W poszukiwaniu oszczędności i dobrej architektury – jest już nowy numer Baumit Magazynu

Galopujące ceny energii i wzrost kosztów ogrzewania sprawiają, że inwestorzy bardziej niż kiedykolwiek poszukują sposobów, które pozwoliłyby im uniezależnić się od zawirowań na rynkach energetycznych, jakich dobitnie doświadczamy w ostatnich miesiącach. Dlatego to właśnie temu tematowi i powiązanej z nim bardzo mocno termoizolacji budynków poświęcono najwięcej miejsca w najnowszym numerze Baumit Magazynu

Tytuł ukazujący się dwa razy do roku to solidna porcja wiedzy, inspiracji z zakresu architektury i budownictwa. Bez względu na to czy jesteś architektem, wykonawcą czy inwestorem w tym wydawnictwie zawsze znajdziesz coś dla siebie. 

W pogoni za oszczędnościami

Aktualne wydanie Baumit Magazynu to lektura, która z pewnością zainteresuje osoby planujące inwestycję w ogrzewanie pogłogowe, pompę ciepła, fotowoltaikę lub wymianę systemu grzewczego. Zgłębiając lekturę jednego z artykułów dowiecie się, co zrobić, by przyniosła maksymalne korzyści i oczekiwane oszczędności oraz co wspólnego z tym wszystkim ma skuteczne ocieplenie budynków. Jeszcze w innym przeczytamy jak termoizolacja wpływa na koszty ogrzewania, problemy ze smogiem czy zdrowie mieszkańców.

Architektura i konkursowe emocje

Tradycyjnie na łamach wydania nie mogło zabraknąć wątków architektoniczych. Oprócz podsumowania i wyników konkursu Fasada Roku, w najnowszym wydaniu na czytelników czeka cykl artykułów prezentująch wybranych uczestników tegorocznej rywalizacji. To okazja by bliżej przyjrzeć się takim inwestycjom jak dom jednorodzinny Compact House w Rędzinach, osiedle Solaris Park w Krakowie, siedziba MZWiK w Sulejówku czy renowacja kamienicy w Bydgoszczy. Obiekty te przybliżą nam sami ich twórcy – architekci Daniel Cieślik (Anta Architekci), Józef Cieślik (B2 studio) oraz Jerzy Dziuba (DA Dziuba Architekci), natomiast o metamorfozie bydgoskiej kamienicy opowiadają Paweł Eliasz – prezes Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Paderewskiego 1 oraz Dariusz Krzemkowski z Zakładu Ogólnobudowlanego zaangażowanego w prace renowacyjne.

Podłoga na poziomie

Do najnowszego wydania magazynu warto zajrzeć również, jeśli w planach mamy prace związane z układaniem paneli, parkietu, płytek czy innego rodzaju wykończenia. Producent przygotował dla czytelników kilka cennych wskazówek, które warto mieć na uwadze, wybierając masę samopoziomującą przy pomocy której przygotujemy równy, gładki i trwały podkład pod każdą okładzinę dekoracyjną. Jeśli ich „posłuchamy” możemy liczyć na to, że posadzka stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza, a do tego będzie wytrzymała, komfortowa i bezpieczna dla użytkowników.