Nowe wydanie Baumit Magazynu

Budujesz lub remontujesz dom, a Twoim celem jest piękna, energooszczędna i zdrowa przestrzeń do życia? Jesteś architektem lub miłośnikiem ciekawych rozwiązań architektonicznych? A może jesteś wykonawcą i lubisz być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, szczególnie tymi ułatwiającymi pracę na budowie? Bez względu na to, do której grupy należysz, najnowszy numer Baumit Magazynu z pewnością dostarczy ci przydatnej wiedzy i ciekawych inspiracji. Oto co m.in. znalazło się w aktualnym wydaniu branżowego półrocznika.

Nadchodzi rynkowa rewolucja

W tym numerze macie przede wszystkim okazję poznać bliżej kilka tegorocznych innowacji i nowości, które mogą nieźle zamieszać w branży materiałów budowlanych, a co ważne wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju. Jedna z nich to nowatorski duet elewacyjny, zapobiegający szarzeniu kolorów i zapewniający fasadom krystaliczną czystość. Inna to z kolei beton, który można mieszać z workiem w betoniarce lub pojemniku do mieszania, dzięki czemu jest szybki i łatwy w przygotowaniu, nie generuje odpadów wymagających utylizacji i do minimum ogranicza ilość pyłu powstającego przy mieszaniu. Uwagę tych z Was którzy na co dzień zajmują się ocieplaniem budynków wzbudzą z pewnością zaprawy klejowo-szpachlowe w nowej, żelowej technologii.

Na architektonicznym szlaku

Jak zawsze sporo miejsca w magazynie poświęciliśmy na architekturę. Jednym z poruszonych tematów są najnowsze trendy kolorystyczne w projektowaniu fasad, wywodzące się z wnętrz. To nie wszystko. Czeka was też bliskie spotkanie ze zwycięzcami ubiegłorocznej edycji konkursu Fasada Roku. Poświęciliśmy im cały cykl artykułów. Ich bohaterami są: osiedle domów Robyg Jagodno we Wrocławiu, II etap osiedla Fredry 6 w Krakowie, LUX hala widowiskowo-sportowa w Rogoźniku, CUS w Starej Gazowni w Zabrzu oraz Hospicjum Caritas w Olsztynie. Ich historie przybliżają wam ci, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w proces ich realizacji – architekci, inwestorzy oraz wykonawcy. 

Moc dziecięcych wrażeń

W nowym numerze nie zabrakło też emocji i dziecięcych uśmiechów. Od dawna regularnie podejmujemy działania na rzecz rozwoju psychoruchowego najmłodszego pokolenia, angażując się w różnego rodzaju akcje prospołeczne, o czym też chętnie mówimy, zachęcając w ten sposób inne firmy do podobnej aktywności. W tym roku, w ramach kontynuacji współpracy z klubem MKS Parasol Wrocław, wsparliśmy organizację turnieju Baumit Parasol Cup z udziałem młodych piłkarzy, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Koniecznie zobaczcie relację z tego wyjątkowego wydarzenia. 

Zapraszamy do zagłębienia się w lekturze!