Menu

clear

Znamy polskich finalistów Life Challenge!

Zakończył się pierwszy etap głosowania Jury w międzynarodowym konkursie Life Challenge 2020. W jego ramach zostali wyłonieni finaliści tej prestiżowej rywalizacji. W TOP 36 znalazły się aż 4 realizacje z naszego kraju.

Do konkursu Life Challenge 2020 zgłoszono 385 fasad z 26 krajów - wszystkie zrealizowane z wykorzystaniem technologii Baumit. W pierwszym etapie, międzynarodowe jury głosując online wyłoniło 36 projektów – po 6 z każdej kategorii. Obiekty zmierzą się ze sobą ponownie w wielkim finale. W tym gronie znalazły się 4 realizacje z Polski, każdy w innej kategorii. Taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze nigdy w historii konkursu Life Challenge, która sięga 2014 roku.

W kategorii budynków jednorodzinnych w grze o zwycięstwo wciąż pozostaje Inscribed w Konopiskach autorstwa pracowni FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieslik.

Wśród budynków po termomodernizacji szansę na wygraną wciąż ma Przedszkole nr 43 w Zabrzu, za którego projekt odpowiada biuro PROJEKTPLUSARCHITEKCI.

Swojego reprezentanta, czyli Muzeum Regionalne w Kozienicach, mamy nadal także w kategorii „renowacja historyczna”. Remont elewacji tego obiektu wykonała Korporacja Budowlana DARCO Dariusz Żak.

W kategorii specjalnej „Stunned by Texture” o tytuł wciąż walczy krakowskie Osiedle Dobrego III zbudowane według projektu spółki UCEES.

W ostatniej fazie głosowania, międzynarodowe jury podda 36 nominowanych projektów ponownej ocenie i wybierze zwycięzców, na których, oprócz prestiżowego tytułu, czekają również nagrody finansowe. Triumfator każdej kategorii otrzyma 3 300 euro. Natomiast laureat nagrody głównej Life Challenge Award 2020, czyli najlepsza z najlepszych fasad – zainkasuje dodatkowo 6 600 euro. Jaki kraj ma najpiękniejsze fasady w Europie? Przekonamy się już wkrótce.