Naładuj baterie do pełna - odpoczywaj efektywnie
star_border

Naładuj baterie do pełna - odpoczywaj efektywnie

Odpoczynek w ciągu doby ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Niestety, ciągły pośpiech i piętrzące się obowiązki sprawiają, że coraz trudniej jest nam wygospodarować czas wolny tylko dla siebie. Nawet gdy nam się to udaje, to bardzo często okazuje się, że wypoczywamy nieefektywnie, bo jakość powietrza w naszych domach pozostawia wiele do życzenia. Jednak wybierając odpowiednią farbę do ścian i gładź szpachlową możemy wśród własnych czterech ścian stworzyć warunki, pozwalające na oddychanie powietrzem jak podczas spaceru na świeżym powietrzu, np. w lesie lub górską ścieżką.

Każdy z nas potrzebuje przestrzeni, w której można odpocząć i naładować życiowe baterie. Niestety w pomieszczeniach, gdzie przeciętnie spędzamy nawet 21 godzin dziennie, coraz trudniej o warunki sprzyjające pełnej regeneracji organizmu. Kurz, pyłki, alergeny, aerozole… Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że powietrze w naszej sypialni czy salonie może być nawet pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Tymczasem dobra jakość powietrza to podstawa między innymi zdrowego snu i efektywnej regeneracji naszego organizmu.

1. Strawa dla ciała i umysłu

Praca w stresie, liczne obowiązki zawodowe i prywatne – każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania. By im sprostać nasz organizm musi być utrzymywany w stałej gotowości. Pomaga mu w tym regeneracja, o której często jednak zapominamy w codziennym zabieganiu. Tymczasem dobowy odpoczynek jest równie istotny jak praca. Gdy go zabraknie źle sypiamy, brakuje nam energii, spada zdolność koncentracji, jesteśmy mniej wydajni i rozdrażnieni. Cierpi też ciało, męczą się oczy, przesadnie napinają się określone partie mięśni, odczuwamy bóle głowy, pleców, spada odporność i częściej chorujemy.

Trzeba to powiedzieć wprost – bez regeneracji trudno mówić o dobrym nastroju, efektywnej pracy czy nauce, nie wspominając o odczuwaniu radości życia. Pamiętajmy jednak, że wolny czas niekoniecznie musi oznaczać, że nasz organizm regeneruje się we właściwy sposób. Bardzo istotna w tym kontekście jest jakość powietrza, które nas otacza.

2. Czyste powietrze z natury

To nie przypadek, że nasz organizm najlepiej regeneruje się, gdy spędzamy czas na łonie natury. W górach, w lesie, nad morzem – powietrze jest tam wyjątkowo czyste i świeże. To między innymi zasługa wysokiego stężenia dobroczynnych jonów, które działają jak naturalne, maleńkie magnesy na zanieczyszczenia, wiążą je w większe grupy i powodują ich opadanie na podłoże, dzięki czemu nie przedostają się one do naszych dróg oddechowych, a my możemy odetchnąć pełną piersią.

3. W domu jak na spacerze

Nie zawsze jednak mamy możliwość, by wybrać się na łono natury w poszukiwaniu czystego powietrza i efektywnego odpoczynku. Tymczasem w pomieszczeniach standardowo stężenie jonów jest bardzo niskie, a zanieczyszczone powietrze skutecznie utrudnia nam komfortowy wypoczynek.  

Choć przebywania w otoczeniu przyrody nic nie zastąpi, możemy w naszym mieszkaniu stworzyć podobne warunki i regenerować swój organizm każdego dnia bez wychodzenia z domu. Warunkiem jest wykończenie ścian systemem Baumit Ionit, który oczyszcza powietrze i dba o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach, zapewniając warunki porównywalne do tych, które towarzyszą nam podczas pobytu na łonie przyrody np. podczas spaceru w pobliżu strumienia, w górach, czy nad morzem. Mineralna farba wewnętrzna Baumit IonitColor – wykorzystując mechanizmy występujące w naturze, pomaga zwiększyć stężenie dobroczynnych jonów w zamkniętych pomieszczeniach, które są w stanie wiązać drobny kurz, pyłki, a także aerozole znajdujące się w powietrzu i „ściągać” je na podłoże. Dzięki temu zamiast przenikać do naszych dróg oddechowych, mogą zostać skutecznie usunięte podczas sprzątania.

4. Wilgotność ma znaczenie

Badania naukowe potwierdziły, że malując ściany farbą z serii Ionit można zredukować do 90% pyłków, 50% drobnego kurzu i do 60% aerozoli (które mogą być nośnikami wirusów i bakterii), a najlepsze efekty daje jej zastosowanie w parze z masami szpachlowymi Baumit IonitFino lub Baumit IonitFinish, które aktywnie regulują wilgotność w pomieszczeniach, utrzymując ją na poziomie 40-60%, czyli optymalnym dla dobrego samopoczucia oraz dla najefektywniejszej produkcji jonów. Dzięki temu powietrze jest szczególnie świeże, czyste i zdrowe, co z kolei pozytywnie wpływa na umysł i ciało. Warto wiedzieć, że działanie farby IonitColor jest trwałe – skuteczność jonizacji jest zawsze taka sama. Tego rodzaju naturalny oczyszczacz i nawilżacz powietrza nie generuje też hałasu jak niektóre urządzenia, a przy tym pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, dlatego odprężenie i zdolność koncentracji przychodzą naturalnie.

Każdy chce tryskać energią i czuć się świetnie. Dobra jakość powietrza w pomieszczeniach zapewnia lepsze samopoczucie, przyspiesza regenerację organizmu, poprawia efektywność pracy czy nauki – a wszystko to pozwala nam czerpać większą radość z życia. Wybierając naturalne i  zdrowe materiały wykończeniowe, które pomagają kształtować przyjazny mikroklimat wnętrz możemy skutecznie poprawić komfort odpoczynku we własnych czterech kątach, odzyskać energię i świadomie dbać o swoje zdrowie.

Pobierz broszurę Ionit

IonitColor

IonitFinish

IonitFino

  • więcej zdrowych jonów w powietrzu
  • lepszy odpoczynek i regeneracja
  • mniej pyłków, drobnego kurzu i aerozoli
  • poprawia klimat w pomieszczeniach
  • idealna w systemie z IonitColor
  • perfekcyjnie gładka powierzchnia
  • poprawia klimat w pomieszczeniach
  • idealna w systemie z IonitColor
  • perfekcyjnie gładka powierzchnia

Wyszukaj dystrybutorów w Twojej okolicy. Wpisz nazwę miasta i wybierz z rozwijanej listy.

replayWyczyść