Tynk samoczyszczący, czyli jak zadbać o elewację na wiele lat?

Tynk samoczyszczący, czyli jak zadbać o elewację na wiele lat?


Piękna fasada stanowi bez wątpienia jedną z najważniejszych wizytówek naszego domu. Estetyczna elewacja domu towarzyszy nam podczas codziennych czynności, jest również jednym z kluczowych elementów przydomowej scenerii, która wpływa m.in. na jakość naszego wypoczynku. Aby nowo powstała powłoka zachowała swój oryginalny wygląd przez wiele nadchodzących lat, należy postawić na materiały klasy premium, takie jak tynk samoczyszczący Baumit StarTop, który zapewni niezbędną ochronę na wiele nadchodzących lat.

Dlaczego zwykły tynk traci swoje pierwotne właściwości?


Wystarczy nawet kilka lat, aby nieskazitelna do tej pory elewacja zmieniła się nie do poznania. Jednym z czynników, który najszybciej ulega stopniowej degradacji, jest kolor. Nieustanny napływ promieni słonecznych sprawia, że ciemne elewacje stają się wyblakłe, natomiast z uwagi na zanieczyszczenia powietrza fasady w jasnych odcieniach brudzą się.

Kolejną przyczyną pogarszającego się stanu fasady naszego domu są opady atmosferyczne oraz zanieczyszczenia o źródle biologicznym – nawet po stosunkowo krótkim czasie od ukończenia remontu, na ścianach domu możemy zaobserwować grzyby, mchy oraz algi. Ich pojawieniu się sprzyjają opady deszczu oraz śniegu – zwyczajny tynk pozostaje wilgotny przez dłuższy czas, co sprzyja występowaniu zanieczyszczeń oraz rozwojowi mikroorganizmów.

Zdarza się, że na fasadę budynku niekorzystnie wpływa jego lokalizacja. Wysokie zanieczyszczenie powietrza, spowodowane bliskim sąsiedztwem ruchliwych ulic czy zakładów przemysłowych, sprzyja stopniowemu niszczeniu elewacji. Sytuacji tej można jednak zaradzić, decydując się na najlepszy tynk elewacyjny z segmentu premium.

Wybierz tynk samoczyszczący wysokiej jakości


W trakcie aranżacji fasady domu bardzo często skupiamy się przede wszystkim na jej kolorze. Chcemy, aby dobrze komponowała się ona ze stolarką okienną oraz drzwiową, dachem, a nawet z najbliższym krajobrazem. Warto pamiętać jednak, że jedynie najlepszy tynk elewacyjny pozwoli nam cieszyć się zarówno walorami dekoracyjnymi, jak i wysoką trwałością oraz najwyższą odpornością na trudne warunki atmosferyczne, znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia oraz porażenia natury biologicznej. Tynk samoczyszczący klasy premium sprawi, że fasada zachowa oryginalne kolory na długi czas.

Na jaki produkt warto postawić? Jedną z najciekawszych propozycji na rynku jest samoczyszczący tynk silikonowy Baumit StarTop z formułą Drypor – unikalną technologią, która przyspiesza proces wysychania fasady po wystąpieniu mgły, opadach deszczu czy śniegu. Pokryta tynkiem StarTop elewacja rozprowadza wodę po większej powierzchni, co przyspiesza proces jej schnięcia, ograniczając tym samym ryzyko rozwoju mikroorganizmów oraz osadzania się znajdujących się w powietrzu zanieczyszczeń.

Niskiej jakości materiały to pozorna oszczędność


Tylko najlepszy tynk elewacyjny gwarantuje, że fasada naszego domu na dłużej zachowa swój pierwotny wygląd. Zastąpienie produktów klasy premium materiałami średniej jakości sprzyja sytuacjom, w który pierwotny kolor fasady utraci swoją oryginalną intensywność, stając się wyblakłą bądź przyciemnioną kalką oryginalnej barwy.

Zastanawiasz się, jak nie dopuścić do takiej sytuacji? Postaw na Baumit StarTop – tynk samoczyszczący klasy premium, wyposażony w technologię Drypor. Elegancka elewacja to wizytówka Twojego domu – spraw, aby cieszyła ona oczy mieszkańców przez wiele nadchodzących lat.