Jak poprawić koncentrację? Zdrowe powietrze jest ważniejsze niż myślisz

Jak poprawić koncentrację? Zdrowe powietrze jest ważniejsze niż myślisz


Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pojęcie pracy zdalnej na stałe zagościło w słowniku wielu z nas. Domy i mieszkania zamieniły się w miejsca do pracy oraz nauki, w których nierzadko przychodzi nam przebywać niemal cały dzień. Jak poprawić koncentrację, łącząc w domowym zaciszu życie prywatne z zawodowym? Pierwszym krokiem do organizacji wzorowego miejsca pracy i wypoczynku jest zadbanie o właściwy mikroklimat.

Jak poprawić koncentrację, czyli co przeszkadza nam w pracy zdalnej?

Zagadnienie pracy w ramach home office coraz częściej staje się obiektem kompleksowych analiz. W internecie możemy natrafić na informacje opracowane przez Instytut Badawczy Randstad oraz badanie Jak oceniamy pracę zdalną po roku pandemii?, przygotowane przez platformę ClickMeeting.

Z przeprowadzonych opracowań wynika, że niemal co trzecia osoba na przestrzeni ostatniego roku zaczęła pracować zdalnie. Odpowiednie warunki pracy w domu deklaruje około 60% osób. Wśród najczęściej napotykanych utrudnień prym wiodą trudności z wydzieleniem odpowiedniego miejsca do pracy, obecność domowników i problemy z utrzymaniem skupienia, wywołane przez przeplatanie się obowiązków zawodowych z życiem prywatnym.

Zdrowe powietrze w domu to klucz do wydajnej pracy

Warto pamiętać jednak, że komfortowa praca w domowym zaciszu nie zależy wyłącznie od wygodnego fotela, dużego biurka i spokoju. Równie kluczową rolę pełnią z pozoru niedostrzegalne czynniki, których nie można zrównoważyć wyłącznie poprzez zakupy w salonie meblowym. Zdrowe powietrze w domu, odpowiednia wentylacja i oświetlenie to tylko niektóre z aspektów, wpływających na naszą zdolność do wielogodzinnego utrzymania niezbędnej uwagi.

Kluczem do tego, jak poprawić koncentrację w czasie pracy, staje się stworzenie przyjaznego środowiska pracy, w którym wolniej ulegamy zmęczeniu i rozkojarzeniu, nie będąc przy tym narażeni na niepożądane czynniki wewnętrzne, takie jak kurz czy pyłki. Występowaniu szkodliwego mikroklimatu w domowym zaciszu można jednak przeciwdziałać już na etapie prac remontowych lub budowlanych. Wystarczy zaopatrzyć się w produkty Baumit Ionit – masy szpachlowe Baumit IoniFinish i Baumit IonitFino oraz mineralną farbę wewnętrzną Baumit IonitColor, które poprawiają jakość powietrza i regulują poziom wilgotności.

Jak poprawić koncentrację przy pomocy dobroczynnych jonów?

Przeprowadzane przez nas testy wykazały, że jony ujemne działają niczym magnes na drobny kurz i pyłki – zanieczyszczenia zostają związane w powietrzu i pod wpływem ciężaru spadają na ziemię, skąd znacznie łatwiej można je usunąć. Warto podkreślić również, że seria Baumit Ionit stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby alergików, dręczonych przez nieżyt nosa czy podrażnienie oczu.

Korzystne działanie jonów dostrzegą jednak nie tylko osoby walczące z alergią. Cząsteczki te wykazują także pozytywny wpływ na układ nerwowy, przewód pokarmowy czy ciśnienie krwi, łagodzą również objawy reumatyzmu. Jony ujemne mogą również pozytywnie oddziaływać na osoby zmagające się z astmą – stanowią one wsparcie dla układu odpornościowego, dzięki czemu ataki choroby występują rzadziej.

Pragniesz zadbać o zdrowe powietrze w domu i komfortową pracę zdalną? Zapoznaj się z charakterystyką produktów Baumit Ionit i dowiedz się jak poprawić koncentrację przy pomocy naturalnych materiałów budowlanych naszej firmy.