Jury


Wszystkie zgłoszone obiekty będą ocenione przez panel wysokiej klasy niezależnych ekspertów ze świata architektury oraz mediów branży budowlanej i projektowej.












Józef Białasik

B2 Studio/ SARP o/ Kraków

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej - dyplom uzyskany w 1989 roku. Wraz z Witoldem Bolkiem założyciel i właściciel biura architektonicznego B2 STUDIO, działającego od 1995 roku. Członek SARP, w latach 2000-2003 sekretarz Zarządu SARP Odział Kraków, Wiceprezes Fundacji „PRO ARCHITECTURA”. Laureat wielu konkursów. Wspólnie z Witoldem Bolkiem autor wielu realizacji, m.in. w Krakowie: Osiedle Europejskie, Pawilon małp oraz pawilon dużych kotów w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym, Osiedle „Salwator City”, Zespół budynków „Ukryte pragnienia” przy ul. Wybickiego, Osiedle mieszkaniowe AVIA przy ul. Stella-Sawickiego, Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych i budynków biurowo-usługowych przy ul. Wrocławskiej, Budynek usługowo-hotelowy przy ul. Floriańskiej/św. Marka.









Daniel Bielski

Architekt, założyciel i współwłaściciel pracowni architektonicznej Archi +

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (dyplom uzyskany w 2000 roku).









Danuta Burzyńska

Redaktor Naczelna Builder

Mgr inż. Danuta Burzyńska Redaktor Naczelna Buildera, wiodącego ogólnopolskiego miesięcznika dla budownictwa, architektury i biznesu oraz platformy mediowej integrującej środowiska branży budowlanej, biznesu, finansów, architektury i nauki. Z wykształcenia konstruktor budownictwa. Absolwentka Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Związana z budownictwem od początku kariery zawodowej, najpierw w projektowaniu, a później w wykonawstwie. Z wydawnictwem  - 25 lat. Inicjatorka i współtwórczyni nagród Buildera: LAURY BUILDERA, BUDOWLANA FIRMA ROKU, OSOBOWOŚĆ BRANŻY, POLSKI HERKULES, TOP BUILDER, a także ogólnopolskiego programu edukacyjnego BUILDER FOR THE FUTURE z Konkursami dla Młodych Architektów i Młodych Inżynierów Budownictwa, które wspierają młodych architektów i inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji.












Piotr Buśko

Architekt, Profil- Biuro Usług Architektonicznych / Przewodniczący Kolegium Sędziów Konkursowych SARP o/ Katowice

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na którym w 1996 roku uzyskał tytuł mgr inż. architekt. Od 2006 roku członek Śląskiej Okręgowej Izby Architektów. Prowadzi wspólnie z architektem Walentym Wróblem Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Sp. z o.o. w Chorzowie. Od 2003 roku zasiada w Zarządzie SARP Katowice. W latach 2012-2015 roku pełnił funkcję Prezesa Oddziału SARP Katowice.

Artur Celiński








Artur Celiński

Redaktor naczelny "Architektura Murator"

Publicysta, doradca w dziedzinie budowania strategii i komunikacji działań, badacz i twórca polityk miejskich. Współtwórca i od 2012 roku zastępca redaktor naczelnej „Magazynu Miasta”. W ramach programu DNA Miasta od 2008 roku wspiera rozwój działań społecznych i zrównoważenie miejskich inwestycji. Autor podcastów miejskich – w tym projektu „miastopoczucie” łączącego kwestię zdrowia psychicznego, emocji i miasta. Od początku 2024 roku odpowiadam za markę Architektura.

 
 
 

 
 





Edward Hardt

Redaktor Naczelny "Renowacje i Zabytki"

Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, jak również Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1997-2001 pracował jako zastępca redaktora naczelnego Renowacji i Twoich Domów. W 2001 roku objął stanowisko text-center wydawcy i redaktora naczelnego Renowacji i Zabytków i piastuje je do dziś. Od 2001 roku tworzy i organizuje Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej. Otrzymał wiele nagród, m.in. Złoty Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta RP za odnowę zabytków Krakowa (2003), Złote Pióro od Chorwackiej Narodowej Izby Turystycznej za najlepsze wydawnictwa o Chorwacji (2009), Mecenas Kultury Krakowa z rąk Prezydenta Miasta Krakowa (2012) oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2017).




                                                                                               




Tomasz Janiszewski

Architekt, właściciel biura projektowego BJK Architekci

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. W 1994 współtworzył biuro projektowe BJK Architekci, którym samodzielnie kieruje od 1998 r. W 2014 r. otrzymał nagrodę w konkursie Profesjonaliści Forbsa – Zawód zaufania Publicznego w kategorii Architekt w woj. Pomorskim. Jego projekty i realizacje były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami, w tym m.in. Nagroda Roku SARP 2015 r. (w kat. najlepszy budynek wielorodzinny), I Nagroda — Best Residential High-Rise Development Poland-European Property Awards 2019 r., za budynek mieszkalny "Tarasy Bałtyku". Biuro BJK Architekci znane jest  z licznie nagradzanych realizacji architektury mieszkaniowej, biurowej oraz przemysłowej.










