Jak się regenerować w domowym zaciszu?

Jak się regenerować w domowym zaciszu?


Na przestrzeni minionego roku na własnej skórze przekonaliśmy się o kluczowej roli, jaką odgrywa dobre samopoczucie w swoich czterech kątach. Jednym z najważniejszych czynników korzystnej aury w mieszkaniu jest jego przyjazny mikroklimat. W jaki sposób o niego zadbać i jak się regenerować, aby przebywanie w domu sprawiało nam przyjemność?

Zdrowe mieszkanie, czyli jak się regenerować i zadbać o organizm?

Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, jak ważna jest dla nas bliskość natury. Domowe rośliny doniczkowe dostarczają nam nie tylko wrażeń estetycznych – przeprowadzony przez nie proces fotosyntezy pochłania dwutlenek węgla, produkując tlen. Co więcej, rośliny zwiększają wilgotność powietrza i niektóre dodatkowo pochłaniają szereg powszechnie spotykanych toksyn, takich jak benzen, amoniak czy formaldehyd.

Nie sposób nie docenić również ich pozytywnego oddziaływania na nasze samopoczucie – dom pełen roślin mieni się wieloma odcieniami kojącej zieleni, która pomaga nam się zrelaksować i wypocząć po długim dniu w pracy czy szkole. Choć rośliny wydają nam się łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji, część osób nie posiada niezbędnego botanicznego zacięcia, które pozwoliłoby przemienić niewielkie sadzonki w bujną, domową dżunglę. Jeśli zastanawiasz się, jak się regenerować we własnym domu, odpowiedzią na to pytanie może być rodzina produktów Baumit Ionit.

Świeże powietrze w domu to również zasługa jonów

Nasza firma poświęca szczególną uwagę kwestiom zdrowego mieszkania i przyjaznego domowego mikroklimatu. Rezultatem naszych prac i badań było powstanie produktów z serii Baumit Ionit – mineralnej farby wewnętrznej oraz gładzi szpachlowych, które poprawiają jakość powietrza i pomagają regulować poziom jego wilgotności. Jak odbywa się ten proces?

Jednym z najważniejszych czynników, które niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie, jest drobny kurz i pyłki. Warto pamiętać, że ich szkodliwy wpływ dalece wykracza poza doznania estetyczne – kurz domowy jest siedliskiem roztoczy, które są silnymi alergenami. Szacuje się, że alergie mogą dotykać nawet 25% populacji. Ograniczenie ilości kurzu sprzyja naszemu zdrowiu i pomaga uzyskać zdrowe powietrze w domu.

Zawarte w naszych produktach jony ujemne wiążą się z obecnym w powietrzu drobnym kurzem i pyłkami, które opadają na podłogę, skąd można je z łatwością uprzątnąć. Skuteczność serii Baumit Ionit potwierdziły przeprowadzone przez nas testy – ilość pyłków brzozy w powietrzu w pomieszczeniu wykończonym przy pomocy masy szpachlowej i farby wytwarzającej dobroczynne jony spadła o 90% w ciągu 30 minut od rozpoczęcia testu.

Baumit Ionit podpowie Ci jak się regenerować

Jeśli należysz do entuzjastów górskich wycieczek, z pewnością marzysz, aby zabrać ze sobą choć fragment unikatowej aury, towarzyszącej górskim wodospadom czy lasom. Wykończenie pomieszczeń przy pomocy Ionit System pozwoli Ci uzyskać stężenie jonów w powietrzu o wartości 2000-4000 jonów/cm3 – to kilkukrotnie więcej niż przeciętny poziom ilości jonów w mieście, a nawet na wsi.

Już dziś zadbaj o świeże powietrze w domu i postaw na produkty z serii Baumit Ionit. Wprowadź do wnętrza swojego domu unikatową aurę, która pomoże Ci się zrelaksować i poprawić swoje samopoczucie.