star_border

Obniżenie kosztów

Zaplanowanie odpowiedniego systemu ociepleń, już w fazie projektowania domu, może nie tylko zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów, ale także znacząco zredukować koszty budowy.

  • wyrównanie strat wynikających ze zmiant temperatury
  • zapobieganie przedstawieniu się wilgoci
  • ochrona przed powstawaniem pleśni

Ochrona od samego początku

Zastosowanie systemu ETICS umożliwia znaczącą redukcję grubości muru. Zamiast cegieł 50 cm można użyć bardziej ekonomicznego rozmiaru 25 cm, obniżając w ten sposób koszty budowy. Decyzja o zastosowaniu systemu ETICS pozwala nie tylko na krótkoterminowe oszczędności, jest również korzystna w perspektywie długoterminowej, ponieważ chroni spód muru. Nieizolowane ściany umożliwiają przenikanie zimna przez mur i pozwalają na szybką ucieczkę ciepła na zewnątrz. Znaczne różnice temperatur prowadzą do wytworzenia naprężeń na ścianie, co nie tylko ma negatywny wpływ na temperaturę w pomieszczeniach, ale w dłuższym okresie również na strukturę ściany.

Buduj mądrze

Zastosowanie izolacji cieplnej może skutecznie przeciwdziałać tym zjawiskom. Warstwa wzmacniająca i powłoka wierzchnia zapewniają odporność na sezonowe wahania temperatury, a także na ulewny deszcz. W ten sposób mur jest chroniony przed wilgocią z zewnątrz, która w połączeniu z mrozem może prowadzić do pękania tynku i dalszych uszkodzeń.

biały budynek, dom, okna, niebo, drzewo, Wrocław Kowarzyka 2

Ochrona przed powstawaniem pleśni

parterowy budynek, okna, niebo, drzewo, Wrocław Kowarzyka 2

Pleśń na ścianach wewnętrznych może powodować długotrwałe uszkodzenia struktury budulca. System ociepleń ETICS przychodzi na ratunek również w tym przypadku. Wynika to z faktu, że w izolowanych budynkach wilgoć nie gromadzi się już na ścianach. Pleśń pozbawiona jest zatem wszelkich środków niezbędnych do jej utrzymania, a tym samym ściany wewnętrzne są trwale chronione przed inwazją pleśni.