Polska

Menu

clear

Wystartowała XIII edycja konkursu Fasada Roku

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 rozpoczęła się 1.04.2019 r.  Obiekty można zgłaszać niezmienne w następujących kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”.

Jak zgłosić obiekt?

budynek, dom w drewnianych panelachArchitekci, inwestorzy oraz wykonawcy, którzy są autorami bądź właścicielami obiektu, na elewacji którego zastosowano kompletną technologię Baumit, mogą dokonać jego zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie Fasada Roku.  Ważne, by do zgłoszenia dołączyć co najmniej 5 zdjęć (min. 2400x1600 px), na których widoczny będzie obiekt względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek zabytkowy po renowacji” i „budynek po termomodernizacji” pamiętajmy o dołączeniu fotografii prezentujących zgłaszany obiekt przed i po metamorfozie.

Etap międzynarodowy

biały 5-piętrowy budynek, blok, droga, trawa, nieboZgłoszeń można dokonywać do 30.09.2019 roku. Jeszcze w tym roku profesjonalne grono Jury spotka się i wspólnie wybierze zwycięzcę oraz wyróżnionego w każdej kategorii konkursowej.

Obiekty które otrzymają nagrodę główną automatycznie startują w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge, którego gala finałowa odbędzie się w czerwcu 2020 roku w Walencji.

Internauci też mają głos

biały budynek, trawa, nieboJako uatrakcyjnienie konkursu wprowadziliśmy głosowanie internautów, którzy od 01.05.2019 do 31.10.2019 mogą wskazać swoich faworytów poprzez oddanie głosu na stronie konkursowej. Każdy internauta ma do rozdysponowania 5 głosów – po jednym w każdej kategorii. Obiekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną uhonorowane specjalnym „Wyróżnieniem Internautów”.

Patronaty

szary budynek z oknami, szkoła Gostyń 1Patronat honorowy nad 13-tą edycją konkursu objęła Fundacja Twórców Architektury, a wśród mediów patronujących tegorocznej edycji konkursu znalazły się takie redakcje jak „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Property Journal” „Renowacje i Zabytki”, architektura.info, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl czy w-a.pl.

Zapraszamy na stronę Fasada Roku 2019.