Masy samopoziomujące Baumit Nivello
star_border

Podłoga na poziomie – masy samopoziomujące Baumit Nivello

  • Doskonałe parametry techniczne
  • Szeroki zakres zastosowania
  • Niezawodność i trwałość

Współcześnie okładziny podłogowe wymagają odpowiednio przygotowanego podłoża. Dlatego przed przystąpieniem do montażu dekoracyjnej warstwy wierzchniej warto pomyśleć o zastosowaniu masy samopoziomującej, która w razie potrzeby nie tylko wyrówna nierówności i wzmocni podłoże, ale w razie potrzeby pozwoli także zniwelować różnice poziomów pomiędzy pomieszczeniami. Dzięki temu podłoga będzie bezpieczna dla użytkowników, estetyczna oraz trwała. Płytki ceramiczne nie będą pękać, panele laminowane, deski drewniane czy parkiety skrzypieć, a wykładziny przecierać się na skutek wad podłoża.

Samonivelizačné stierky

Postaw na wysoką wytrzymałość - Baumit Nivello 30

W sytuacjach, w których mamy do zniwelowania nierówności lub różnice w poziomach w zakresie 2 do 30 mm, z pomocą przyjdzie masa samopoziomująca Baumit Nivello 30. Masę charakteryzuje bardzo wysoka wytrzymałość na ściskanie i zginanie – klasa CT-C35-F6 wg PN-EN 13813. Uzyskana powierzchnia cechuje się wysoką gładkością oraz odpornością na obciążania skupione - ruch kółek meblowych, dzięki czemu stanowi idealne podłoże pod wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i użyteczności publicznej. Świetnie sprawdzi się w nowym oraz w starym budownictwie, a także we współpracy z ogrzewaniem podłogowym (wyrównywanie i wzmacnianie podłoży cementowych z już zainstalowaną instancją grzewczą). Produkt doskonale nadaje się do zastosowania zarówno w pomieszczeniach suchych (biura, salony, sypialnie, korytarze), jak i mokrych (łazienki, pralnie, kuchnie). 

Baumit Nivello 30

Masa samopoziomująca 2–30 mm

Idealna do wykonania warstw wygładzających - Baumit Nivello 10

Jeśli zależy Ci na wysokiej wytrzymałości i planujesz wykonać cienką warstwę wylewki o grubości 1-10 mm, oczekiwania te spełni ulepszona żywicami, samopoziomująca masa szpachlowa Baumit Nivello 10. Z jej pomocą z łatwością wygładzisz i wypoziomujesz podłoże przed układaniem wszelkiego rodzaju dekoracyjnych okładzin podłogowych, dzięki czemu ich montaż pójdzie sprawniej, korzystanie z nich będzie przyjemniejsze, a one same dłużej będą służyć ich użytkownikom. Niezależnie czy masz do czynienia z podłożem nowym czy remontowanym, a nawet ogrzewaniem podłogowym, wykonujesz prace w pomieszczeniach suchych czy mokrych, ta masa to strzał w 10.

Baumit Nivello 10

Samopoziomująca masa szpachlowa 1–10 mm

Gdy liczy się czas - Baumit Nivello Quattro

Kiedy gonią terminy lub po prostu chcesz szybko wykonać prace polegające na wyrównaniu podłoża pod płytki ceramiczne, panele, parkiet, wykładziny czy innego rodzaju okładzinę podłogową, wówczas świetnie sprawdzi się szybkowiążąca masa samopoziomująca Baumit Nivello Quattro. Można ją stosować wewnątrz pomieszczeń w zakresie 1-20 mm, również na powierzchniach z ogrzewaniem podłogowym. Dużą zaletą tego produktu jest przyspieszony czas wiązania i wysychania. Dzięki temu chodzenie po wylewce jest możliwe już po ok. 2-3 godzinach, a po upływie doby od wylania masy (przy grubości do 3 mm) można rozpocząć montaż posadzki. 

Baumit Nivello Quattro

Szybkowiążąca masa samopoziomująca 1–20 mm

Równaj poziom - Baumit Nivello Centro

Niwelowanie dużych nierówności i wyrównywanie poziomu między poszczególnymi pomieszczeniami to zadanie, z którego doskonale wywiąże się masa samopoziomująca Baumit Nivello Centro. Posiada ona bowiem bardzo szeroki zakres grubości stosowania od 5 do 30 mm. Bardzo dobry rozpływ i wysoka wytrzymałość powodują, że wykonana wylewka samopoziomująca jest odporna na obciążenia użytkowe. Finalna powierzchnia jest gładka oraz nie wymaga szlifowania, co znacznie skraca czas pracy wykonawcy.

Wylewkę samopoziomującą można wykonać samodzielnie, a przy odpowiedniej staranności nie jest to trudne zadanie. W przypadku dużych powierzchni masę warto mieszać i aplikować za pomocą agregatu mieszająco-pompującego z wyposażeniem dedykowanym do podkładów samopoziomujących. W warunkach domowych, przy niewiel­kim zakresie robót, masę można przygotować np. w wysokim wiadrze, z wykorzystaniem ręcznej mieszarki wolnoobrotowej zaopatrzonej w specjalne mieszadło do wylewek samopoziomujących.

Baumit Nivello Centro

Szybkowiążąca masa samopoziomująca 5–30 mm

Niezależnie od wybranej masy samopoziomującej, aby uzyskać doskonały efekt końcowy należy zadbać o właściwe przygotowanie podłoża oraz przestrzegać zaleceń podanych w kartach technicznych stosowanych produktów.  Wszystkim zainteresowanym szczegółowymi informacjami polecamy Poradnik techniczny Baumit systemy podłogowe.

Pamiętaj o zdrowiu

Poszukując odpowiedniej masy samopoziomującej, oprócz omówionych wcześniej parametrów takich jak zakres grubości, wytrzymałość czy czas gotowości do dalszych prac, warto zwrócić uwagę również na emisyjność produktu, czyli jak wpływa on na jakość powietrza w pomieszczeniach. By mieć pewność, że nie będzie szkodził domownikom, wybierajmy produkty oznaczone odpowiednim certyfikatem, np. EMICODE® EC1 PLUS, który potwierdza bezpieczeństwo dla stosujących je wykonawców oraz użytkowników. Produkty oznaczone tym znakiem cechuje najniższa emisja lotnych związków organicznych (LZO) oraz spełnienie surowych norm, co jest stale monitorowane przez niezależne organy kontrolne. Wszystkie masy samopoziomujące Baumit Nivello posiadają certyfikat EMICODE® EC1 PLUS. Postaw na zdrowe mieszkanie z Baumit.