Renowacja wizualna
star_border

Renowacja wizualna - od starego do nowego

  • Prosto
  • Szybko
  • Trwale

Elewacja to nie tylko ozdoba, ale i ochrona każdego budynku. Jako taka, każdego dnia wystawiona jest na działanie wielu czynników środowiskowych, które z biegiem czasu mogą pozostawić na niej ślad. Od powodowanego przez słońce odbarwienia, przez głębokie pęknięcia do glonów i grzybów  wiele czynników może pozbawić jej pierwotnego blasku i uniemożliwić jej pełnienie swojej funkcji.

Wiele problemów, jedno rozwiązanie

Znečistená fasáda
Zabrudzona fasada

Zanieczyszczenia znajdujące się na elewacji tworzą warstwę dzielącą dla kolejnych powłok. Przyczepność nowej powłoki jest bardzo niska.

Czytaj więcej
Pieskujúci povrch fasáy
Piaszcząca się powłoka

Obszary piaszczące się zmniejszają stabilność nowej powłoki i mogą powodować, że nowo nałożony kolor nie przylega do powierzchni elewacji.

Czytaj więcej
Silno nasiakavý povrch fasády
Mocno chłonna elewacja

Mocno lub nierównomiernie chłonne podłoże może powodować powstawanie rozmycia na nowo zastosowanym kolorze fasady.

Czytaj więcej
Odlupujúci sa náter
Łuszczenie się elewacji

Przed nałożeniem nowego koloru konieczne jest usunięcie powłoki łuszczącej się. Wyrównać wynikające nierówności poprzez wygładzanie..

Czytaj więcej
Riasy na fasáde

Mikroorganizmy na fasadzie

Fasady muszą opierać się różnym wpływom pogody, zanieczyszczeniom, a także atakowi glonów. Nie wystarczy umyć takiej fasady, ale trzeba ją traktować specjalnie.

mikrotrhlinky na fasáde

Mikropęknięcia do 0,5 mm

Do mikropęknięć do 0,5 mm, konieczny jest pomiar pęknięć na elewacji. Wystarczy specjalna powłoka penetracyjna z włóknami i nowy kolor fasady.

Trhliny na fasáde

Mikropęknięcia powyżej 0,5 mm

W przypadku pęknięć o szerokości większej niż 0,5 mm konieczne jest natychmiastowe działanie, ponieważ penetracja wilgoci może prowadzić do dużych uszkodzeń elewacji.