star_border

Zrównoważony rozwój - ochrona naszej planety

  • aktywna ochrona środowiska
  • oszczędność zasobów kopalnych
  • redukcja CO2 zmniejsza globalne ocieplenie

Dwutlenek węgla to gaz cieplarniany, który powstaje w wyniku spalania ropy oraz węgla. Jego obecność negatywnie działa na środowisko naturalne. Zwiększona emisja CO2 do atmosfery przyczynia się do wzrostu temperatury na świecie, a to może doprowadzić do ogromnego kryzysu klimatycznego. Systemy ociepleń Baumit ETICS nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska. Wspierają zrównoważony rozwój, oszczędność zasobów kopalnianych, a także są rozwiązaniem bardzo korzystnym ekonomicznie.

Zrównoważony rozwój i zmniejszenie emisji CO2 na świecie

sofa w salonie z dużym oknem, ocieplenieWedług badań Eurostatu w 2018 roku produkcja dwutlenku węgla w Polsce wzrosła o 3,5% w porównaniu do lat poprzednich. Jednak z tym problemem boryka się także wiele innych krajów. Według wspomnianego raportu największy skok emisji CO2 zanotowano na Łotwie (aż 8,5%), Malcie (6,7%) oraz Estonii (4,5%).

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest ogrzewanie gospodarstw domowych za pomocą m.in. pieców węglowych lub kotłów. Brak odpowiedniej izolacji termicznej budynków sprawia, że do atmosfery przedostają się ogromne ilości dwutlenku węgla, które zatruwają środowisko naturalne. Systemy ociepleń Baumit to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli w prosty sposób zaizolować ściany domu i zmniejszyć produkcję CO2.

Zredukowanie ogrzewania to mniejsza produkcja CO2 do atmosfery

Aby efektywnie chronić środowisko i zapewnić zrównoważony rozwój swojemu gospodarstwu domowemu, warto zastanowić się nad wprowadzeniem kilku zmian w swoim codziennym życiu. Nawet z pozoru niewielkie modyfikacje mogą mieć bardzo duże znaczenie dla redukcji emisji gazów cieplarnianych. Ważne jest, aby:

· nie pozostawiać sprzętu elektronicznego w trakcie czuwania,

· korzystać z energooszczędnych żarówek i sprzętu RTV/AGD,

· gasić niepotrzebne oświetlenie np. przed wyjściem z domu,

· stosować niskoemisyjne ogrzewanie w domu,

· posiadać właściwie wykonaną izolację termiczną ścian zewnętrznych – doskonale sprawdzą się w tym celu systemy ociepleń.

Zrównoważony rozwój – co warto wiedzieć?

Szacuje się, że około 2/3 energii w przeciętnym polskim domu jednorodzinnym, wykorzystywane jest do ogrzania pomieszczeń oraz wody. Niestety brak odpowiedniej izolacji termicznej skutkuje uciekaniem ciepła przez ściany (nawet do 40%), okna (od 15% do 25%), a także dach budynku (15%-25%). Nierozerwalnie wiąże się to ze sporym wzrostem opłat za ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym. W niektórych domach koszty energii mogą być wyższe o niemal 40%.

Aby temu zaradzić, można zdecydować się na docieplenie ścian zewnętrznych budynku. Dzięki temu utrzymamy stabilną temperaturę w pomieszczeniach zarówno latem, jak i zimą. Takie rozwiązanie pomoże obniżyć domowe rachunki, a także wpłynie na spowolnienie wciąż postępującej degradacji środowiska naturalnego.

Systemy ociepleń Baumit ETICS – dla kolejnych pokoleń

Odpowiednia izolacja termiczna budynku niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Jest to nie tylko ogromna oszczędność pieniędzy. Dzięki temu zmniejsza się także ilość emitowanych do atmosfery gazów cieplarnianych. Prawidłowo zaizolowane ściany pozwalają na utrzymanie komfortowej temperatury latem – dom nie nagrzewa się tak mocno, jak ma to miejsce w przypadku braku termoizolacji – a także zimą. To sprawia, że zużywa się znacznie mniej energii do ogrzania lub też schłodzenia pomieszczeń wewnątrz budynku.

Systemy ociepleń Baumit ETICS charakteryzują się niewielką wagą i wyjątkową łatwością aplikacji. Ze względu na praktyczny i wygodny montaż ten rodzaj ociepleń jest bardzo chętnie stosowany w wielu polskich domach. Dodatkowo użycie Baumit ETICS podnosi wartość budynku, gwarantuje estetyczne wykończenie oraz zmniejsza ryzyko zagrzybienia ścian. W trosce o Twoich najbliższych i środowisko naturalne warto sięgnąć po sprawdzony i bezpieczny sposób na termoizolację domu.