Naprawa spękanej elewacji
star_border

Naprawa elewacji z pęknięciami > 0,5 mm

W przypadku pęknięć o szerokości większej niż 0,5 mm konieczne jest natychmiastowe działanie, ponieważ penetracja wilgoci może prowadzić do dużych uszkodzeń elewacji.

3 kroki do nowej fasady

Fasadę z pęknięciami o szerokości większej niż 0,5 mm należy całkowicie wygładzić i zastosować nowe wykończenie elewacji.

Krok 1

Oprava fasády s trhlinami

Usuń wystające elementy z powierzchni.

Krok 2

Oprava fasády s trhlinami

Wygładż fasadę za pomocą Baumit MC 55W i włóż siatkę z włókna szklanego.

Krok 3

Nová fasádna farba

Stosujemy nową farbę elewacyjną lub tynk elewacyjny.

Instrukcja krok po kroku

1. Oceń stan fasady

Fasáda s trhlinami

Sprawdzamy szerokość pęknięcia za pomocą skalibrowanego narzędzia i usuwamy łuszczące się części z powierzchni za pomocą szpatułki. Oczyszczamy fasadę za pomocą pędzla. Jeśli fasada nadal ma inne braki, należy je najpierw uzupełnić.

2. Potrzebne materiały

Oprava fasády s trhlinami

Przygotuj narzędzia oraz Baumit MC 55W do całkowitej naprawy elewacji z pęknięciami szerszymi niż 0,5 mm.

3. Tynk renowacyjny

Renovačná stierka Baumit MultiWhite

Wymieszaj zawartość Baumit MC 55W w około 6,0 l czystej wody. Dobrze wymieszaj ręcznym mieszadłem elektrycznym, aby uzyskać jednorodną masę bez grudek. Po 5 minutach ponownie zamieszaj. Czas obróbki: ok. 1,5 godziny.

4. Wygładzanie fasady

Prestierkovanie fasády

Zastosuj Baumit MC 55 W na powierzchni elewacji za pomocą zębatego narzędzia wygładzającego. Umieść siatkę z włókna szklanego na świeżym tynku, np. Baumit StarTex. Następnie przetrzyj powierzchnię tynku tak, aby wzmocnienie nie było widoczne. Grubość warstwy zbrojenia 3 - 5 mm.

5. Wygładzenie warstwy

Renovačná stierka BAumit MultiWhite

Przed zakończeniem elewacji nanieść dwie warstwy. Po niewielkim wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą cienką warstwę i po wystarczającym wyschnięciu potraktuj strukturę powierzchni polistyrenem, filcem lub pianką gładzącą

6. Wykończenie nowej warstwy

Striekanie fasádnej farby

Nie później niż po 3 dniach nakładamy równomiernie wymieszaną farbę elewacyjną na powierzchnię tynku, np. Baumit StarColor. Farbę fasadową Baumit można również nanosić metodą airless. Umożliwia szybkie i równomierne nakładanie farby elewacyjnej w krótkim czasie, nawet na dużych jednolitych powierzchniach.

Produkty Baumit