Baumit StarTop, StarColor benefity
star_border

Tynk i farba Baumit Star – elewacja premium trwała na lata

Elewacja to najbardziej zewnętrzna część budynku. Nie tylko wpływa na wizerunek posesji, lecz także na to jak postrzegani są jej mieszkańcy. Ponadto tworzy scenerię dla naszego życia i stanowi ważny element przydomowej strefy wypoczynku. Nic więc dziwnego, że nasze oczekiwania wobec niej są zwykle bardzo wysokie. Wiele jednak w tej materii zależy od jakości materiałów zastosowanych do wykończenia fasady. By zachowała czysty, świeży wygląd i przez długi czas była jego prawdziwą ozdobą, warto zainwestować w silikonowe produkty premium, które w ostatecznym rozrachunku okazują się najbardziej opłacalną inwestycją.

Klimat w Polsce jest bardzo wymagający – deszcz, palące słońce, śnieg, mróz, do tego zanieczyszczone powietrze, szczególnie w miastach – elewacja każdego dnia muszą „odpierać” ataki szkodliwych czynników atmosferycznych, choć nie tylko one stanowią zagrożenie dla jej atrakcyjnego wyglądu. Szybciej brudzą się również budynki usytuowane przy ruchliwej ulicy lub na obszarach przemysłowych. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również te nieruchomości, które za bliskie sąsiedztwo mają tereny zielone czy akweny wodne. Skuteczną bronią w tej sytuacji mogą okazać się specjalnie zaprojektowane materiały wykazujące zwiększoną – w stosunku do tradycyjnych rozwiązań – ochronę przed zanieczyszczeniami oraz udoskonalone właściwości samoczyszczące.

Silikonowa klasa premium

Produkty z serii Baumit Star – zastosowanie tynku elewacyjnego Baumit StarTop i farby Baumit StarColor to sprawdzony sposób na uzyskanie estetycznego i trwałego wykończenia fasady – nie na rok czy dwa, lecz przez wiele lat. Są one wysoce odporne na niekorzystne warunki pogodowe oraz zabrudzenia. Wykończona nimi elewacja długo wygląda jak nowa, bez absorbujących czas i środki finansowe częstych zabiegów konserwacyjnych lub renowacyjnych.

Uniwersalny tynk silikonowy łączy w sobie zalety tynków mineralnych, akrylowych i silikatowych, w efekcie czego jest najczęstszym wyborem nawet wśród najbardziej wymagających inwestorów – zarówno, jeśli chodzi o wykonywanie nowej czy renowację starej elewacji. Z jednej strony posiada niską nasiąkliwość, dzięki czemu woda nie wnika w jego strukturę, tylko szybko spływa z elewacji, zapobiegając osadzaniu się brudu, z drugiej zaś jest paroprzepuszczalny i pozwala ścianom swobodnie „oddychać”. Jest również elastyczny, a co za tym idzie mniej podatny na rysy i pęknięcia. Z kolei dodatki w formie substancji czynnych skutecznie odpierają ataki mikroorganizmów.

Trwały, najwyższej jakości efekt to cecha, którą może się pochwalić również silikonowa farba elewacyjna premium. Tworzy ona na powierzchni gładką i elastyczną powłokę, po której wraz z deszczem spływają zanieczyszczenia. Jest przy tym „oddychająca”, a więc przepuszcza parę wodną, nie nasiąkając wodą z opadów. Dzięki temu pomalowana nią elewacja dłużej pozostaje czysta i dłużej zachowuje swój reprezentacyjny wygląd.

Dodatkowo kolory rozbudowanej palety Baumit Life stwarzają wiele możliwości w zakresie dekorowania fasady, doskonale wkomponowując się każdą koncepcję architektoniczną, a tynk i farba z linii Baumit Star zapewnią im znakomitą prezencję przez długi czas – bez względu na to, czy zdecydujemy się wykończyć elewację w jasnych czy ciemnych barwach.

Podwójna moc oczyszczania

Szczególne właściwości, dzięki którym tynk elewacyjny Baumit StarTop i farba Baumit StarColor wykazują ponadprzeciętną trwałość i długotrwały świeży wygląd, to zasługa unikalnej technologii Drypor. To dzięki niej otynkowane lub pomalowane powierzchnie posiadają połączone właściwości hydrofobowe
i hydrofilne. Pierwsze ułatwiają swobodne spływanie kropel wody, które nie tylko nie wsiąkają w powierzchnię, lecz także usuwają z niej część zanieczyszczeń, drugie natomiast umożliwiają rozprowadzenie pozostałej na elewacji wilgoci
w cienkiej warstwie, przyspieszając tym samym jej wysychanie.
W praktyce oznacza to efekt dekoracyjny niemal całkowicie odporny na zabrudzenia, a także porażenia biologiczne – porastanie algami, mchami, grzybami czy pleśnią.

Dzięki temu nawet biała elewacja długo zachowa świeży wygląd, dlatego bez obaw można ją stosować
w projektach utrzymanych w każdym stylu – szczególnie, że paleta Baumit Shades of White zawiera aż 12 rożnych odcieni tego koloru – jest zatem z czego wybierać!

Trwałe kolory

Stosując wysokiej jakości rozwiązania nie musimy również obawiać się, że po kilku latach ciemniejsze kolory zbledną, a wierzchnie warstwy popękają wskutek nadmiernego nagrzania elewacji i utracona zostanie ciągłość wykonanego ocieplenia. Wymagające tego odcienie tynków i farb elewacyjnych Baumit wyposażono w chłodzące pigmenty, które odbijając promienie słoneczne, redukują temperaturę powierzchni i gwarantują stabilność barw. Dzięki temu kolory zachowują swoje nasycenie, a elewacja jest skutecznie chroniona przed uszkodzeniem. 

Jeśli zależy nam na długotrwałym utrzymaniu najbardziej intensywnych, ciemnych i głębokich barw na elewacji, cel ten zrealizujemy, sięgając po tynk akrylowy premium Baumit PuraTop, lub farbę Baumit PuraColor wzbogacone o udoskonalone wiązanie pigmentów i unikalną technologię chłodzącą Drypor.

Zobacz film

Pobierz broszurę Ocieplenie przede wszystkim

StarTop

  • szybkoschnąca powierzchnia odporna na zabrudzenia
  • zwiększona ochrona przed grzybami i pleśnią
  • najlepsze właściwości obróbki

StarColor

  • Najlepsza ochrona elewacji
  • Odporna na brud i wodę
  • Bardzo wysoka siła krycia

Wyszukaj dystrybutorów w Twojej okolicy. Wpisz nazwę miasta i wybierz z rozwijanej listy.

replayWyczyść