Posadzka szybkoschnąca Baumit Rapido 1 Speed – gdy liczy się czas

Rapido 1 Speed


Branża budowlana i remontowa to jeden z sektorów, w którym terminowość i oszczędność czasu odgrywają kolosalne znaczenie. Nawet najmniejsze opóźnienia w realizacji danego etapu prac mogą pociągnąć za sobą kolejne przestoje. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia potencjalnych opóźnień, należy postawić na produkty szybkoschnące i szybkowiążące, które pomagają zakończyć bieżące prace w terminie. Dlaczego warto zainwestować w zaprawę szybkowiążącą Baumit Rapido 1 Speed?

Zaprawa szybkowiążąca Baumit Rapido 1 Speed przyspiesza prace budowlane

Posadzka to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza, który jest szczególnie narażony na intensywną eksploatację. Aby naturalne drewno, eleganckie okładziny ceramiczne lub wykładziny PVC na długo zachowały swój doskonały wygląd, należy zadbać o dobór odpowiedniej warstwy podkładowej. Zadaniem podkładu szybkowiążącego jest stworzenie trwałego i stabilnego podłoża o wysokiej jakości, które umożliwi jak najszybszą realizację podjętych prac.

Posadzka szybkoschnąca Baumit Rapido 1 Speed to jedna z najszybciej wiążących się posadzek cementowych dostępnych na rynku. Na podkład związany z podłożem można wchodzić już po trzech godzinach po aplikacji, dzięki czemu bez trudu mamy możliwość kontynuowania dalszych prac budowlanych. Do układania finalnych warstw wykończeniowych można przystąpić już dobę po wykonaniu wylewki, a możliwość pełnego obciążenia uzyskujemy po trzech dniach. Cecha ta odgrywa kluczowe znaczenie w sytuacjach, w których wybrane przez nas materiały wykończeniowe wyróżniają się ściśle określonymi wymaganiami związanymi m.in. z wymaganą wilgotnością podłoża. Wykonanie prac z użyciem Baumit Rapido 1 Speed krok po kroku opisaliśmy w tym przewodniku.

Baumit Rapido 1 Speed usprawnia pracę specjalistów

Brak stabilnego podłoża uniemożliwia przeprowadzenie znacznej części prac remontowych i wykończeniowych. Praca posadzkarzy nie ogranicza się wówczas wyłącznie do stworzenia równego i trwałego podłoża, które zagwarantuje bezpieczną eksploatację przez bardzo długi czas – ich zadaniem jest jak najszybsze przygotowanie odpowiednich warunków pracy dla osób pracujących przy elektryce czy wykończeniu ścian. Baumit Rapido 1 Speed to doskonałe rozwiązanie m.in. przy wszelkich kontraktach krótkoterminowych i błyskawicznych remontach. Produkt ten można stosować przy podkładach związanych z podłożem, na warstwach rozdzielających oraz pływających i grzewczych.

Zaprawa szybkowiążąca, która sprawdzi się nie tylko w salonie

Tradycyjne wylewki cementowe są wodoodporne, jednak wymagają precyzji i długo wysychają | Fot. BaumitPosadzka cementowa Baumit Rapido 1 Speed wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną i możliwością przenoszenia wysokich obciążeń (klasa CT-C36-F6-A12). Produkt ten z powodzeniem można stosować w lokalach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych. Doskonale sprawdza się jako podkład pod posadzki i powłoki żywiczne, a podwyższona odporność na ścieranie sprawia, że Baumit Rapido 1 Speed można wykorzystywać jako finalną warstwę użytkową.

Warto podkreślić również, że posadzkę tę można aplikować w pomieszczeniach szczególnie narażonych na wilgoć, takich jak łazienki, natryski czy baseny. Dzięki bardzo szerokiemu zakresowi grubości warstwy (w zakresie od 10 do 100 mm) posadzka szybkoschnąca Baumit Rapido 1 Speed pozwala na formowanie spadków na balkonach i tarasach. Produkt ten można wykorzystać również w pracach mających na celu tworzenie podjazdów i pochylni - zniwelowanie utrudnień w przemieszczaniu się np. wózków inwalidzkich, mobilnych szaf i regałów.

Baumit Rapido 1 Speed – ekspresowe wsparcie w pracach budowlanych

Chcesz upewnić się, że planowane prace zakończą się w założonym terminie? Wybierz posadzkę cementową Baumit Rapido 1 Speed. To uniwersalna, wielofunkcyjna zaprawa szybkowiążąca, dzięki której z łatwością dotrzymasz założonych terminów i sprawisz, że przygotowane podłoże zachowa pełną funkcjonalność przez cały czas eksploatacji.