Naprawa elewacji - łuszczenie się farby
star_border

Naprawa elewacji - łuszczenie się farby

Przed nałożeniem nowej farby elewacyjnej usuń łuszczącą się farbę za pomocą szpatułki. i wygładź nierówności powierzchni.

4 kroki do nowej fasady

Ręcznie usuń łuszczącą się farbę i wyczyść elewację. Powstaje nierówna powierzchnia i nakładany jest nowy wysokiej jakości tynk elewacyjny.

Krok 1

Odlupujúci sa náter na fasáde

Ręcznie usuń łuszczącą się farbę i wyczyść elewację.

Krok 2

Penetrácia na fasádu

Aby uzyskać lepszą przyczepność i przyczepność tynku, należy nałożyć podkład wiążący Baumit MultiPrimer.

Krok 3

Prestierkovanie fasády_MultiWhite

Wygładź fasadę za pomocą Baumit MultiWhite i nałóż siatkę z włókna szklanego.

Krok 4

Nová fasádna farba

Po wyschnięciu zastosuj nową farbę elewacyjną Baumit StarColor lub SiliconColor.

Instrukcja krok po kroku

1. Potrzebne materiały

Obnova fasády - odlupujúci sa náter

Przygotuj tynk renowacyjny Baumit MC 55 W, siatkę z włókna szklanego, podkład wiążący Baumit MultiPrimer, szpatułkę, wygładzacz antykorozyjny, łyżkę murarską, szczotkę z twardego włosia, odpowiednią miskę.

2. Oczyszczanie elewacji

Odstránenie uvoľnených častí

Powierzchnia elewacji musi być mocna i spójna, wolna od glonów i pęknięć. Ręcznie usuń łuszczącą się farbę za pomocą szpatułki. Pędzlem umyć zakurzoną i brudną fasadę. Jeśli fasada nadal ma inne ubytki, należy je najpierw usunąć.

3. Podkład wiążący

Základn náter, hĺbkový základ

W zależności od chłonności tynku rozcieńczyć grunt wiążący Baumit MultiPrimer wodą 1: 1 do 1: 5 i dobrze wymieszać. Nałożyć podkład na tynk za pomocą pędzla, wałka lub sprayu. Przy nakładaniu wielu warstw zawsze nakładaj na suchą warstwę. Czas utwardzania przed nałożeniem tynku wynosi co najmniej 12 godzin.

4. Wygładzanie elewacji

Penetrácia na silno nasiakavý podklad

Nałóż Baumit MC 55 W na suchy tynk za pomocą gładszej zębatki antykorozyjnej i nałóż siatkę z włókna szklanego. Po delikatnym wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą cienką warstwę i po wystarczającym wyschnięciu potraktuj strukturę powierzchni polistyrenem, filcem lub pianką gładszą. Szerokość renderowania 3 - 5 mm.

5. Nowa warstwa wierzchnia

Nová fasádna farba

Na czystą fasadę nakładamy dwie warstwy wysokiej jakości farby elewacyjnej. Pierwszą warstwę nakłada się rozcieńczoną 10 - 15% wodą. Po przerwie min. 12 godzin nakładamy od 1 do 2 warstw farby elewacyjnej zgodnie z wymaganiami. Odczekaj min. 4 godziny między kolejnymi warstwami.

6. Technologia airless

Striekanie fasádnej farby

Farbę elewacyjną Baumit można również nanosić metodą Airless. Umożliwia ona szybkie i równomierne nakładanie farby elewacyjnej w krótkim czasie, nawet na dużych jednolitych powierzchniach.

Produkty Baumit