star_border
fasadaroku2021

Idea konkursu

Konkurs Baumit Fasada Roku już od 15 lat, każdego roku wyłania i docenia najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Do udziału w Konkursie zapraszamy Architektów, Inwestorów i Wykonawców zarówno dużych obiektów budowlanych, jak i Właścicieli domków jednorodzinnych. Informacje
o aktualnym konkursie Fasada Roku oraz prezentację obiektów zwycięskich i wyróżnionych w poprzedniej edycji znajdziecie Państwo w albumie, który jest do pobrania poniżej:

Jury konkursu

Znamienite Jury konkursu składające się z osób z branży budowlanej, architektonicznej i prasy branżowej oceni dzieła budowlane i podejmie decyzję
o nagrodzeniu wybranych realizacji w każdej kategorii.

Kategorie i nagrody

Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach. Obiekt zwycięski w każdej
z kategorii otrzymuje Nagrodę Główną:

  • Budynek jednorodzinny nowy  - Nagroda Główna 10000 zł

  • Budynek wielorodzinny nowy - Nagroda Główna 10000 zł

  • Budynek po termomodernizacji - Nagroda Główna 10000 zł

  • Budynek niemieszkalny nowy - Nagroda Główna 10000 zł

  • Budynek zabytkowy po renowacji - Nagroda Główna 10000 zł

Poza nagrodami pieniężnymi Laureaci XV edycji konkursu Baumit Fasada Roku otrzymają niezwykłe wyróżnienie, jakim jest możliwość wzięcia
udziału w międzynarodowym wydarzeniu  - Baumit Life Challenge.
Podczas tej wyjątkowej Akcji gremium wybitnych europejskich architektów oceni i nagrodzi najlepsze obiekty z całego „Starego Kontynentu”. Finał VI edycji międzynarodowego konkursu Baumit Life Challenge odbędzie w 2022 roku.

W sytuacji, gdy obiekt zwycięski był zgłoszony przez więcej niż jedną osobę/firmę, wszyscy zgłaszający zobowiązani są podpisać oświadczenie dotyczące podziału nagrody. W celu pobrania druku oświadczenia, kliknij przycisk poniżej.

Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo, przy współpracy z Jury, do przyznania wyróżnienia dla obiektu lub obiektów, które są wyjątkowe pod względem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, sposobu realizacji lub wizerunku architektonicznego.


Kryteria oceny obiektów

Obiekty zgłoszone do Konkursu oceniane są pod względem zastosowanej kolorystyki oraz struktury, podkreślających walory budynku oraz jego korelację
z otoczeniem. Oceniana jest również dbałość o detale architektoniczne oraz, w przypadku budynków po renowacji, poszanowanie ich historycznej tradycji.

Ramy czasowe

  • Ogłoszenie Konkursu – 01.04.2021 r.

  • Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń – 30.09.2021 r.

  • Głosowanie Internautów – 01.05.2021 - 31.10.2021 r.

  • Obrady Jury – nie później niż w grudniu 2021 r.

  • Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi po obradach Jury, jednak nie później niż do 28.02.2022 r.

Głosowanie internautów

Internauci również będą mogli oceniać konkursowe budowle i w specjalnym internetowym głosowaniu wyróżnić obiekt, który sami uznają za najlepszy – godny tytułu „Wyróżnienie Internautów”. Dotyczy to każdej kategorii. Głosowanie odbędzie się w terminie 01.05.2021 r. - 31.10.2021 r.

Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników Konkursu Baumit Fasada Roku 2021 nastąpi nie później niż do 28.02.2022 r.

Patronaty

Patronat honorowy nad Fasadą Roku 2021 objęła Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Warszawski oraz Fundacja Twórców Architektury, a wśród mediów patronujących tegorocznej edycji konkursu znalazły się takie redakcje jak: archimania.pl, architekturadzisiaj.pl, budujemydom.pl, budnet.pl,  chemiabudowlana.info, ekspertbudowlany.pl, infoarchitekta.pl, obud.pl, sztuka-architektury.pl, terazdom.pl, w-a.pl, 4budowlani.pl, „Izolacje”, „Murator”, „Projekty Domów”, „Property Journal”, „Renowacje i Zabytki”, „Technologie i Materiały-Dobry Dom Energooszczędny”, „Wnętrze i Ogród-Otoczenie Domu”, „Zawód Architekt”.

Patronat honorowy:

                                                                                              

Patronat medialny: