Farba do wnętrz, która wspiera twoje zdrowie

Farba do wnętrz Baumit KlimaColor


Podczas remontu mieszkania najwięcej czasu poświęcamy na wybór odpowiedniego koloru farby i aranżację wnętrza. Nie powinniśmy się jednak skupiać jedynie na wartości estetycznej produktu. Równie istotna jest funkcjonalność powłoki oraz niska zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Wybierając farby do wnętrz, warto zwrócić uwagę na ich skład, który może pozytywnie wpłynąć na twoje samopoczucie oraz zdrowie.

Zdrowa farba do ścian. Jak ją rozpoznać?

Zdrowa farba do ścian powinna posiadać odpowiednie certyfikaty oraz znaki międzynarodowe, które potwierdzają właściwości powłoki sprawdzone w laboratorium. Warto pamiętać, że deklaracje producenta to za mało, aby uznać jego wyroby za bezpieczne dla mieszkańców. Nieszkodliwość powłoki musi być potwierdzona przez renomowaną instytucję badawczą. Farba do wnętrz o najwyższych standardach jakości i bezpieczeństwa, nie tylko dla zdrowia, ale również dla środowiska, będzie posiadała certyfikat NaturePlus. Jest on przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa.

Zdrowe farby z serii Baumit KlimaColor

Certyfikat NaturePlus gwarantuje, że produkt składa się przynajmniej w 85% z surowców odnawialnych oraz spełnia najostrzejsze wymogi ekologiczne. Jakość farby jest potwierdzona za pomocą licznych testów wykonywanych przez akredytowane laboratoria. Badają one wyrób pod kątem funkcjonalności oraz wpływu na zdrowie i środowisko.

Za sprawą rygorystycznych warunków powyższy atest zdobywają nieliczne produkty. W tym wąskim gronie znajduję się biała farba do wnętrz Baumit KlimaColor. Jest to jednoskładnikowa farba krzemianowa, która powstała po to, aby podnieść jakość życia domowników. Wykorzystanie tego produktu do aranżacji wnętrz pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem. Ta zdrowa farba do ścian jest bezzapachowa oraz wolna od szkodliwych substancji, w tym lotnych związków organicznych. Baumit KlimaColor produkowana jest na bazie specjalnie dobranych składników, co czyni ją wysoce paroprzepuszczalną. Co równie istotne, dzięki wysokiemu pH, jest to powłoka zabezpieczająca powierzchnie przed rozwojem grzybów i pleśni.

Wydajna farba do wnętrz

Oprócz bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska Baumit KlimaColor charakteryzuje się również bardzo dobrą siłą krycia, co przekłada się na wysoką wydajność produktu. Właściwości te są szczególnie widoczne przy wykorzystaniu wraz z innymi wyrobami Baumit Klima. Nasze zdrowe farby stosuje się przy tynkach oraz szpachlach mineralnych oraz przy renowacji i odnowie trwałych powłok mineralnych. Ich nakładanie może odbywać się za pomocą wałka lub pędzla, a także z użyciem natrysku w technologii Airless.

Baumit KlimaColor to jeden z elementów zdrowego domu

Każdy z nas marzy o przytulnym i bezpiecznym domu. Żeby stworzyć takie warunki, trzeba odpowiedzialnie podejść do urządzania mieszkania. Zdrowe farby to produkty, które oprócz efektów dekoracyjnych wspierają samopoczucie mieszkańców. Ich producenci deklarują, że powłoka nie zawiera rozpuszczalników i nie wydziela szkodliwych substancji podczas malowania. Jest to szczególnie ważne dla alergików oraz chorujących na astmę.

Niezależni eksperci z Baumit Viva Park, największego parku badawczego w Europie, dowiedli, że wykończenie ścian reguluje mikroklimat, dlatego powłoki są jedną z trzech zasad zdrowego mieszkania. Na każdym etapie remontu w domu możemy i powinniśmy sięgać po sprawdzone, ekologiczne rozwiązania. Jest to gwarancja dobrego samopoczucia mieszkańców.