Dzień Dziecka na Baumit Parasol Cup

W ramach świętowania tegorocznego Dnia Dziecka, 3 czerwca na Stadionie Lotnicza 72 odbędzie się wielki turniej piłkarski Baumit Parasol Cup. Wydarzenie wystartuje o godz. 9:30 i weźmie w nim udział ok. 250 młodych zawodników klubu MKS Parasol Wrocław. Organizatorzy zapraszają przy tym wszystkie dzieci z roczników 2013-2016 z Wrocławia i okolic, które lubią sport oraz dobrą zabawę. Przygotowali bowiem dla nich wiele atrakcji towarzyszących związanych z aktywnością fizyczną i nie tylko.

Baumit Parasol Cup to zawody sportowe dla młodych piłkarzy klubu MKS Parasol Wrocław z roczników 2013-2016. Łącznie wezmą w nim udział 24 zespoły, po 6 na każdy rocznik. W ramach „Dnia Talentu” bramy i murawa Stadionu Lotnicza 72 otworzą się także na dzieci z powyżej wskazanych roczników, które są zainteresowane sportem i chciałyby swoje święto spędzić na wspólnych grach i zabawach z rówieśnikami.

Cieszymy się, że jako sponsor klubu MKS Parasol Wrocław po raz kolejny możemy wesprzeć młode piłkarskie talenty, a także zapewnić dobrą zabawę dzieciom 
z Wrocławia i okolic, które dołącza do nas 3 czerwca. W Baumit Polska regularnie działamy na rzecz rozwoju ruchowego dzieci i młodzieży oraz budowania sportowych pasji. Wierzymy, że promowanie zdrowego stylu życia i rywalizacji w duchu fair play 
od najmłodszych lat to najlepszy prezent, jaki możemy zrobić jako dorośli młodym pokoleniom. Dlatego serdecznie zapraszam dorosłych i dzieci na to fantastyczne wydarzenie. Na pewno będzie dużo śmiechu i pozytywnych emocji. – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w Baumit Polska.

Zmagania piłkarskie 3 czerwca będą oczywiście główną atrakcją turnieju, ale nie jedyną. Dla przybyłych na wydarzenie dzieci i ich opiekunów przygotowano równolegle szereg różnorodnych zajęć i aktywności plenerowych. Wśród nich będą m.in. nauka tańca w plenerze, gra w szachy, zabawy crossowe, zajęcia sensoryczne w ramach systemu fit-flight czy bieg po bieżni lekkoatletycznej. Równocześnie na głównej płycie stadionu rozegrają swoje mecze ligowe Trampkarze Parasola Wrocław (godz. 10.00 i godz. 13.00) oraz Juniorzy Młodsi (godz. 16.00).

Atrakcji, które mają na celu przyciągnąć najmłodszych do sportu, ma być jednak znacznie więcej. Dlatego zdecydowanie warto rozważyć spędzenie ze swoimi pociechami najbliższej soboty na Baumit Parasol Cup.

Plan dnia Baumit Parasol Cup:

  • 9:00: przybycie wszystkich zawodników z roczników 2013-2016, rejestracja.

  • 9:30-9:45: draft, losowanie zespołów.

  • 9:45-15:30: rozgrywki turniejowe i atrakcje towarzyszące.

  • 15:30: zakończenie turnieju, dekoracja najlepszych zawodników, wręczanie upominków.