Świat alergików malowany w lepszych barwach
star_border

Świat alergików malowany w lepszych barwach

Pyłki i kurz to zmora alergików, atakująca również w pomieszczeniach, w których spędzamy większość życia.
Na szczęście w walce z tymi drobnymi intruzami, osoby uczulone mogą liczyć na sprzymierzeńców. Jony – bo o nich mowa – mogą działać jak naturalne magnesy na zanieczyszczenia, a ich „bazą wypadową” można uczynić... specjalną farbę, którą zastosujemy na ściany i sufity w naszych wnętrzach.

Podrażnienie bądź zatkanie nosa, kichanie, duszności, kaszel – to tylko niektóre elementy szerokiego wachlarza uciążliwych objawów alergii wziewnych. Unoszące się w powietrzu drobny kurz, odchody roztoczy i zarodniki pleśni przez cały rok utrudniają życie osób cierpiących na uczulenia. Gdy dodamy do tego sezonowe pylenie drzew i traw, kalendarz alergików staje się jedną wielką mapą walki z kolejnymi zagrożeniami. W jaki sposób podstawą skutecznej obrony może być w tych zmaganiach farba do ścian?

Statystyki jasno pokazują, jak istotna jest jakość powietrza w pomieszczeniach. We wnętrzach spędzamy około 90% życia, a przeciętny człowiek każdego dnia wdycha w nich ponad 11 tysięcy litrów powietrza. To dlatego wysiłki alergików koncentrują się na sposobach ograniczenia obecności szkodliwych zanieczyszczeń. Regularne wietrzenie wnętrz, rezygnacja z dywanów i zasłon czy specjalne materiały na pościel pomagają w minimalizowaniu zagrożenia. Duże znaczenie w walce o czyste powietrze w pomieszczeniach mogą mieć również naturalne jony.

Małe jony – duża ulga alergików

Jony są cząsteczkami składającymi się z jednego lub grupy atomów, mających niedomiar lub nadmiar elektronów. Powszechnie występują w przyrodzie, a ich największe stężenie jest odczuwalne w takich miejscach jak okolice wodospadów, lasy, czy nadmorskie plaże. To tam najintensywniej zachodzą procesy jonizacji, skutkujące tym, że w powietrzu znajdują się bardzo duże ilości naturalnych jonów.

Z punktu widzenia alergików najważniejsze jest jednak to, co może wydarzyć się dzięki ich obecności. Jony są naturalnymi maleńkimi „magnesami” dla drobnego kurzu i pyłków znajdujących się w powietrzu - posiadają wyjątkową właściwość ich wiązania dzięki czemu opadają one na ziemię. 

We wnętrzach o odpowiednio wysokim stężeniu jonów, lepiej czują się nie tylko alergicy – każdy korzysta ze pozytywnego oddziaływania „świeżego” powietrza. Jednak w przypadku osób uczulonych przynosi to szczególną ulgę, powodując znaczne ograniczanie unoszących się w pomieszczeniu zanieczyszczeń i alergenów. Dzieje się tak zarówno w okresach wiosenno-letnich, obfitujących w problematyczne pylenia, jak i w miesiącach jesienno-zimowych, gdy rzadsze wietrzenie i ogrzewanie wnętrz sprzyjają kumulacji zanieczyszczeń oraz oddziaływaniu grzybów i pleśni.

I ładniej, i zdrowiej

Jednym ze sposobów zapewnienia w pomieszczeniach stałego dopływu tak korzystnych dla zdrowia jonów jest pokrycie powierzchni ścian i sufitów farbą Baumit IonitColor, która aktywnie  wytwarza naturalne jony. Proces ten zachodzi, gdy zawarte w niej minerały wejdą w kontakt z cząsteczkami wody unoszącymi się w powietrzu. Powstające wtedy jony rozpoczynają „walkę” z niepożądanymi zanieczyszczeniami, wychwytując je i neutralizując ich szkodliwe działanie. 

Co istotne, opisywana farba ma zastosowanie zarówno w nowych jaki i remontowanych budynkach. Można nią pokrywać wszystkie popularne podłoża, w tym m.in. płyty gipsowo-kartonowe, tynki czy beton. Należy dodać, że zbawienne dla alergików właściwości zostały potwierdzone w niezależnych badaniach przeprowadzonych m.in. przez Instytut Fraunhofera ds. Fizyki Budowlanej IBP. Na przykładzie pyłków brzozy ustalono, że ich stężenie w pomieszczeniu z farbą Baumit IonitColor spadało znacznie szybciej niż w pomieszczeniu porównawczym, wymalowanym zwykłą farbą do ścian. W ciągu 30 minut ponad 90% pyłków uległo związaniu i opadło na podłogę. Jednocześnie stężenie jonów w powietrzu było ponad dwukrotnie wyższe na korzyść pomieszczenia pomalowanego farbą z serii Ionit. 

Szukając więc sposobu na ulżenie alergikom, warto sięgnąć po innowacyjną farbę opartą na technologii zapewniającej stałą produkcję naturalnych jonów. Jej działanie będzie najlepsze, jeśli zastosujemy ją w systemie z masami szpachlowymi Baumit IonitFinish lub Baumit IonitFino, które wspierają utrzymanie wilgotności w pomieszczeniach na poziomie optymalnym dla zdrowia mieszkańców. Tworzą przy tym również idealne warunki do produkcji jonów. W ten sposób wnętrza mogą zyskać nie tylko na estetyce, ale również na właściwościach prozdrowotnych. A zalety rozwiązania będą odczuwalne przez okrągłe 24 godziny na dobę.

Pobierz broszurę Ionit

IonitColor

IonitFinish

IonitFino

  • więcej zdrowych jonów w powietrzu
  • lepszy odpoczynek i regeneracja
  • mniej pyłków, drobnego kurzu i aerozoli
  • poprawia klimat w pomieszczeniach
  • idealna w systemie z IonitColor
  • perfekcyjnie gładka powierzchnia
  • poprawia klimat w pomieszczeniach
  • idealna w systemie z IonitColor
  • perfekcyjnie gładka powierzchnia

Wyszukaj dystrybutorów w Twojej okolicy. Wpisz nazwę miasta i wybierz z rozwijanej listy.

replayWyczyść