Polska

Menu

clear

Jury


Wszystkie zgłoszone obiekty będą ocenione przez panel wysokiej klasy niezależynych ekspertów ze świata architekury, sztuki oraz mediów branży budowlanej i projektowej.Katarzyna Baranowska

Fundacja Twórców Architektury

Absolwentka prawa UAM, menadżer kultury. Od kilkunastu lat działa w branży architektonicznej prowadząc Fundację Twórców Architektury - organizację non-profit działającą na rzecz rozwoju polskiej architektury. Koordynatorka Klastra Akademia Architekta. Organizatorka seminariów, konferencji, warsztatów. Współorganizatorka kongresu Architektury Polskiej w Poznaniu w 2009 r. oraz trwającego od 2013 roku polsko-niemieckiego cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne.

Arch. Józef Białasik

B2 Studio/ SARP o/ Kraków

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej - dyplom uzyskany w 1989 roku. Wraz z Witoldem Bolkiem założyciel i właściciel biura architektonicznego B2 STUDIO, działającego od 1995 roku. Członek SARP, w latach 2000-2003 sekretarz Zarządu SARP Odział Kraków, Wiceprezes Fundacji „PRO ARCHITECTURA”. Laureat wielu konkursów. Wspólnie z Witoldem Bolkiem autor wielu realizacji, m.in. w Krakowie: Osiedle Europejskie, Pawilon małp oraz pawilon dużych kotów w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym, Osiedle „Salwator City”, Zespół budynków „Ukryte pragnienia” przy ul. Wybickiego, Osiedle mieszkaniowe AVIA przy ul. Stella-Sawickiego, Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych i budynków biurowo-usługowych przy ul. Wrocławskiej, Budynek usługowo-hotelowy przy ul. Floriańskiej/św. Marka.
Daniel Bielski

Architekt, założyciel i współwłaściciel pracowni architektonicznej Archi +

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (dyplom uzyskany w 2000 roku).
Arch. Piotr Buśko

Profil- Biuro Usług Architektonicznych / Przewodniczący Kolegium Sędziów Konkursowych SARP o/ Katowice

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na którym w 1996 roku uzyskał tytuł mgr inż. architekt. Od 2006 roku członek Śląskiej Okręgowej Izby Architektów. Prowadzi wspólnie z architektem Walentym Wróblem Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Sp. z o.o. w Chorzowie. Od 2003 roku zasiada w Zarządzie SARP Katowice. W latach 2012-2015 roku pełnił funkcję Prezesa Oddziału SARP Katowice.

Jacek Czyżewicz

Prezes Zarządu Baumit Sp. z o.o.

Prezes Zarządu firmy Baumit karierę zawodową rozpoczął w 1981 roku w Przemysłowym Centrum Optyki (PCO) w Warszawie, na stanowisku konstruktora. W latach 90-tych pracował w warszawskiej firmie Vitton oraz spółce WERU Polska Sp. z o.o.. Od 2000 roku był związany z Gerda Sp. z o.o., gdzie pełnił obowiązki Commercial Director oraz Wiceprezesa spółki. W 2005 roku rozpoczął współpracę z firmą Glaspol Sp. z o.o (Grupa Saint-Gobain) z Pruszkowa, gdzie zajmował stanowisko Business Unit Director. Od 2012r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Baumit Sp. z o.o.


Arch. Marcin Dziewoński

Dziewoński, Łukaszewicz - Architekci / Architekt IARP

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (1996). Członek i sędzia SARP, członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej przy Prezydencie Wrocławia. Od 1999 roku prowadzi pracownię projektową "Dziewoński, Łukaszewicz - architekci", w ramach której powstało wiele projektów nagradzanych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

 
 
 

 
 

Edward Hardt

Wydawnictwo Renowacje i Zabytki

Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, jak również Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1997-2001 pracował jako zastępca redaktora naczelnego Renowacji i Twoich Domów. W 2001 roku objął stanowisko text-center wydawcy i redaktora naczelnego Renowacji i Zabytków i piastuje je do dziś. Od 2001 roku tworzy i organizuje Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej. Otrzymał wiele nagród, m.in. Złoty Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta RP za odnowę zabytków Krakowa (2003), Złote Pióro od Chorwackiej Narodowej Izby Turystycznej za najlepsze wydawnictwa o Chorwacji (2009), Mecenas Kultury Krakowa z rąk Prezydenta Miasta Krakowa (2012) oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2017).


