Jonizacja powietrza a dobre samopoczucie

Jonizacja powietrza a dobre samopoczucie


Alergeny, kurz, smog czy bakterie to szkodliwe dla zdrowia substancje, znajdujące się w naszych domach i utrudniające komfortowy odpoczynek we własnych czterech kątach. Na szczęście znamy skuteczną metodę na poprawę jakości powietrza w domu. Sprawdź, jak zwiększyć ilość jonów w pomieszczeniu i dlaczego te malutkie cząsteczki są tak cenne.

Jak odpoczywać? Jony w powietrzu kluczem do dobrego samopoczucia

Odpoczynek to sztuka, której trzeba się nauczyć, jeśli chcemy żyć w dobrym zdrowiu i samopoczuciu przez wiele lat. Pozwala nam uporządkować myśli, uwolnić się na chwilę od obowiązków i wyzwolić kreatywność. W pracy gonią nas terminy i zadania do realizacji, które zmuszają do działania na wysokich obrotach. W domu jednak często zdarza się, że jedyne na co mamy energię, to zaspokojenie podstawowych potrzeb. Wszystkie te czynniki utrudniają relaks, nie mówiąc o chwili aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody.

Jak dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Wschodniej Anglii – przebywanie na świeżym powietrzu, nazywane również green pill lub leśną kąpielą skutkuje m.in. korzystnym obniżeniem poziomu kortyzolu i zmniejszeniem ryzyka wystąpienia nadciśnienia, udaru, chorób serca czy astmy. Czy zatem odpoczynek w domowym zaciszu może być równie efektywny?

Zgodnie z raportem opublikowanym przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) powietrze w zamkniętych przestrzeniach może być zanieczyszczone nawet 5 razy bardziej niż na zewnątrz. Szkodliwe substancje dostają się do naszych mieszkań przez naturalną wentylację, otwieranie drzwi czy okien i kumulują w zamkniętej przestrzeni. Odpowiedzią na ten problem jest jonizacja powietrza.

Jonizacja powietrza pomaga odetchnąć pełną piersią

W powietrzu zawsze występuje określona ilość jonów ujemnych, ale im większe jest ich stężenie, tym bardziej jesteśmy skłonni ocenić otoczenie jako świeże i czyste. Okazuje się, że zawartość tych cząsteczek w powietrzu faktycznie jest dobrym wyznacznikiem jego jakości – najwięcej ich występuje w okolicy wodospadów, w górach oraz jaskiniach.

Specjaliści firmy Baumit, chcąc stworzyć produkty mające dobry wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników, opracowali linię produktów Baumit Ionit. Zastosowanie tego systemu w domu znacząco zwiększa ilość jonów w powietrzu, dzięki czemu usuwane są szkodliwe zanieczyszczenia.

Jak uzyskać więcej jonów w powietrzu?

System produktów do wykańczania ścian Baumit Ionit zapewnia powstawanie naturalnych jonów w powietrzu. W jaki sposób? Masy szpachlowe Baumit IonitFinish bądź Baumit IonitFino wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności, co stwarza idealne warunki dla farby Baumit IonitColor do tworzenia naturalnych jonów. Warto podkreślić, że efekt utrzymuje się przez cały okres eksploatacji produktów.

Alergia, problemy z koncentracją, częste infekcje? Sięgnij po jonizację powietrza

Jonizacja powietrza ma zbawienne właściwości dla naszego zdrowia. Pozwala ona m.in. na:

  • wyciszenie objawów alergii – cząsteczki jonów w powietrzu są jak naturalne magnesy dla pyłków i drobnego kurzu. Wiążą zanieczyszczenia w większe skupiska, co sprawia, że opadają one na podłogę i mogą zostać uprzątnięte, zamiast unosić się w pomieszczeniu. Mniejsze stężenie alergizujących cząsteczek to łagodniejsze objawy alergii, np. nieżytu nosa czy podrażnionych oczu,

  • łagodzenie reumatyzmu,

  • wsparcie układu nerwowego,

  • poprawę koncentracji – testy przeprowadzone przez specjalistów Baumit wykazały, że osoby przebywające w pomieszczeniach o wysokiej koncentracji jonów wykazują się lepszą produktywnością, a sami badani wskazywali na lepszą koncentrację.

Zależy Ci na wigorze i dobrym samopoczuciu Twoich domowników? Postaw na jonizację powietrza z produktami Baumit Ionit i stwórz zdrowe mieszkanie.