Kolejne statuetki TopBuilder dla Baumitu!

Produkty i rozwiązania zmieniające oblicze polskiej sceny budowlanej – to właśnie im przypadły główne role podczas Gali TopBuilder Awards 2019. Już kolejny rok z rzędu wśród laureatów znalazła się marka Baumit. Po ubiegłorocznym hattricku, do pokaźnej kolekcji prestiżowych nagród producent z Wrocławia dorzucił dwie statuetki.

dwóch mężczyzn odbiera nagrody TOP Builder 2019TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym przyznawana corocznie wysokiej jakości materiałom i technologiom istotnie wspierającym rozwój branży. W 2019 roku kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza tym prestiżowym tytułem ponownie uhonorowała najlepsze rozwiązania rynkowe, w tym dwa systemy sygnowane charakterystycznym logo z czerwonym kwadratem: tynkowy – Baumit Klima i ociepleniowy – Baumit ProSystem.

System Baumit Klima to zestaw produktów do wykończenia ścian wewnętrznych, będący naturalną odpowiedzią na potrzeby współczesnego budownictwa w zakresie zdrowego mieszkania. Bazę stanowi w nim naturalnie biały tynk wapienny Baumit KlimaWhite, który pozwala szybko pobierać i oddawać wilgoć z powietrza, optymalnie regulując jej ilość w pomieszczeniu. Stosowana opcjonalnie szpachlowa gładź wapienna Baumit KlimaFinish zapewnia efekt idealnie gładkiej powierzchni, a jednoskładnikowa farba krzemianowa Baumit KlimaColor nadaje ścianom zgodną z oczekiwaniami kolorystykę. Wszystko przy zachowaniu parametrów pozwalających ścianie „oddychać”.

nagrody TOP Builder 2019Drugi z tegorocznych laureatów z ramienia Baumit to sprawdzony i ceniony przez fachowców zestaw materiałów w europejskim standardzie jakości, stworzony do ocieplenia ścian zewnętrznych budynków.  Budynki wysokie i obiekty, w których występuje duże natężenie ruchu, podlegają szczególnym wymaganiom technicznym. Baumit ProSystem to pewne i sprawdzone rozwiązanie, spełniające w opcji z wełną mineralną i tynkiem silikatowym wysokie wymagania przeciwpożarowe. Ten znakomitej jakości system ociepleń cieszy się bardzo dużą popularnością w zastosowaniu, szczególnie na nowych projektach oraz w obszarze termomodernizacji domów z wielkiej płyty. Zapewnia lepszą jakość mieszkań, bezpieczeństwo stosowania niezależnie od wysokości budynku, oraz niekwestionowaną trwałość potwierdzoną długoletnim doświadczeniem w Polsce i w Europie.

Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali TopBuilder 2019 zorganizowanej 21 marca br. w siedzibie SARP, w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.