Termoizolacja budynku
star_border

Termoizolacja budynku – sposób na obniżenie rachunków

Odpowiednia termoizolacja ścian budynku zapewni ciepło w pomieszczeniach i znacząco wpłynie na obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie. Chociaż termoizolacja budynku może wydawać się przedsięwzięciem dość kosztownym, to taka inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat. Jednak w przypadku dociepleń liczy się nie tylko aspekt ekonomiczny. Niezwykle istotny jest także codzienny komfort życia mieszkańców budynku, a ten polepszy się niemal natychmiast po położeniu izolacji. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów dociepleń. Do najpopularniejszych zaliczamy systemy, które bazują na wełnie mineralnej lub styropianie.

Termoizolacja budynków, czyli którędy ucieka ciepło

grafika izolacji domu, budynku

W nieocieplonym domu straty energii potrafią wynieść niemal 40%. Jest to bardzo mocno odczuwalne finansowo, zwłaszcza w okresie grzewczym. Najwięcej ciepła ucieka przez ściany budynku, bo nawet do 40%. Dach i okna mogą generować deficyty cieplne na poziomie 15-25%, a przez piwnicę tracimy od 5% do 10% ciepła w domu. W związku z tym spada także komfort mieszkania i jednocześnie klimat wewnętrzny staje się niekorzystny dla domowników. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tych problemów jest termoizolacja budynku.

Warto także wspomnieć, że prawidłowe ocieplenie ścian domu ma zbawienny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki temu gospodarstwo domowe emituje znacznie mniej dwutlenku węgla, który przedostaje się do atmosfery.

Prawidłowa termoizolacja budynków a mikroklimat pomieszczeń

kobieta, mama siedzi na fotelu i trzyma książkę, dwójka dzieci, mężczyzna, tataNa klimat w mieszkaniu składa się wiele czynników. Są to m.in.:
·         poziom hałasu,
·         ilość światła naturalnego,
·         rodzaj sztucznego oświetlenia,
·         temperatura we wnętrzu,
·         wilgotność powietrza,
·         jakość powietrza,
·         zapach wewnątrz pomieszczeń.

Dzięki nowoczesnym technologiom nawet domy, w których panuje nieprzyjazny dla użytkownika mikroklimat, można przystosować do standardów tzw. zdrowego mieszkania i sprawić, aby codzienne przebywanie w nich stało się komfortowe.

Odpowiednia termoizolacja budynku zapewni stabilną temperaturę we wnętrzach i wyciszy pomieszczenia. Z kolei użycie energooszczędnych żarówek o ciepłej barwie światła pozwoli na wieczorny relaks bez zbędnego męczenia oczu. Natomiast przenośny, kompaktowy nawilżacz zapewni optymalny poziom wilgotności. Jeśli chodzi o jakość powietrza – świetnym sposobem na jej poprawianie jest regularne wietrzenie mieszkania lub zakup specjalnego oczyszczacza z filtrem.

Najlepsza termoizolacja budynków - Systemy Ociepleń Baumit

mężczyzna nakłada tynkFirma Baumit oferuje swoim klientom gotowe do użytku systemy ociepleń. Każdy produkt przechodzi szereg badań i testów, między innymi w Instytucie Techniki Budowlanej. Dopiero po uzyskaniu aprobaty ITB dopuszczany jest do sprzedaży. Dzięki kompletnej dokumentacji konsumenci otrzymują pełną gwarancję trwałości użytych materiałów. Systemy Ociepleń Baumit są dokładnie sprawdzane pod kątem wszystkich parametrów technicznych i użyteczności całego systemu, co daje pewność, że produkt jest najwyższej jakości. Niewątpliwym atutem jest też fakt, że systemy od Baumit są kompletne. To oznacza, że ocieplając swój dom, można korzystać wyłącznie z elementów pochodzących od jednego producenta, które są do siebie dopasowane. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.