Bartosz Jarosz

Architekt, Przewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP

Bartosz Jarosz urodzony w 1977 w Zielonej Górze. Ukończył studia na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Architektury w 2001 roku. W latach 2001-2002 studiował we Francji na Ensais (Ecole Nationale Superieur des Arts et Industries de Strasbourg). Od 1998 pracuje w biurach projektowych w Poznaniu i Strasbourgu. W 2005 roku jako efekt wieloletniej współpracy, wraz z Pawłem Świerkowskim założył Neostudio Architekci -  pracownię oferującą pełny zakres usług projektowych, inżynierskich, kosztorysowych i analitycznych. W latach 2011-2017 prowadził działalność dydaktyczną na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej w Zakładzie Urbanistyki. Laureat wielu nagród w projektach studenckich oraz wraz z Pawłem Świerkowskim w konkursach architektonicznych realizacyjnych i studialnych. Od 2022 roku Przewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.




                                       


                   


Zbigniew Kaliciński

Prezes Zarządu Baumit Sp. z o.o. 

Zbigniew Kaliciński od 2024 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Baumit sp. z o.o. Z firmą jest związany od 2012 roku, gdzie przez ten okres odpowiadał za strategię sprzedaży jako Dyrektor Handlowy. Jest absolwentem Uniwersytetu w Giessen w Niemczech. Przed dołączeniem do Baumit przez wiele lat zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, m.in. jako Dyrektor Zarządzający w Saferoad Polska, Woodcote Polska oraz Górażdże Mix, a także jako Dyrektor Handlowy w Maxit sp. z o.o. i Ahlers Poland sp. z o.o. Jego wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej oraz dogłębna znajomość rynku stanowią solidne fundamenty dla dalszego rozwoju Baumit w Polsce.



Tomasz Milczanowski 

Architekt, współwłaściciel biura projektowego Schleifer Milczanowski SIM Architekci sp.k. 

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, członek SARP. Od 2005 r. współtworzy i kieruje biurem projektowym SIM Architekci. Laureat konkursu Profesjonaliści Forbesa – Zawód zaufania Publicznego w kategorii Architekt.
Realizacje Biura SIM Architekci były wielokrotnie nagradzane, między innymi dwukrotnie nagrodą Prezydenta Gdyni – „Czas Gdyni” za najlepszą architekturę w latach 2017 i 2021, dla budynków Willa Monaco i Wille Leśna i Nowa w Gdyni, nominowane do nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w konkursie na Najlepszą Gdańską Realizację Architektoniczną 2022-2023 a także wyróżnione w konkursie Fasada Roku Baumit 2023 i nominowane do nagrody głównej w konkursie Baumit Life Challenge 2023 – Nadmotławie Apartments.  










dr inż. arch. Andrzej Poniewierka

Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów

Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W roku 1979 uzyskał tytuł starszego asystenta w Katedrze Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Prace doktorską realizował na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, którą w 1979 obronił na Politechnice Wrocławskiej. Od roku 1993 prowadzi biuro architektoniczne KMP we Wrocławiu. Były wieloletni Prodziekan ds. studenckich Wydziału Architektury PWr, przewodniczący i wiceprzewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Wielokrotnie brał udział w pracach Komisji Konkursowych pełniąc między innymi funkcje ich przewodniczącego. Łączy pracę nauczyciela akademickiego z praktycznym wykonywaniem zawodu architekta.












Hubert Wąsek

Architekt, Pracownia Architektoniczna Hubert Wąsek

 Od 2006 roku członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Od 2015 roku Prezes SARP Oddział Częstochowa. Miłośnik architektury powojennego modernizmu. Społecznik zaangażowany w działania związane z przestrzenią miejską Częstochowy. Autor stron o historii, architekturze i urbanistyce miasta: Częstochowa.45-89, Dwamiasta, Patrz pod nogi, Zapomniane parki Częstochowy. Od 2019 roku Sekretarz Rady Prezesów SARP.










Piotr Zybura

Architekt, założyciel pracowni arch_it, Prezes SARP o.Wrocław 

Architekt (z zawodu) i grafik (z zamiłowania). Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 1997-2012 architekt w Maćków Pracownia Projektowa. Od roku 2013 prowadzi wraz ze wspólniczką arch. Agnieszką Gałwiaczek, własną pracownię arch_it tworząc wraz z zespołem projekty budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej i wystaw muzealnych. Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich o. Wrocław (od 2024), członek Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP,  Miejskiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej przy Prezydencie Miasta Wrocławia oraz Zespołu Architekta Miasta Wrocławia. 
 
Autor i współautor wielu nagrodzonych realizacji, a także wyróżnionych i nagrodzonych projektów konkursowych (m.in.: Nagroda Roku SARP, Brick Award, Piękny Wrocław, DOFA, World Architecture Festival, nagród Ministra Kultury i Sztuki Muzeum Widzialne i SYBILLA oraz BAUMIT Fasada Roku i  Life Challenge The European Façade Of The Year. Dwukrotnie nominowany do nagrody European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award).