Dr hab. inż. arch. Jacek Kościuk, prof. nadzw.

Instytut Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki Wrocławskiej

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 1978 roku obronił doktorat w Instytucie Historii Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego, a w 2011 profesora nadzwyczajnego Politechniki Wrocławskiej. Od początku kariery zawodowej związany z Instytutem Historii Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 2005 roku Dyrektor Instytutu Historii Architektury, Sztuki i Techniki na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2006 roku założył i objął funkcję kierownika laboratorium Skanowania i Modelowania 3D na Wydziale Architektury PWr. Od 2007 członek Miejskiej Komisji Architektury i Urbanistyki przy Prezydencie Miasta Wrocławia. W 2011 roku objął funkcję Prezes Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Współpracuje z zagranicznymi misjami archeologicznymi, architektonicznymi i konserwatorskimi; przeprowadził ponad 150 projektów badawczych. Na Politechnice Wrocławskiej prowadzi wykłady, ćwiczenia i seminaria dot. zagadnień estetyki, historii architektury oraz konserwacji zabytków
                                                                                                                            Wojciech Krawczuk

Architekt, współwłaściciel i partner w pracowni Front Architects

Architekt, współwłaściciel i partner w pracowni Front Architects, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, a od 2019 prezes poznańskiego oddziału SARP, członek Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Poznaniu, laureat wielu konkursów architektonicznych, nagród i wyróżnień branżowych.Anna Okołowska 

Murator

Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako reporter i publicysta w różnych pismach. Opublikowała kilkaset artykułów. Od 2004 roku jest zatrudniona w redakcji magazynu „Murator”. Prowadzi dział „Architektura i wnętrza", promując dobrą architekturę.

Dr inż. arch. Andrzej Poniewierka

Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów

Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W roku 1979 uzyskał tytuł starszego asystenta w Katedrze Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Prace doktorską realizował na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, którą w 1979 obronił na Politechnice Wrocławskiej. Od roku 1993 prowadzi biuro architektoniczne KMP we Wrocławiu. Były wieloletni Prodziekan ds. studenckich Wydziału Architektury PWr, przewodniczący i wiceprzewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Wielokrotnie brał udział w pracach Komisji Konkursowych pełniąc między innymi funkcje ich przewodniczącego. Łączy pracę nauczyciela akademickiego z praktycznym wykonywaniem zawodu architekta.


Dr inż. arch. Wojciech Targowski

Absolwent i pracownik Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej

Współwłaściciel działającej od 1989 roku w Gdańsku autorskiej pracowni projektowej FORT. Autor szeregu projektów i realizacji w zakresie architektury monumentalnej, użyteczności publicznej, budynków biurowych i mieszkalnictwa. Laureat nagród oraz wyróżnień, w tym szeregu nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych krajowych i międzynarodowych. Twórca, między innymi, oddanego do użytku w 2015 roku zespołu Waterfront przy Basenie Prezydenta w Gdyni, zrealizowanej w 2014 roku siedziby Europejskiego Centrum Solidarności, Gdańskiego Centrum Handlowego Manhattan z 2003 roku, projektant (w zespole art.rzeźb. Zdzisława Pidka i Andrzeja Sołygi) odsłoniętych w 2000 roku Polskich Cmentarzy Wojennych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Członek SARP i IARP.
Arch. Hubert Wąsek

Pracownia Architektoniczna Hubert Wąsek

Architekt. Od 2006 roku członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Od 2015 roku Prezes SARP Oddział Częstochowa. Miłośnik architektury powojennego modernizmu. Społecznik zaangażowany w działania związane z przestrzenią miejską Częstochowy. Autor stron o historii, architekturze i urbanistyce miasta: Częstochowa.45-89, Dwamiasta, Patrz pod nogi, Zapomniane parki Częstochowy. Od 2019 roku Sekretarz Rady Prezesów SARP.