Baumit Nivello 30
star_border

Baumit Nivello 30 w nowej, ulepszonej formule

Wylewki samopoziomujące Baumit Nivello zdobywają coraz większą popularność wśród wykonawców, którzy cenią je za bardzo dobre właściwości robocze oraz użytkowe. Obecnie każda masa samopoziomująca z serii Nivello może pochwalić się certyfikatem EMICODE® EC1 PLUS, co potwierdza jej bezpieczeństwo zarówno dla wykonawców, jak i przyszłych użytkowników. Produkty charakteryzują się najniższą emisją lotnych związków organicznych (LZO), spełniają rygorystyczne normy i są pod stałym nadzorem niezależnych instytucji kontrolnych.

Szczególną uwagę warto zwrócić na zaprawę samopoziomującą Baumit Nivello 30, która została udoskonalona o nową recepturę. Produkt ten oferuje nie tylko bardzo dobre właściwości robocze, ale także wysokie parametry wytrzymałościowe (klasyfikacja CT-C35-F6). 


Najważniejsze cechy wylewki samopoziomującej Nivello 30:

  • bardzo wysoka wytrzymałość na ściskanie i zginanie

  • doskonałe właściwości robocze oraz rozpływność

  • pod wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe

  • do wygładzania i wyrównywania podkładów z ogrzewaniem podłogowym

  • odporność na obciążenia skupione – ruch kółek meblowych

  • chroni zdrowie i środowisko - bardzo niska emisja LZO (VOC)

Produkt wyróżnia się łatwością aplikacji i tworzy równe, gładkie podłoże pod różne warstwy wykończeniowe, takie jak wykładziny PVC, tekstylne, panele LVT, płytki ceramiczne, a także parkiety i deski podłogowe. Doskonale sprawdza się więc jako posadzka samopoziomująca pod wymagające okładziny, gdzie kluczowe znaczenie ma jakość podłoża. 

Warto również podkreślić wysoką wydajność wylewki samopoziomującej Baumit Nivello 30 (zużycie ok. 1,5 kg/m² przy grubości warstwy 1 mm) oraz krótki czas wiązania, umożliwiający ruch pieszy już po około 3 godzinach. 

Masa samopoziomująca Baumit Nivello 30 rekomendowana jest zarówno do aplikacji ręcznej, jak i maszynowej, na nowe oraz odnawiane podłoża o zakresie grubości od 2 do 30 mm. Doskonale nadaje się do stosowania w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, także w miejscach narażonych na duże obciążenia użytkowe.