Biel zawsze w modzie
star_border

Biel zawsze w modzie

Trendy kolorystyczne z roku na rok się zmieniają, jednak moda na klasyczną biel nigdy nie przemija. Do tego jest ona najbardziej uniwersalna i daje dużą swobodę projektową. „Ubrana” w nią elewacja wygląda po prostu świetnie. Teraz opcji jej wykorzystywania jest jeszcze więcej. Wszystko dzięki unikalnej kolekcji Baumit Shades of White. Składa się na nią 12 różnych, specjalnie wyselekcjonowanych, odcieni bieli, które dzięki właściwościom tynku i farby elewacyjnej z linii Baumit Star zachowują piękny wygląd przez wiele lat.

Biała elewacja kojarzy się z wysmakowaną elegancją i luksusem, przywołując na myśl ekskluzywne wille, dworki, a nawet pałace. Ponadto, biel nie nagrzewa się tak bardzo jak inne kolory. Niezwykle zjawiskowo odbija światło, a przy tym świetnie eksponuje budynek na tle otoczenia, wyróżniając go spośród innych zabudowań czy terenów zielonych. Przy jej pomocy możemy optycznie powiększyć bryłę, co chętnie wykorzystują właściciele parterowych nieruchomości czy niewielkich domów piętrowych. Co więcej, jej uniwersalizm sprawia, że daje się ona dowolnie łączyć z każdym kolorem tynku strukturalnego czy okładzinami elewacyjnymi typu kamień, płytki, drewno, metal – z każdym tworząc spójną kompozycję. W połączeniu z ciekawą wizją projektową stanowi sprawdzony przepis na udany efekt końcowy – i to bez względu na to, czy chodzi o dom w stylu dworkowym czy nowoczesnym.

Róźne odsłony bieli

Biel jest sumą wszystkich kolorów światła i w najczystszej postaci, jest również ich brakiem. Prezentuje się świeżo i wyraźnie, ale też chłodno i elegancko. Dlatego efekt białych fasad jest co najmniej tak olśniewający, jak efekt ich kolorowych odpowiedników. Często wybór odpowiedniego odcienia bieli dla elewacji nie jest łatwą decyzją. Nic dziwnego, ponieważ jak każdy inny kolor, może ona występować w różnych odsłonach – być śnieżna lub złamana, biała lub czysta, w zależności od domieszek innych barw.

Biała elewacja na 12 sposobów

Zależnie od tego, jaką tonację bieli wybierzemy, możemy uzyskać przeróżne efekty aranżacyjne na elewacji. Warto się dłużej zastanowić przed podjęciem decyzji, bo nawet niewielkie różnice mogą istotnie wpłynąć na wygląd budynku. 

Bogactwo białych odcieni oferuje unikalna kolekcja Baumit Shades of White, składająca się z 12 różnych tonacji – od Star po Ivory, od Opal po Ice. Coś dla siebie znajdą w niej miłośnicy zarówno ciepłych, jak i zimnych odcieni.
 
Pierwszą grupę tworzą biele z dodatkiem czerwonych, żółtych i pomarańczowych półcieni: Star, Mineral, Cotton, Champagne, Lace i Ivory – to świetny wybór, jeśli chcemy uzyskać na elewacji delikatny blask i efekt przytulnej elegancji. Z kolei urozmaicone zielenią, błękitem lub fioletem Opal, Antique, Ceramic, Magnolia, Shadow oraz Ice wprowadzą do projektu nieskazitelną czystość i świeżość.  

Zachęcamy do wybrania jednego z nowych, wyselekcjonowanych tonów, który nada projektowi ponadczasowy wygląd – jak zawsze w znanej, wysokiej jakości Baumit. Dzięki inspiracjom prezentowanym w albumie zobaczysz pierwsze efekty zastosowania 12 odcieni bieli autorstwa Baumit.

Czysta elewacja na lata

Białe elewacje to klasyka, która zawsze dobrze się prezentuje i nigdy nie wychodzi z mody. Mają on jednak to do siebie, że bardziej niż na innych widać na nich zabrudzenia. Zanieczyszczona, poszarzała czy zaatakowana przez mikroorganizmy fasada nie wygląda atrakcyjnie i z czasem taki widok może wręcz wprawiać nas w irytację. Nie musi tak jednak być. 

Kolory z palety Baumit Shades of White w połączeniu z właściwościami tynku silikonowego premium Baumit StarTop lub farby Baumit StarColor to sposób na stworzenie ponadczasowego wyglądu elewacji, która zachowa swój blask i świeży wygląd przez długi czas, oszczędzając nam częstych konserwacji czy renowacji. Szczególne właściwości to zasługa innowacyjnego wypełniacza, wywołującego efekt Drypor, dzięki któremu wykończone nimi powierzchnie zyskują właściwości hydrofobowe i hydrofilowe. Ich połączenie sprawia, że elewacja zyskuje podwyższone właściwości samoczyszczące. Wyróżnia ją również zwiększona odporność na zabrudzenia oraz ochrona przed glonami, grzybami i pleśnią. Stawiając na najwyższej jakości produkty elewacyjne, możemy spać spokojnie.

Pobierz broszurę Ocieplenie przede wszystkim

StarTop

StarColor

  • szybkoschnąca powierzchnia odporna na zabrudzenia
  • zwiększona ochrona przed grzybami i pleśnią
  • najlepsze właściwości obróbki
  • Najlepsza ochrona elewacji
  • Odporna na brud i wodę
  • Bardzo wysoka siła krycia

Wyszukaj dystrybutorów w Twojej okolicy. Wpisz nazwę miasta i wybierz z rozwijanej listy.

replayWyczyść