Baumit Rapido 4. Prawdziwy sposób na przyspieszenie prac wykończeniowych

Baumit Rapido 4, Szybka posadzka cementowa 10-100 mm


Co kryje się pod pojęciem „szybka posadzka”? Czy produkty określane jako „ekspresowe” czy „błyskawiczne” rzeczywiście przyspieszają cały proces budowlano-remontowy? Z poniższego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że prace wykończeniowe przebiegną sprawnie, nie wpływając przy tym negatywnie na wytrzymałość układanej posadzki? Rozwiązaniem tego problemu może być nasza uniwersalna, szybka posadzka – Baumit Rapido 4.


Dlaczego szybka posadzka to kuszące rozwiązanie?

Przeprowadzenie remontu lub prac wykończeniowych w obrębie nowej inwestycji bywa zadaniem trudnym, wymagającym dobrej synchronizacji poszczególnych pracowników. Wszystkie wykonywane czynności są bowiem pewną sekwencją, której naruszenie może uniemożliwić realizację prac w założonych pierwotnie ramach czasowych. Od jednego działania zależne jest kolejne, a od kolejnego następne – opóźnienia łatwo więc się kumulują.

Tymczasem szybka realizacja to nie tylko satysfakcja inwestora, lecz także korzyść dla biznesu wykonawcy, który może rozpocząć przygotowania do kolejnych zakontraktowanych prac. Najlepszym przykładem opisanych wyżej zależności jest realizacja podkładów podłogowych.

Znaczenie ma tutaj nie tylko czas, po upływie którego pracownicy mogą chodzić po nowej posadzce, ale także (a nawet przede wszystkim), tzw. przerwa technologiczna. Jest to wymagany przez dany produkt okres, po którym jest możliwe przystąpienie do kolejnego etapu prac, takiego jak układanie finalnego wykończenia podłogi i pełnej eksploatacji pomieszczenia.

Szybka posadzka – chwytliwe hasło reklamowe czy rzeczywista korzyść?

Popularne produkty, określane niekiedy mianem błyskawicznych bądź ekspresowych, nie zawsze uwzględniają oba z opisanych wyżej zagadnień. Zazwyczaj przyspieszają wstępny proces wiązania, po którym można poruszać się po podkładzie podłogowym. Jednakże, możliwość przystąpienia do kolejnych etapów pracy, związanej z układaniem wykładzin, paneli czy desek wymaga podobnego przedziału czasowego, co w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Jako promotorzy wielu innowacyjnych rozwiązań, postanowiliśmy wypełnić tę lukę. Efektem prac nad rozwiązaniami, które oszczędzają bezcenny czas, jest szybka posadzka Baumit Rapido 4. Produkt ten występuje w postaci fabrycznie przygotowanej, suchej mieszanki, charakteryzującej się doskonałymi parametrami szybkowiążącymi i szybkoschnącymi. Baumit Rapido 4 nie tylko skraca czas, po którym możliwe jest rozpoczęcie układania warstwy wykończeniowej, ale także wyróżnia się wyjątkową trwałością i ma doskonałe właściwości robocze.

Dla kogo przeznaczony jest Baumit Rapido 4?

Szybka posadzka cementowa Baumit Rapido 4 zapewnia inwestorom oraz ekipom budowlano-wykończeniowym następujące korzyści:

  • bardzo dobre właściwości szybkowiążące i szybkoschnące,

  • możliwość dopuszczenia ruchu pieszego już po 5 godzinach od aplikacji,

  • możliwość układania płytek ceramicznych już po 24 godzinach od położenia posadzki,

  • układanie okładzin wrażliwych na wilgoć takich jak: wykładziny dywanowe, wykładziny PVC oraz rozmaite parkiety bądź panele jest możliwe już po 4 dobach od położenia Baumit Rapido 4,

  • bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną (potwierdzoną poprzez klasyfikację CT-C30-F5-A12),

  • duży zakres grubości warstwy – w zależności od potrzeb od 10 do 100 mm,

  • możliwość aplikacji zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz (np. na balkonach czy tarasach).


Szybka posadzka Baumit Rapido 4 jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują nie tylko zauważalnego skrócenia czasu prac remontowych, ale także wysokiej jakości i wytrzymałości posadzki. Jakość ta jest niezbędna zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na trudne warunki, takich jak wilgotne i mokre łazienki, kotłownie czy natryski.

fot. Przykład zastowania: Warstwa dociskowa na balkonach / tarasach

Produkt ten doskonale sprawdza się również na zewnątrz np. na tarasach – za jego pomocą można utworzyć również odpowiednie spady, które zapobiegają gromadzeniu się wody. Baumit Rapido 4 z powodzeniem stosować można również przy ogrzewaniu podłogowym, jako warstwa dociskowa na balkonach, posadzka zespolona, podkład na warstwie oddzielającej czy podkład pływający na izolacjach termicznych lub akustycznych.

Wykonawcy, którzy oczekują produktu umożliwiającego szybką i komfortową aplikację z pewnością docenią fakt, że Baumit Rapido 4 przeznaczony jest zarówno do aplikacji ręcznej, jak i maszynowej (z wykorzystaniem agregatów typu mixokret lub mieszarek przepływowych). Proces ten pozwala na szybsze ułożenie materiału na większych powierzchniach.

fot. Mechaniczne mieszanie zaprawy

fot. Układanie zaprawy na podłożu

Poznaj więcej zalet produktu Baumit Rapido 4 i przekonaj się, że pojęcie „szybka posadzka” nabiera w kontekście Rapido 4 nowego znaczenia.