star_border

Life Challenge:

Europejska fasada Baumit

Elewacja jest wizytówką domu i odzwierciedla styl życia ludzi, którzy w nim mieszkają. Celem konkursu Baumit Life Challenge jest pokazanie, że w tynku oraz w połączeniu różnych materiałów, faktur, form i kolorów tkwi duży potencjał twórczy.

Life Challenge – Konkurs

W 2012 roku Baumit wprowadził na rynek "Life" - największy w Europie program kolorystyczny dla elewacji. Wyobraźnia, kunszt i kolory doprowadziły nas do pomysłu, aby zwiększyć świadomość na temat architektury i dobrego wzornictwa na elewacji: narodził się Baumit Life Challenge!

Po sukcesie pierwszej ceremonii wręczenia nagród w 2014 roku w Wiedniu (Austria), Baumit Life Challenge odbywa się co drugi rok, aby uczcić i nagrodzić najlepsze fasady Europy. Około 500 gości ze wszystkich 25 krajów Baumit przyciąga na to wydarzenie najlepszych architektów, inwestorów i partnerów Baumit.

Jak wybierani są zwycięzcy

Przed finałem ponad 300 projektów ze wszystkich krajów należących do Baumit jest ocenianych przez wysokiej klasy panel 13 niezależnych ekspertów. 6 najwyżej ocenionych elewacji w każdej kategorii zostanie zakwalifikowanych jako "nominowane" do finałowej ceremonii wręczenia nagród. Tuż przed wydarzeniem jury wybierze ostatecznych zwycięzców w każdej kategorii, a także zwycięzcę nagrody Life Challenge Award - najlepszej z najlepszych fasad.

Poza oceną ekspertów odbywa się również głosowanie publiczne, w którym każdy może ocenić swoją ulubioną fasadę. Głosowanie publiczne rozpoczyna się na około 2 miesiące przed przyznaniem nagrody.

Sześć kategorii

Oto kategorie Baumit Life Challenge.

Historia Life Challenge

Po sukcesie pierwszej edycji konkursu w 2014 roku w Wiedniu Baumit co dwa lata wybiera najpiękniejsze  fasady Europy.

2020/21

Baumit Life Challenge Award Winner 2021

Nagroda Life Challenge Award 2021 trafiła do Muzeum MO w Wilnie (LT). Architekci: "Studio Libeskind" i "Do Architects". Konstruktor: UAB "Naresta".

2018

Spanish Baumit Life Challenge Winner 2018 in Bratislava.

Baumit Słowacja był gospodarzem trzeciego wydarzenia w Filharmonii w Bratysławie. Ponad 320 projektów zostało ocenionych przez panel jury w 2018 roku, nagroda główna powędrowała do obiektu z Hiszpanii, który został zwycięzcą.

2016

Robert Schmid at the Baumit Life Challenge price giving ceremony in madrid.

Life Challenge 2016 w Madrycie przyciągnął ponad 400 zgłaszjących z 21 krajów. Słowacka fasada zdobyła główną nagrodę.

2014

Baumit Life Challenge 2014 in Vienna

Pierwsza edycja Life Challenge została zorganizowana w Wiedniu, w Austrii. Międzynarodowe jury ekspertów złożone z 15 wybranych architektów nagrodziło hiszpańską fasadę jako zwycięzcę Life Challenge 2014.