Dlaczego warto postawić na innowacyjne kleje żelowe?

Dlaczego warto postawić na innowacyjne kleje żelowe?


Gdy myślimy o trwałym i efektywnym systemie ocieplenia, zwykle skupiamy się na izolacyjności termicznej i warstwie dekoracyjnej, nierzadko zapominając o istotnej roli zaprawy klejowo-szpachlowej. Wybór wysokiej jakości produktu jest niezwykle ważny – to właśnie ten element ma kluczowy wpływ na jakość i solidność całego systemu. W tym roku firma Baumit wprowadziła ulepszenia do swoich już znanych i sprawdzonych produktów, takich jak Baumit StarContact White i Baumit ProContact. Innowacyjna żelowa technologia znacząco ułatwia aplikację oraz obróbkę tych produktów, a także przyspiesza tempo prac. Jakie korzyści zapewniają kleje żelowe?

Jaką rolę odgrywa zaprawa klejowo-szpachlowa?

Korzystanie z wysokiej jakości zaprawy klejowo-szpachlowej jest niezwykle ważne dla każdego wykonawcy. Wybór odpowiedniego materiału odgrywa kluczową rolę w systemie ociepleń, gdyż wspólnie z siatką z włókna szklanego odpowiada on za stworzenie mocnego połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami, gwarantując ochronę przed uszkodzeniami. Co więcej, zapewnia skuteczną redukcję obciążeń spowodowanych wiatrem oraz kompensację naprężeń termicznych, obecnych na elewacji. W rezultacie tworzy on jednolitą, stabilną oraz trwałą bazę dla tynków elewacyjnych.

Jakimi zaletami wyróżniają się nowoczesne kleje żelowe?

Na rynku dostępne są różnorodne warianty zapraw klejowo-szpachlowych do systemów ociepleń – szczególną uwagę warto poświęcić produktom o zwiększonej wytrzymałości, które znacząco usprawniają proces prac ociepleniowych.  Przykładem takich innowacyjnych produktów są Baumit StarContact White oraz Baumit ProContact, które oferują wiele korzyści.

Baumit StarContact White to najwyższej jakości, mineralna, biała zaprawa klejowo-szpachlowa z włóknami, o doskonałej obrabialności. Posiada bardzo dobrą przyczepność i wytrzymałość, jest elastyczna i wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne, przez co gwarantuje długotrwałe działanie. Przeznaczona do zatapiania siatki w warstwie zbrojonej, przyklejania i szpachlowania termoizolacyjnych płyt styropianowych oraz z wełny mineralnej w systemach ociepleń Baumit. Rekomendowana jest również do szpachlowania mineralnych powierzchni tynków cementowo-wapiennych lub betonu. Nie wymaga gruntowania przed aplikacją tynków strukturalnych, co zdecydowanie przyspiesza prowadzenie prac.

Szara zaprawa na bazie cementu Baumit ProContact to najwyższej jakości, mineralna, szara zaprawa klejowo-szpachlowa z włóknami, o doskonałej obrabialności. Posiada bardzo dobrą przyczepność, wytrzymałość, elastyczność i jest odporna na warunki atmosferyczne. Przeznaczona do zatapiania siatki w warstwie zbrojonej, przyklejania i szpachlowania termoizolacyjnych płyt styropianowych oraz wełny mineralnej w systemach ociepleń Baumit. Również do szpachlowania mineralnych powierzchni tynków cementowo-wapiennych lub betonu.

Oba powyższe produkty zostały wyposażone w nową, żelową technologię, która jeszcze bardziej zwiększa ich trwałość, elastyczność i wydajność. Dzięki niej prace ociepleniowe stają się bardziej efektywne zarówno z perspektywy inwestorów, jak i wykonawców.

W jaki sposób żelowa technologia usprawnia prace budowlane?

Struktura powyższych produktów została uzupełniona o specjalną matrycę żelową, która znacząco ułatwia osiągnięcie pożądanej, kremowej konsystencji zaprawy. Technologia żelowa sprawia, że warstwa zbrojąca uzyskuje gładką, elastyczną strukturę pozbawioną porów i rysek, co w efekcie przekłada się na wytrzymałość. Zalety, jakimi wyróżniają się żelowe zaprawy klejowo-szpachlowe, wyraźnie widać również w procesie aplikacji i obróbki, co potwierdzają fachowcy.

Zaprawa charakteryzuje się łatwością mieszania, nakładania i równomiernego rozprowadzania po powierzchni. Brak spływu, szybkiego wysychania podczas aplikacji i zdolność do nakładania większej ilości kleju przy użyciu pacy przyspiesza tempo prac. W podobnie efektywny sposób osadzana jest siatka zbrojąca w warstwie szpachlowej – klej żelowy szybko i precyzyjnie pokrywa jej powierzchnię, a gotowa warstwa zbrojona odznacza się wyjątkową elastycznością. Co więcej, receptury o zredukowanej emisji CO2 wspierają ideę zrównoważonego budownictwa i ochrony środowiska.Poznaj nowe kleje żelowe marki Baumit

Innowacyjna żelowa technologia Baumit sprawia, że ulepszone formuły produktów Baumit StarContact White oraz Baumit ProContact wprowadzają nową erę w dziedzinie żelowych zapraw klejowo-szpachlowych do systemów ociepleń. Przy wyborze elementów do zastosowania w izolacji termicznej, warto zwrócić uwagę na spójność komponentów. Aby wszystkie elementy systemu ocieplenia cechowały się kompatybilnością oraz trwałością, należy postawić na zastosowanie komponentów od jednego dostawcy.