Baumit StarTop efekt Drypor
star_border

Drypor Effect – gwarancja czystości
na lata

Wybierając tynk, który ma ozdobić elewację naszego domu, często koncentrujemy się na jego odcieniu. Kolor ma współgrać ze stolarką okienną i drzwiową, dachem oraz otaczającym krajobrazem, tworząc spójną całość. Najlepiej, gdybyśmy mogli cieszyć się widokiem pięknej fasady przez długi czas. Aby spełnić to ostatnie, warto zwrócić uwagę na walory użytkowe tynku. Materiał o właściwościach hydrofobowych oraz hydrofilnych będzie odporny na niekorzystne warunki pogodowe. Wszystko dzięki unikalnej technologii Drypor. Jaki jest jej sekret?

Wilgoć = nieprzyjaciel

Klika lat i niestety po naszej atrakcyjnej elewacji nie ma śladu. Za to fasada wydaje się ciemniejsza, miejscami zielona, zabrudzona. Dlaczego? Powodem może być niezbyt korzystne usytuowanie budynku – wysokie zanieczyszczenie powietrza w danym regionie, bliskość ruchliwej ulicy czy zakładów przemysłowych – oraz oddziałujące w czasie czynniki atmosferyczne. Deszcz, śnieg i wiatr sprawiają, że wykończona cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym powierzchnia staje się zawilgocona, co sprzyja osadzaniu zanieczyszczeń, rozwojowi grzybów, pleśni, mchów czy alg. Jak można się przed tym ochronić?

Tynk z efektem Drypor

O możliwych skutkach oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych na elewację warto pomyśleć już na etapie wyboru materiałów budowlanych i zastosować te, które są wysoce odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Dobrym przykładem jest paroprzepuszczalny tynk silikonowy Baumit StarTop z linii premium w kilkuset kolorach do wyboru. Charakteryzuje go przede wszystkim zwiększona ochrona przed zabrudzeniami i porażeniem biologicznym. Jest to zasługa unikalnej technologii Drypor. Formuła produktu została wzbogacona o innowacyjny wypełniacz, który swoją strukturą przypomina koralowiec – ma mnóstwo maleńkich porów. Tak nieregularna struktura sprawia, że mimo intensywnych opadów deszczu czy śniegu, elewacja szybko wysycha, chroniąc dekoracyjną warstwę przed rozwojem mikroorganizmów i osadzaniem zanieczyszczeń z powietrza.

Skąd wysoka odporność na zabrudzenia?

Tynk Baumit StarTop wyróżniają właściwości hydrofobowe i hydrofilne, które redukują zabrudzenia powstałe na powierzchni. Powłoka hydrofobowa działa samoczyszcząco – podczas opadów, krople wody spływają po powierzchni budynku, zmywając zanieczyszczenia. Hydrofilowość tynku wzmacnia ten proces – specjalna mikroporowata struktura w łatwy sposób rozprowadza wodę po powierzchni, co ułatwia jej szybkie odparowanie. Dzięki szybkiemu wysychaniu wody w formule Drypor powierzchnia elewacji pozostaje sucha i chroniona przed rozwojem grzybów oraz pleśni, a także w najlepszy sposób chroniona przed wnikaniem zabrudzeń.

Dzięki innowacyjnej technologii Drypor utrzymanie elewacji w atrakcyjnej formie przez długie lata staje się o wiele łatwiejsze. Porowata struktura tynku nie tylko pozwala uzyskać wymarzony efekt dekoracyjny, ale także wpływa na jego trwałość, przyśpieszają wysychanie mokrej elewacji i chroniąc przed wnikaniem zabrudzeń.

StarTop

StarColor

  • szybkoschnąca powierzchnia odporna na zabrudzenia
  • zwiększona ochrona przed grzybami i pleśnią
  • najlepsze właściwości obróbki
  • Najlepsza ochrona elewacji
  • Odporna na brud i wodę
  • Bardzo wysoka siła krycia

Wyszukaj dystrybutorów w Twojej okolicy. Wpisz nazwę miasta i wybierz z rozwijanej listy.

replayWyczyść