Menu

clear

Nowe nazwy produktów renowacyjnych Baumit

Od 1 marca 2020 r. wybrane produkty renowacyjne Baumit dostępne są pod nowymi nazwami. Jest to efekt strategii rozwojowej naszej firmy, która zakłada m.in. ujednolicenie i uproszczenia nazewnictwa produktów.

Produkty renowacyjne Baumit od lat są stosowane przez najbardziej wymagających wykonawców, inwestorów, architektów oraz dystrybutorów. Wszystko dzięki naszej wieloletniej praktyce i doświadczeniu w produkcji materiałów budowlanych, także tych które ze względu na swoją specyfikę – stosowanie na starych i zniszczonych upływem czasu murach – wymagają posiadania zaawansowanego know-how.

Cennik produktowy jest poza stroną www jednym z najważniejszych narzędzi komunikujących zmiany w ofercie produktowej naszej firmy z rynkiem. Tegoroczne jego wydanie, które ukazało się na rynku 01.03.  obrazuje nie tylko zmiany wynikające z nowych nazw ale także nowy podział tej grupy produktowej na trzy kategorie: „Program podstawowy” do typowej renowacji elewacji, „Program specjalistyczny” do renowacji obiektów zabytkowych, a także produkty dodatkowe do takich prac jak m.in. odsalanie i odgrzybianie murów czy usuwanie rys.

Odświeżenie objęło m.in. nazwy tynków renowacyjnych, które w nowych nazwach otrzymały wspólny człon „Sanova”. To inspirowane łacińskim „sanus” („zdrowy”) hasło trafnie oddaje charakter materiałów, które dzięki posiadanemu przez Baumit know-how skutecznie „uzdrawiają” obiekty nadgryzione zębem czasu. Renowacja, aby przyniosła oczekiwane efekty, wymaga przemyślanego podejścia i planowania, w szczególny sposób w przypadku obiektów zabytkowych. Dlatego Baumit stawia na kompleksowość oferty, która uwzględnia wszystkie etapy prac - od oczyszczenia i przygotowania podłoża aż po wykonanie sztukaterii. Umożliwia to jak najlepsze odwzorowanie materiałów i projektów historycznych przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfiki często słabego, zniszczonego podłoża.

Od 1 marca 2020 r. nowe nazwy uzyskały następujące produkty do renowacji: