star_border

Baumit ProSystem – Skuteczny i uniwersalny

Uniwersalność systemu

siatka, ulotka, tynk silikonowy, zaprawa klejowo-szpachlowa, produkty Pro BaumitSystem ociepleniowy Baumit ProSystem skutecznie zapobiega stratom ciepła, obniżając zapotrzebowanie budynku na energię. Prawidłowo przeprowadzone prace ociepleniowe poprawiają efektywność energetyczną budynku, przyczyniając się przy tym do ograniczenia emisji CO2. Na nośnych podłożach, można zrezygnować z dodatkowego kołkowania do 12 m wysokości budynku. Jego największym atutem jest uniwersalność, stwarzająca możliwość zastosowania go przy ocieplaniu każdego budynku, bez ograniczeń wysokościowych. Co warte podkreślenia, w opcji z wełną mineralną i tynkiem silikatowym Baumit ProSystem gwarantuje wysokie bezpieczeństwo pożarowe, co rekomenduje go do zastosowania także na wysokości większej niż 25 m. Dekoracyjna powłoka elewacji wykonana przy użyciu wyprawy tynkarskiej jest wyjątkowo trwała, odporna na działanie czynników zewnętrznych, a także skutecznie chroniona przed rozwojem grzybów i pleśni dzięki środkom dodawanym w procesie produkcyjnym. W efekcie, fasada budynku długo zachowuje świeży i estetyczny wygląd.

Trwała „zbroja”

Rdzeniem systemu jest elewacyjna płyta styropianowa Baumit ProTherm lub wełna mineralna, a ich trwałe, stabilne mocowanie i solidne zbrojenie zapewnia zaprawa klejowo-szpachlowa Baumit ProContact. Jej specjalnie dobrane uziarnienie determinuje grubość warstwy zbrojącej w systemach ociepleń i gwarantuje właściwe zatopienie siatki z włókna szklanego – Baumit StarTex, co skutkuje trwałością i wyższą udarnością całego systemu. Dzięki swojej chropowatości wynikającej z odpowiednio dobranych grubości kruszyw w niej zastosowanych zapewnia ona także lepszą przyczepność tynków strukturalnych do warstwy zbrojącej.

Piękne wykończenie

Dodatkowym wzmocnieniem układu, wpływającym na trwałość, a przy tym ostateczny wygląd elewacji jest tynk silikonowy Baumit SilikonTop, wyposażony w standardową ochronę przed zanieczyszczeniami bądź Baumit StarTop, który dzięki funkcji szybkiego wysychania sprawia, że powierzchnia elewacji jest niemalże całkowicie odporna na zabrudzenia i skutecznie chroniona przed algami czy grzybami. Z kolei w wariancie systemu z wełną mineralną wyprawę wierzchnią stanowi tynk silikatowy Baumit SilikatTop lub tynk mineralny Baumit Classico Special (EdelPutz Spezial). Rolę podkładu pod tynk dekoracyjny pełni natomiast Baumit UniPrimer.

Dodatkowe zabezpieczenia

Tynki strukturalne i farby elewacyjne objęte Europejską Oceną Techniczną (EOT) tworzą skuteczną ochronę elewacji przed działaniem warunków atmosferycznych, poprawiając dodatkowo jej parametry wytrzymałościowe. Dostępne są w najszerszej w Europie palecie kolorów. Specjalne Cool Pigmenty umożliwiają stosowanie nawet najciemniejszych barw na dużych ocieplanych powierzchniach.  Odbijają one dużą ilość światła słonecznego, dzięki czemu cały system ocieplenia jest efektywnie chroniony przed skutkami nadmiernego nagrzania elewacji promieniami słonecznymi. Co więcej, nawet ciemne kolory nie blakną i nie ulegają odbarwieniu. Dzięki temu elewacja dłużej zachowuje estetyczny wygląd. Wymagające tego odcienie tynków i farb elewacyjnych Baumit wyposażone są Cool Pigmenty w standardzie. Dodatkowym benefitem, który stanowi ogromną wartość dla Inwestorów jest fakt, że produkt ten został wyposażony w nowoczesną, wysokiej jakości zabezpieczenie przed grzybami, glonami i pleśnią.

  1. Baumit ProContact - zaprawa klejowo-szpachlowa
  2. Baumit ProTherm - elewacyjna płyta styropianowa
  3. Baumit StarTex - siatka z włókna szklanego
  4. Baumit UniPrimer - podkład gruntujący uniwersalny
  5. Baumit SilikonTop - tynk silikonowy