Baumit Ionit. Odetchnij w domu niczym na łonie przyrody

Baumit Ionit. Odetchnij w domu niczym na łonie przyrody


Jak wynika z badań, w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy nawet do 90% życia, wdychając w ciągu doby około 11 tysięcy litrów powietrza. Zapewne z powodu izolacji spowodowanej pandemią jeszcze bardziej zwiększyła się ilość czasu, w jakim jesteśmy wewnątrz budynków. Często przebywamy w pomieszczeniach, które nie zapewniają odpowiedniego mikroklimatu, przez co możemy łatwiej zapadać na infekcje górnych dróg oddechowych czy cierpieć na alergie. Na szczęście nie musi tak być. Wystarczy zrobić pierwszy krok ku odpowiednim warunkom panującym w mieszkaniu i sięgnąć po korzystnie wpływające na nasze zdrowie materiały wykończeniowe, takie jak masy szpachlowe czy farby wewnętrzne.

Wszyscy lubimy przebywać we własnych czterech ścianach, a nasz dom jest oazą spokoju i relaksu po dniu pełnym napięć i stresu. Jedyne, czego nam brakuje, to uczucie oddychania pełną piersią, jakiego zaznajemy w otoczeniu przyrody. Najlepiej czujemy się w lesie, w górach lub przy wodospadach, gdzie powietrze jest nasycone dobroczynnymi jonami. Od teraz możemy cieszyć się wdychaniem zdrowego powietrza również w domu. Dzięki licznym testom i badaniom, firma Baumit stworzyła serię produktów do wykańczania ścian Baumit Ionit, która zwiększa ilość naturalnych jonów w powietrzu, korzystnie oddziaływujących na nasz organizm.

Jony na straży zdrowia

Prym pierwszeństwa dzierży farba Baumit IonitColor, która odpowiada za generowanie jonów. Warto podkreślić, że produkty Baumit Ionit zostały przebadane naukowo, otrzymując od obu pozytywne opinie. Jony oddziałują jak małe magnesy na kurz domowy i różnego rodzaju pyłki. Wiążą je i sprawiają, że zanieczyszczenia spadają na podłogę, dzięki czemu możemy je łatwo uprzątnąć. W rezultacie powietrze zostaje oczyszczone, a domownicy mogą cieszyć się prozdrowotnymi korzyściami, takimi jak m.in. zminimalizowane ryzyko wystąpienia alergii, wsparcie układu odpornościowego i dobre samopoczucie.

Regulowana wilgotność powietrza dzięki Baumit Ionit

Aby w pełni korzystać z prozdrowotnych właściwości jonów, wytwarzanych przez farbę Baumit IonitColor, w pomieszczeniach musi panować odpowiedni mikroklimat. Optymalna dla zdrowia wilgotność powietrza mieści się w przedziale między 40 a 60%. Okazuje się, że nowoczesne masy szpachlowe, takie jak Baumit IonitFino oraz Baumit IonitFinish, są w stanie pozytywnie wpływać na regulację tej wilgotności. W zależności od potrzeb zatrzymują lub uwalniają one cząsteczki wody w powietrzu. Powierzchnie ścian we wnętrzach mogą w ten sposób „oddychać”, a odpowiedni poziom wilgotności pozwala na najefektowniejszą produkcję jonów przez farbę Baumit IonitColor.

Ilość idzie w parze z jakością

Okazuje się, że ilość jonów ma znaczenie – im jest ich więcej w powietrzu, tym mocniejszy efekt ochrony zdrowia. Najlepiej, gdy jest ich co najmniej 1000 na cm3. Niestety, w standardowych pomieszczeniach wartość nie przekracza zwykle 250 na cm3, a nawet 100 na cm3, jeśli nasza nieruchomość zlokalizowana jest w pobliżu centrum dużego miasta. Kompletny system Baumit Ionit umożliwia zwiększenie ilości jonów we wnętrzu do 2000-4000 na cm³, gwarantując porównywalne doświadczenie do oddychania pełną piersią np. w górach.

Zależy Ci na zdrowym powietrzu w swym domu?

Tylko od Ciebie zależy czy Twoje cztery ściany będą enklawą zdrowia i odpoczynku. Z testów przeprowadzonych w parku badawczym Baumit Viva jasno wynika, że dzięki odpowiedniej izolacji termicznej i wykończeniu ścian możemy stworzyć przyjazny mikroklimat we wnętrzach. Sięgnij po zdrowe powietrze dla Ciebie i Twojej rodziny – wybierz produkty Baumit Ionit, które uwalniają przyjazne jony do powietrza, którym oddychasz.