FlexUni Gel – żelowy, elastyczny klej do płytek
star_border

FlexUni Gel – żelowy, elastyczny klej do płytek, zapewniający idealne pokrycie powierzchni


Klej Baumit Baumacol FlexUni Gel wyznacza nowy standard w klejeniu płytek. Dzięki plastycznej i kremowej konsystencji kleju jego obróbka jest bardzo łatwa, a jednocześnie bezpieczna — dzięki wysokiej przyczepności potwierdzonej klasyfikacją C2 TE. Baumacol FlexUni Gel jest przeznaczony do przyklejania okładzin małego, średniego i dużego formatu, o niskiej i standardowej nasiąkliwości, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.


Wypróbuj raz, a już nigdy nie będziesz chciał stosować innego kleju do płytek!

  • innowacyjna receptura żelowa

  • doskonała urabialność i obróbka

  • wysoka wydajność i szeroki zakres grubości

Dla wysokiej trwałości okładzin ceramicznych ważne jest, aby podczas ich klejenia zapewnić jak największą (najlepiej na całej powierzchni) przyczepność do podłoża. Idealne, pełne pokrycie płytek klejem można uzyskać sprawdzoną metodą kombinowaną (buttering-floating), a teraz także przy użyciu Baumacol FlexUni Gel.
Dzięki formule żelowej klej doskonale rozprowadza się po spodniej stronie płytek i likwiduje praktycznie wszystkie puste przestrzenie.

Konsystencję kleju można regulować według potrzeb, od gęstej do płynnej.

Klej żelowy zapewnia doskonałe właściwości robocze.

Łatwe nakładanie kleju na podłoże za pomocą pacy zębatej.

Test pokazujący pokrycie powierzchni klejem.

Porównanie pokrycia powierzchni zwykłym klejem C2 TE (po lewej) i Baumacol FlexUni Gel (po prawej).

Klej Bamacol FlexUni Gel wyróżnia się łatwością obróbki.

Wspomniana żelowa receptura Baumacol FlexUni Gel zapewnia wiele korzyści w porównaniu do zwykłych zapraw klejowych. Oprócz doskonałego pokrycia powierzchni klejem (co zostało osiągnięte dzięki płynnej konsystencji Bamacol FlexUni Gel), do jego zalet zalicza się także wyższą wydajność. Przy niższym zużyciu można osiągnąć oszczędność materiału o ok. 10%.

Wymieniając zalety, nie można pominąć zwiększonego zakresu grubości. Podczas gdy zwykłe kleje mogą być układane zazwyczaj w warstwie o grubości do 10 mm, klej Baumit oferuje elastyczny zakres grubości od 2 do 15 mm. Dodatkowo produkt posiada certyfikat EMICODE EC1PLUS,  potwierdzający niskoemisyjność oraz najlepszą ochronę zdrowia i przyjazność dla środowiska.


I na koniec najlepsze. Klej Baumit Baumacol FlexUni Gel można stosować w dwóch różnych konsystencjach, dobierając odpowiednią — do potrzeb i preferencji wykonawcy. Do klejenia płytek na ścianach (zmniejszony spływ – właściwości tiksotropowe) polecana jest dolna ilość wody – tj. ok. 8 l na worek (25 kg). Przy dodaniu 9,5 l wody konsystencja jest naturalnie bardziej płynna, dlatego stosuje się ją do przyklejania płytek na podłogach. Tym jednak, co bezkompromisowo łączy obie wymienione konsystencje, to wysoka przyczepność i pełna zgodność z deklarowanymi parametrami technicznymi dla tego kleju.