System wykańczania ścian Baumit Ionit nagrodzony statuetką TopBuilder 2022

Już po raz czternasty miesięcznik "Builder" wyróżnił najbardziej innowacyjne rozwiązania stosowane w budownictwie. Jedna z prestiżowych statuetek powędrowała w tym roku do firmy Baumit za system pokrycia ścian Baumit Ionit, oczyszczający powietrze dzięki generowaniu zdrowych jonów we wnętrzach. Nagrody przyznano podczas Gali TopBuilder 2022, która odbyła się 20 kwietnia w Warszawie.

Statuetka TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym, przyznawana corocznie najlepszym innowacyjnym produktom, usługom i rozwiązaniom oraz realizacjom, a także produktom IT, wykorzystywanym w architekturze i budownictwie. 

Tegoroczna edycja była czternastą odsłoną tego projektu. 20 kwietnia w gmachu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala TopBuilder 2022, podczas której zaprezentowano laureatów. Jednym z wyróżnień odznaczono system Baumit Ionit, w którego skład wchodzą farba wewnętrzna IonitColor oraz masy szpachlowe IonitFino i IonitFinish. Co go wyróżnia? 

To jedyny na polskim rynku system wykończenia ścian wewnętrznych, który aktywnie wytwarza zdrowe jony, eliminując znaczną część aerozoli mogących przenosić szkodliwe wirusy, a także pyłków czy drobinek kurzu. Reguluje przy tym wilgotność w pomieszczeniach, utrzymując ją na optymalnym dla zdrowia poziomie. Działanie systemu zostało potwierdzone przez niezależne, renomowane jednostki naukowo-badawcze. Powietrze we wnętrzach staje się czystsze, a jego jakość jest porównywalna do tej, której doświadczamy na łonie natury, co przekłada się na łatwiejsze oddychanie, lepsze samopoczucie, lepszą koncentrację czy zdrowszy sen, a także mniejsze ryzyko infekcji czy wystąpienia reakcji alergicznych. 

Dla producenta materiałów budowlanych z Wrocławia to już drugie prestiżowe wyróżnienie w tym roku. Niedawno Baumit świętował otrzymanie tytułu Dobra Marka 2022. 

Każde przyznane nam wyróżnienie bardzo nas cieszy i napawa dumą, bo stanowi uhonorowanie wkładu firmy i jej pracowników w rozwój polskiej branży budowlanej. To znak, że nasze produkty oraz działania są dostrzegane i doceniane, a także potwierdzenie, że nasza praca jest ważna i ma sens – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit i dodaje: – Nagroda TopBuilder 2022 dla systemu Baumit Ionit cieszy nas podwójnie, bo dotyczy zagadnienia szczególnie dla nas ważnego – zdrowego mieszkalnictwa, które promujemy od lat, podkreślając za każdym razem znaczenie jakości powietrza w pomieszczeniach. Dbanie o nią z systemem Baumit Ionit jest znacznie łatwiejsze. Umożliwia on bowiem wykorzystanie ścian i sufitów jako skutecznego narzędzia w walce o czyste powietrze w pomieszczeniach. Takiego, które działa bez przerwy, nie wymagając zasilania, napraw czy innych dodatkowych inwestycji.

 Więcej informacji o nagrodzonym systemie wykończenia ścian wewnętrznych można znaleźć na stronie internetowej https://baumit.pl/przewodniki/produkty-ionit