Dwór w stylu klasycystycznym został zbudowany pod koniec XVIII wieku przez rodzinę Krzyżanowskich, która miała tu majątek ziemski. W latach 70. XIX wieku do budynku od strony zachodniej dobudowano piętrowe skrzydło zwieńczone attyką, nawiązujące do neogotyku angielskiego, które swym odmiennym stylem i kubaturą kontrastowo zdominowało skromną formę dworku. Następnie dwór przeszedł w ręce rodziny von Beyme i był poddawany dalszym rozbudowom. Północną elewację dworku zaopatrzono w olbrzymi portyk opierający się na czterech masywnych kolumnach, które podtrzymywały trójkątny tympanon. W północno-zachodnim narożu nowego dworu zabudowano reprezentacyjne
schody i dobudowano parterowy pawilon. Po II Wojnie Światowej przez kilkadziesiąt lat obiekt zasiedlały rodziny pracowników miejscowego PGR-u. Po ich wysiedleniu już nikt nie sprawował nad nim pieczy, a budowla z czasem niszczała wraz z drzewostanem parku. W 2011 roku nowym właścicielem dworu został dr Andrzej Bryl. Dzięki niemu, ze stanu postępującej ruiny obiekt zamienił się w prawdziwą perełkę architektoniczną.
W wyniku prac renowacyjnych wzmocnione zostały fundamenty i ściany konstrukcyjne, założono nowe, masywne stropy stężające ściany, wymieniono także stolarkę drzwiową i okienną, odtworzono parkiety i komponowane posadzki, wzorując się na zachowanych formach. Gzymsy i detale elewacji zostały odtworzone. Odnowiona została oryginalna ceglana piwniczka z łukowymi sklepieniami. Obecnie rezydencja znajduje się na terenie zamkniętego ośrodka szkoleniowego przy Europejskiej Akademii Bezpieczeństwa (European Security Academy).
CEL-ART arch. Józef Cempa
Firma Remontowo-Budowlana Adam Żak
European Security Academy
2020
Włościejewki
Budynek zabytkowy po renowacji
Life challenge 2022