5 polskich budynków w finale międzynarodowego konkursu

Decyzją jury aż 5 budynków z Polski znalazło się w gronie 36 finalistów międzynarodowego konkursu architektonicznego Baumit Life Challenge 2024. Wśród realizacji, które wciąż mają szansę na tytuł Europejskiej Fasady Roku, znalazły się obiekty z Gdańska, Warszawy, Zabrza, Olsztyna oraz Sulejówka. Równolegle wciąż trwa głosowanie publiczności.

Do tegorocznej edycji konkursu Baumit Life Challenge zgłoszono ponad 300 obiektów z 23 europejskich krajów, w tym 36 z Polski. Od 7 lutego do 8 marca br. 13-osobowe, międzynarodowe jury – z polskim architektem Rogerem Kostarczykiem (AKO ARCHITEKCI) w składzie – w drodze głosowania online wyłoniło po 6 najlepszych realizacji w kategorii:

  • budynek jednorodzinny,

  • budynek wielorodzinny,

  • budynek niemieszkalny,

  • budynek po termomodernizacji,

  • budynek zabytkowy po renowacji,

  • stunned by texture – kategoria specjalna, przeznaczona dla obiektów, na których fasadzie zastosowano kreatywne struktury z użyciem tynku modelowanego Baumit CreativTop.

5 reprezentantów Polski w finale

W gronie 36 finalistów znalazło się aż 5 reprezentantów Polski:

Osiedle Nadmotławie Gdańsk (budynek wielorodzinny nowy)

Dom studencki Wilanowska w Warszawie (budynek niemieszkalny nowy)

CUS w Starej Gazowni w Zabrzu (budynek po termomodernizacji)

Hospicjum Caritas w Olsztynie (budynek zabytkowy po renowacji)

MZWiK w Sulejówku (stunned by texture).

Wszystkie obiekty z 6 kategorii konkursowych, które będą ze sobą konkurować o zwycięstwo można zobaczyć na stronie: https://baumit.pl/lifechallenge2024/nominee

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników 

Pierwsze rozstrzygnięcie w konkursie Baumit Life Challenge 2024 już za nami. Jury wyłoniło 36 finalistów, a o tym kto zwycięży zdecydują, poddając ich ponownej ocenie już podczas obrad stacjonarnych, które odbędą się w przeddzień uroczystej Gali, zaplanowanej na 23.05.2024 r. w Ljubljanie (Słowenia). Wówczas zostaną ogłoszeni zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zdobywca nagrody głównej – Baumit Life Challenge Award 2024 – dla najlepszej fasady Baumit w Europie. 

Internauci wciąż głosują


Niezależenie od ekspertów, swój głos ma również europejska społeczność. Na stronie www.lifechallenge.baumit.com (zakładka „Obiekty”) do 16 kwietnia br. trwa głosowanie, w ramach którego internauci oceniają uczestników, przyznając im od 1 do 5 gwiazdek. Realizacje, które w swojej kategorii uzyskają najwyższą notę, otrzymają tytuł „Wyróżnienie Internutów Baumit Life Challenge 2024”. 
Zachęcamy do głosowania na obiekty z Polski. Jest ich na liście uczestników łącznie 36 – po 6 w każdej z kategorii. Połączmy siły i pokażmy, kto ma najpiękniejsze fasady w Europie!