Baumit Rapido 4. Prawdziwy sposób na przyspieszenie prac wykończeniowych

Baumit Rapido 4, Szybka posadzka cementowa 10-100 mm


Co kryje się pod pojęciem „szybka posadzka”? Czy produkty określane jako „błyskawiczne” realnie przyspieszają cały proces remontowy? Z poniższego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że prace wykończeniowe przebiegną sprawnie i nie obniżą wytrzymałości posadzki.


Dlaczego szybka posadzka to kuszące rozwiązanie?

Optymalizacja czasu potrzebnego na przeprowadzenie remontu lub wykończenia nowej inwestycji jest trudnym zadaniem. Wszystkie wykonywane czynności są bowiem pewną sekwencją, której naruszenie może uniemożliwić realizację pierwotnych założeń czasowych. Od jednego działania zależne jest kolejne, a od kolejnego następne – opóźnienia łatwo więc się kumulują. Tymczasem szybka realizacja to nie tylko satysfakcja inwestora, lecz także korzyść dla biznesu wykonawcy.

Najlepszym przykładem opisanych wyżej zależności jest realizacja podkładów podłogowych. Znaczenie ma tutaj nie tylko upływ czasu pozwalającego na stąpanie po nowej posadzce, ale także (a nawet przede wszystkim), upływ czasu umożliwiający przystąpienie do układania finalnego wykończenia podłogi i pełnej eksploatacji pomieszczenia.

Szybka posadzka. Czy na pewno?

Popularne produkty, określane jako błyskawiczne lub ekspresowe, nie zawsze uwzględniają oba przedziały czasowe. Zwykle umożliwiają szybkie poruszanie się po podkładzie podłogowym, ale na finalne prace związane z układaniem wykładzin, paneli czy desek trzeba czekać równie długo, co w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Jako promotorzy wielu innowacyjnych rozwiązań, postanowiliśmy wypełnić tę lukę. Efektem prac nad rozwiązaniami oszczędzającymi czas jest posadzka cementowa Baumit Rapido 4. Produkt ten dzięki doskonałym parametrom szybkowiążącym i szybkoschnącym nie tylko skraca czas, po którym możliwe jest rozpoczęcie układania warstwy wykończeniowej, ale także wyróżnia się wyjątkową trwałością i ma doskonałe właściwości robocze

Kto powinien wybrać Baumit Rapido 4?

Szybka posadzka cementowa posadzka Baumit Rapido 4 to następujące korzyści:

●        Właściwości szybkowiążące i szybkoschnące

●        Możliwość dopuszczenia ruchu pieszego już po 5 godzinach

●        Możliwość układania płytek ceramicznych już po 24 godzinach

●        Możliwość układania okładzin wrażliwych na wilgoć (wykładzin dywanowych, wykładzin PVC, parkietów i paneli) już po 4 dobach

●        Bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna (określona klasyfikacją CT-C30-F5-A12)

●        Duży zakres grubości warstwy – od 10 do 100 mm

●        Możliwość zastosowania nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz

Rapido 4 jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują nie tylko optymalizacji czasu prac remontowych, ale także wysokiej jakości i wytrzymałości posadzki, zwłaszcza w wymagających pomieszczeniach, również wilgotnych i mokrych (łazienki, natryski itd.) oraz na zewnątrz np. na tarasach. Baumit Rapido 4 doskonale sprawdza się także przy ogrzewaniu podłogowym, jako warstwa dociskowa na balkonach, posadzka zespolona, podkład na warstwie oddzielającej czy podkład pływający na izolacjach termicznych lub akustycznych.

fot. Przykład zastowania: Warstwa dociskowa na balkonach / tarasach


Wykonawcy oczekujący szybkiego i efektywnego rozwiązania docenią zapewne to, że Baumit Rapido 4 przeznaczony jest zarówno do aplikacji ręcznej jak i maszynowej - z wykorzystaniem agregatów typu mixokret lub mieszarek przepływowych. Pozwala to na szybsze ułożenie materiału na większych powierzchniach.

fot. Mechaniczne mieszanie zaprawy

fot. Układanie zaprawy na podłożu


Poznaj więcej zalet produktu Baumit Rapido 4 i przekonaj się, że pojęcie „szybka posadzka” nabiera w kontekście Rapido 4 nowego znaczenia.