Jury


Wszystkie zgłoszone obiekty będą ocenione przez panel wysokiej klasy niezależynych ekspertów ze świata architekury, sztuki oraz mediów branży budowlanej i projektowej.Katarzyna Baranowska

Fundacja Twórców Architektury

Absolwentka prawa UAM, menadżer kultury. Od kilkunastu lat działa w branży architektonicznej prowadząc Fundację Twórców Architektury - organizację non-profit działającą na rzecz rozwoju polskiej architektury. Koordynatorka Klastra Akademia Architekta. Organizatorka seminariów, konferencji, warsztatów. Współorganizatorka kongresu Architektury Polskiej w Poznaniu w 2009 r. oraz trwającego od 2013 roku polsko-niemieckiego cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne.
Arch. Józef Białasik

B2 Studio/ SARP o/ Kraków

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej - dyplom uzyskany w 1989 roku. Wraz z Witoldem Bolkiem założyciel i właściciel biura architektonicznego B2 STUDIO, działającego od 1995 roku. Członek SARP, w latach 2000-2003 sekretarz Zarządu SARP Odział Kraków, Wiceprezes Fundacji „PRO ARCHITECTURA”. Laureat wielu konkursów. Wspólnie z Witoldem Bolkiem autor wielu realizacji, m.in. w Krakowie: Osiedle Europejskie, Pawilon małp oraz pawilon dużych kotów w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym, Osiedle „Salwator City”, Zespół budynków „Ukryte pragnienia” przy ul. Wybickiego, Osiedle mieszkaniowe AVIA przy ul. Stella-Sawickiego, Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych i budynków biurowo-usługowych przy ul. Wrocławskiej, Budynek usługowo-hotelowy przy ul. Floriańskiej/św. Marka.Daniel Bielski

Architekt, założyciel i współwłaściciel pracowni architektonicznej Archi +

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (dyplom uzyskany w 2000 roku).
Arch. Piotr Buśko

Profil- Biuro Usług Architektonicznych / Przewodniczący Kolegium Sędziów Konkursowych SARP o/ Katowice

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na którym w 1996 roku uzyskał tytuł mgr inż. architekt. Od 2006 roku członek Śląskiej Okręgowej Izby Architektów. Prowadzi wspólnie z architektem Walentym Wróblem Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Sp. z o.o. w Chorzowie. Od 2003 roku zasiada w Zarządzie SARP Katowice. W latach 2012-2015 roku pełnił funkcję Prezesa Oddziału SARP Katowice.

Jan Chwedczuk
Jan Chwedczuk

Wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, sędzia konkursowy SARP

Doktorant na macierzystej uczelni, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Architekt w APA Wojciechowski, gdzie na stanowisku architekta prowadzącego, zajmuje się głównie tematyką budynków hotelowych realizowanych w zabytkowej tkance.
Jacek Czyżewicz

Prezes Zarządu Baumit Sp. z o.o.

Prezes Zarządu firmy Baumit karierę zawodową rozpoczął w 1981 roku w Przemysłowym Centrum Optyki (PCO) w Warszawie, na stanowisku konstruktora. W latach 90-tych pracował w warszawskiej firmie Vitton oraz spółce WERU Polska Sp. z o.o.. Od 2000 roku był związany z Gerda Sp. z o.o., gdzie pełnił obowiązki Commercial Director oraz Wiceprezesa spółki. W 2005 roku rozpoczął współpracę z firmą Glaspol Sp. z o.o (Grupa Saint-Gobain) z Pruszkowa, gdzie zajmował stanowisko Business Unit Director. Od 2012r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Baumit Sp. z o.o.


Arch. Marcin Dziewoński

Dziewoński, Łukaszewicz - Architekci / Architekt IARP

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (1996). Członek i sędzia SARP, członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej przy Prezydencie Wrocławia. Od 1999 roku prowadzi pracownię projektową "Dziewoński, Łukaszewicz - architekci", w ramach której powstało wiele projektów nagradzanych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

 
 
 

 
 

Edward Hardt

Wydawnictwo Renowacje i Zabytki

Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, jak również Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1997-2001 pracował jako zastępca redaktora naczelnego Renowacji i Twoich Domów. W 2001 roku objął stanowisko text-center wydawcy i redaktora naczelnego Renowacji i Zabytków i piastuje je do dziś. Od 2001 roku tworzy i organizuje Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej. Otrzymał wiele nagród, m.in. Złoty Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta RP za odnowę zabytków Krakowa (2003), Złote Pióro od Chorwackiej Narodowej Izby Turystycznej za najlepsze wydawnictwa o Chorwacji (2009), Mecenas Kultury Krakowa z rąk Prezydenta Miasta Krakowa (2012) oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2017).

