Idzie sezon grypowy – jak oczyścić powietrze z wirusów?

Idzie sezon grypowy – jak oczyścić powietrze z wirusów?


Wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią powroty do szkół, przedszkoli i pracy. Częstsze kontakty z ludźmi, w parze z coraz bardziej nieprzewidywalną aurą, skutkują sezonem chorobowym. Do zakażeń najczęściej dochodzi w zamkniętych pomieszczeniach – klasach, biurze czy komunikacji zbiorowej, ponieważ powietrze pełne jest zarazków i bakterii. Sprawdź, czy możesz zminimalizować ryzyko zakażeń i jak oczyścić powietrze z wirusów.

Oczyszczanie powietrza z wirusów, a działanie aerozoli


Kichając, zasłaniamy usta dłonią, a jeśli widzimy osobę, która kaszle intuicyjnie odsuwamy się od niej na bezpieczny dystans. Okazuje się jednak, że takie działania są mało skuteczne, ponieważ nawet najmniejsze aerozole, które przedostają się do powietrza podczas rozmowy lub oddychania, zawierają grypotwórcze zarazki i bakterie. Zatem jak pozbyć się wirusów?

Jak wynika z badań naukowych przeprowadzonych w rozmaitych instytucjach, między innymi w National Academy of Sciences (NAS), czyli Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych, wynika, że kropelki unoszące się w powietrzu na skutek kaszlu czy kichania, są na tyle duże, że szybko opadają na podłogę. Przeciwnie jest z aerozolami wydychanymi – cząsteczki są na tyle małe, że unoszą się w powietrzu nawet przez 12 godzin.

Możliwość zakażenia na zewnątrz jest znacznie mniejsza niż w pomieszczeniach zamkniętych. Ale okazuje się, że ma na to wpływ nie tylko mniejsze zagęszczenie ludzi, ale również naturalnie występujące jony. Cząsteczki te osiągają najwyższe stężenie w pobliżu wodospadów, nad morzem, w lesie oraz w górach.

Jak dowodzą badania, jony działają niczym magnesy – mają zdolność przyciągania zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Łączą się z pyłkami i kurzem, co powoduje ich opadanie na podłoże. Wdychane powietrze jest wówczas czyste i świeże. Sprawdźmy, jak znacząco ograniczyć ilość wirusów w domu, bazując na działaniu jonów.

Oczyszczanie powietrza w domu dzięki jonom


Zastanawiając się, jak oczyścić powietrze z wirusów, warto przyjrzeć się bliżej działaniu jonów – mają one bowiem wpływ na zdrowie poprzez:

●        wspomaganie układu odpornościowego,

●        niwelowanie problemów ze snem,

●        poprawianie skupienia i koncentracji,

●        usprawnienie procesów wpływających na regenerację organizmu po chorobie lub wysiłku,

●        zmniejszenie potencjonalnego zakażenia na tle wirusowym.

Specjaliści firmy Baumit, korzystając z cennych lekcji natury, stworzyli serię produktów, które sprawiają, że w powietrzu wzrasta natężenie cennych dla naszego zdrowia jonów.

Chcesz żyć zdrowo? Sięgnij po oczyszczanie powietrza w domu z produktami Baumit


Produkt mineralny, pozbawiony szkodliwych substancji i wspomagający namnażanie się jonów – czy to możliwe? Tak, taka właśnie jest farba wewnętrzna Baumit IonitColor. Badania przeprowadzone na zlecenie naszej firmy wykazały, że w pomieszczeniach pomalowanych farbą IonitColor, występuje aż o 60% mniej aerozoli będących głównymi nośnikami wirusów niż w lokalach, których ściany pomalowano farbami bez składników aktywnych.

Oczyszczanie powietrza w domu to tylko jedna z funkcji w ramach filarów zdrowego mieszkania, aby mogła zaistnieć istotna jest odpowiednia wilgotność panująca w pomieszczeniu (granicach 40-60%). Przy takiej bowiem wilgotności najefektywniej działa farba Ionit emitując jony. Taką wilgotność, nawet w pomieszczeniu o ścianach wykonanych z gips-kartonu czy betonu, na których nie stosuje się tynków tradycyjnych zapewniają Masy szpachlowe IonitFinish i IonitFino. Aktywnie poprawiają klimat we wnętrzu ponieważ uwalniają cząsteczki wody, jeśli powietrze jest zbyt suche, lub zatrzymują je, magazynując nadmiar wilgoci. Już dziś zapoznaj się z ofertą produktów Baumit Ionit i zapewnij sobie oraz swoim bliskim bezpieczny i zdrowy dom.