Polska

Menu

clear
star_border

Fasada Roku 2020 zwycięskie obiekty

Jury, w drodze głosowania online, wybrało laureatów w każdej z 5 kategorii konkursowych. Poza nagrodami pieniężnymi zwycięzcy XIV edycji Konkursu Baumit Fasada Roku otrzymają niezwykłe wyróżnienie, jakim jest możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym wydarzeniu - V edycji Baumit Life Challenge.

Zwycięskie Budynki jednorodzinne:

Nagroda główna

Barka Cieślika 

Nagroda Główna przyznana za bardzo dobre wpisanie się bryły budynku w istniejące otoczenie (naturę), za uzyskanie ciekawej formy budynku poprzez zastosowanie różnych materiałów oraz ciekawe ukształtowanie dachów i ścian. Mimo prostych kształtów budynek tworzy przyjazną atmosferę do zamieszkania.

Wyróżnienie

Jak House 

Wyróżnienie przyznane za ”czytelną bryłę” budynku z bogatą tektoniką przesunięć ścian, podkreśloną zmianą kolorów. „Dobrej jakości modernistyczna klasyka”.

Wyróżnienie

Dom Kopcówki

Wyróżnienie przyznane za dobre, proste wpisanie się bryły w otaczającą naturę, wręcz w strukturę lasu, umiejętny dobór zastosowanych materiałów uwzględniający warunki klimatyczne panujące w lesie. Stworzenie atmosfery ciepłego domu na długie zimowe wieczory.

Zwycięskie Budynki wielorodzinne:

Nagroda główna

Nowe Kolibki

Nagroda Główna przyznana za umiejętne wpisanie się budynku w otaczający krajobraz oraz ciekawe zestawienie wykorzystanych materiałów. Za umiejętne wykorzystanie otaczającej budynki zieleni i odpowiednie gabaryty brył budynków.

Wyróżnienie

Rezydencja Chwaliszewo

Wyróżnienie przyznane za udaną próbę nawiązania do zabytkowej części miasta oraz ciekawe połączenie zastosowanych materiałów Baumit.

Wyróżnienie

TBS Nowe Żerniki T. Brzozy

Wyróżnienie przyznane za utrzymanie czystości formy za pomocą zastosowanej kolorystki nawiązującej do zabytkowego osiedla mieszkaniowego Wuwa, za interesujące zamiany struktury budynku poprzez „wyciągnięcie” balkonów i loggi, za podjęcie próby zamknięcia całego kwartału mieszkaniowego. Za miękkie, niezależne, drewniano-zielone wnętrze (dziedziniec integracyjny).

Zwycięskie Budynki po termomodernizacji:

Nagroda główna

Ks. Popiełuszki 29

Nagroda główna przyznana za zachowanie pierwotnego charakteru i proporcji bryły budynku oraz stonowaną kolorystykę.

Wyróżnienie

Sanel

Wyróżnienie przyznane za pieczołowite wykonanie termomodernizacji budynku, za zachowanie bryły architektonicznej oraz ożywienie elewacji. Uwadze Jury nie umknęła również skala termomodernizacji i dobrze przeprowadzone prace.

Zwycięskie Budynki niemieszkalne:

Nagroda główna

Akademik Student Depot Gdańsk

Nagroda Główna przyznana za utrzymanie elewacji budynku w reżimie teksturowym i kolorystycznym oraz umiejętne zastosowanie materiałów Baumit. Za prostą bryłę pasującą do funkcji obiektu oraz jego otoczenia.

Wyróżnienie

Piątka

Wyróżnienie przyznane za zastosowanie prawidłowego systemu ocieplenia budynku oraz za utrzymaną tektonikę budynku, którą podkreślają zastosowane materiały.

Wyróżnienie

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu

Wyróżnienie przyznane za interesujący, wzbudzający ciepłe emocje budynek, pomimo pełnionej przez siebie funkcji, za podjęte ryzyko działania z kolorami.

Zwycięskie Budynki zabytkowe po renowacji:

Nagroda główna

Pod Aniołem

Nagroda Główna przyznana za odtworzenie z wielką pieczołowitością detali architektonicznych budynku. Za perfekcyjne wykonawstwo z wyjątkową dbałością o niezwykłą sztukaterię budynku. Za harmonię wszystkich elementów fasady.

Wyróżnienie

Wielopole 15

Wyróżnienie przyznane za estetykę wykonanych prac, dopracowany detal oraz ciekawe połączenie budynku z nowoczesnymi świetlikami w patio kamienicy.

Wyróżnienie

Kościół Św. Michała Archanioła

Wyróżnienie przyznane za przywrócenie świetności budynku kościoła znanego warszawskiego architekta Oskara Sosnowskiego. Za dbałość o detale i precyzje wykonanie płaszczyzn płaskich elewacji kościoła oraz bogate wykorzystanie produktów renowacyjnych Baumit.