Dr hab. inż. arch. Jacek Kościuk, prof. nadzw.

Instytut Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki Wrocławskiej

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 1978 roku obronił doktorat w Instytucie Historii Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego, a w 2011 profesora nadzwyczajnego Politechniki Wrocławskiej. Od początku kariery zawodowej związany z Instytutem Historii Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 2005 roku Dyrektor Instytutu Historii Architektury, Sztuki i Techniki na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2006 roku założył i objął funkcję kierownika laboratorium Skanowania i Modelowania 3D na Wydziale Architektury PWr. Od 2007 członek Miejskiej Komisji Architektury i Urbanistyki przy Prezydencie Miasta Wrocławia. W 2011 roku objął funkcję Prezes Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Współpracuje z zagranicznymi misjami archeologicznymi, architektonicznymi i konserwatorskimi; przeprowadził ponad 150 projektów badawczych. Na Politechnice Wrocławskiej prowadzi wykłady, ćwiczenia i seminaria dot. zagadnień estetyki, historii architektury oraz konserwacji zabytków
                                                                                               Wojciech Krawczuk

Architekt, współwłaściciel i partner w pracowni Front Architects

Architekt, współwłaściciel i partner w pracowni Front Architects, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, a od 2019 prezes poznańskiego oddziału SARP, członek Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Poznaniu, laureat wielu konkursów architektonicznych, nagród i wyróżnień branżowych.Anna Okołowska 

Murator

Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako reporter i publicysta w różnych pismach. Opublikowała kilkaset artykułów. Od 2004 roku jest zatrudniona w redakcji magazynu „Murator”. Prowadzi dział „Architektura i wnętrza", promując dobrą architekturę.

Dr inż. arch. Andrzej Poniewierka

Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów

Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W roku 1979 uzyskał tytuł starszego asystenta w Katedrze Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Prace doktorską realizował na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, którą w 1979 obronił na Politechnice Wrocławskiej. Od roku 1993 prowadzi biuro architektoniczne KMP we Wrocławiu. Były wieloletni Prodziekan ds. studenckich Wydziału Architektury PWr, przewodniczący i wiceprzewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Wielokrotnie brał udział w pracach Komisji Konkursowych pełniąc między innymi funkcje ich przewodniczącego. Łączy pracę nauczyciela akademickiego z praktycznym wykonywaniem zawodu architekta.


Dr inż. arch. Wojciech Targowski

Absolwent i pracownik Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej

Współwłaściciel działającej od 1989 roku w Gdańsku autorskiej pracowni projektowej FORT. Autor szeregu projektów i realizacji w zakresie architektury monumentalnej, użyteczności publicznej, budynków biurowych i mieszkalnictwa. Laureat nagród oraz wyróżnień, w tym szeregu nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych krajowych i międzynarodowych. Twórca, między innymi, oddanego do użytku w 2015 roku zespołu Waterfront przy Basenie Prezydenta w Gdyni, zrealizowanej w 2014 roku siedziby Europejskiego Centrum Solidarności, Gdańskiego Centrum Handlowego Manhattan z 2003 roku, projektant (w zespole art.rzeźb. Zdzisława Pidka i Andrzeja Sołygi) odsłoniętych w 2000 roku Polskich Cmentarzy Wojennych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Członek SARP i IARP.
Arch. Hubert Wąsek

Pracownia Architektoniczna Hubert Wąsek

Architekt. Od 2006 roku członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Od 2015 roku Prezes SARP Oddział Częstochowa. Miłośnik architektury powojennego modernizmu. Społecznik zaangażowany w działania związane z przestrzenią miejską Częstochowy. Autor stron o historii, architekturze i urbanistyce miasta: Częstochowa.45-89, Dwamiasta, Patrz pod nogi, Zapomniane parki Częstochowy. Od 2019 roku Sekretarz Rady Prezesów SARP.