Dla architekta
star_border

Dla Architekta

Katalog Architekta do pobrania

Broszury do pobrania

Viva Park Badawczy


Jakość powietrza w pomieszczeniach staje się coraz ważniejsza. Oprócz czynnników zewnętrznych znaczący wpływ na jego poziom w danym budynku mają również wykorzystane materiały budowlane. Aby dowiedzieć się więcej o ich wpływie na samopoczucie i zdrowie mieszkańców,  Baumit rozpoczął projekt Zdrowe mieszkanie. W ramach jego założeń w austriackim Wopfing  powstał największy park badawczy w Europie porównujący te zależności. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 2-letnich prac specjalistów, podczas których zebrano i oceniono ponad 5 milonów danych.


Chcesz wiedzieć więcej o Viva Park?
Kliknij tutaj


Odkryj Viva Park podczas wirtualnego spaceru - wejdź


Najpiękniejsze fasady Polski i Europy


Już od kilkunastu lat Baumit organizuje konkurs Fasada Roku, podczas którego wyłaniane zostają i docenione najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Do udziału w Konkursie zapraszamy Architektów, Inwestorów i Wykonawców zarówno dużych obiektów budowlanych, jak i Właścicieli domków jednorodzinnych. Zwycięzcy tego konkursu oprócz nagrody pieniężnej biorą udział w jego międzynarodowej odsłonie Life Challenge, w której o miano najpiękniejszej fasady Europy walczą obiekty z krajów Starego Kontynentu.


Dowiedz się więcej o konkursie Fasada Roku
Kliknij tutaj


Dowiedz się więcej o Life Challenge
Kliknij tutaj


Narzędzia i kalkulatory

Narzędzia pozwalające np. szybkie obliczenie prognozowanej izolacyjności akustycznej od dźwięków uderzeniowych dla danego układu podłogi czy precyzyjne dobranie koloru elewacji oraz tekstury budynku.

Palety kolorów

Biblioteki kolorów

Biblioteki kolorów do zastosowania w programach: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, AutoCAD, Corel Draw, Gimp, Google Sketchup, Nemetschek Allplan. Biblioteki kolorów są dostępne na stronie www.baumitlife.com w zakładce dla Profesjonalisty.

Adobe ColorSwatch (Adobe Photoshop) (ZIP, ACO)

Adobe Swatch Exchange (Adobe Photoshop and Adobe Illustrator) (ZIP, ASE)

AutoCAD Color Book (ZIP, ACB)

Corel Palette (ZIP, CPL)

Corel Palette (ZIP, PAL)

Corel Palette (ZIP, XML)

Corel Palette (ZIP, GPL)

Google Sketchup Palette (ZIP, SKM)

Nemetschek Allplan Palette (ZIP, PAL)

Bitmap (ZIP, BMP)

Jpeg (ZIP, JPG)

Wartości kolorów - CIE Lab, CIE XYZ, RGB, CMYK (ZIP, XLS)

Biblioteki rysunków CAD

Ocieplenia budynków w systemach Baumit
Biblioteka zawiera 53 rysunki prezentujące najważniejsze szczegóły techniczne i rozwiązania wykorzystywane podczas ocieplania budynków w systemach Baumit.

Lista podstawowych rozwiązań elewacyjnych dla systemów ociepleń Baumit

Biblioteka rysunków CAD (ZIP, DWG)

Biblioteka rysunków CAD (ZIP, PDF)

Systemy podłogowe Baumit
Biblioteka zawiera 14 rysunków  prezentujących najważniejsze szczegóły techniczne i rozwiązania wykorzystywane dla podkładów podłogowych i posadzek w systemach Baumit.

Lista podstawowych rozwiązań dla systemów podłogowych Baumit

Biblioteka rysunków CAD (ZIP, DWG)

Biblioteka rysunków CAD (ZIP, PDF)

Balkony i Tarasy
Biblioteka zawiera 5 rysunków  prezentujących najważniejsze szczegóły techniczne i rozwiązania wykorzystywane dla balkonów oraz tarasów w systemach Baumit.

Lista podstawowych rozwiązań Baumit dla balkonów i tarasów

Biblioteka rysunków CAD (ZIP, DWG)

Biblioteka rysunków CAD (ZIP, PDF)