Estetyka
star_border

Wizualna odnowa 

Kompleksowa termomodernizacja pozwala nie tylko zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej czy poprawić mikroklimat wnętrz, ale także jest doskonałą okazją do tego, by odmienić wygląd budynku i tchnąć świeżość w przydomową przestrzeń.

Każda fasada, pod wpływem działania wielu szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak np. silne nasłonecznienie, deszcz, wiatr czy smog, z czasem traci swój pierwotny blask – blednie lub ciemnieje, pokrywa się brudem, porasta grzybami, algami czy mchami. W efekcie nie cieszy już oka jak dawniej, a po pięknej elewacji sprzed lat pozostaje tylko wspomnienie. Przy okazji termomodernizacji można to jednak zmienić i zadbać o to, by budynek zyskał nową jakość, zachwycał swoim wyglądem, a uzyskany efekt dekoracyjny utrzymał się na lata.

Estetyka jest ważna


Elewacja tworzy scenerię dla naszego codziennego życia, wpływa na jego jakość, a także na nasze samopoczucie. Bo przecież o wiele lepiej czujemy się, przebywając w przestrzeni, która jest atrakcyjna dla oka. Zwłaszcza, gdy chodzi o nasze własne cztery kąty. Elewacja to bowiem widok, który towarzyszy nam podczas każdego powrotu do domu, a bardzo często stanowi także tło dla spotkań z rodziną czy znajomymi i współtworzy strefę wypoczynku. Dlatego warto zadbać o jej estetyczny wygląd, by móc spędzać czas w miejscu, które pozwala nam naładować się dobrą energią. Termomodernizacja budynku połączona z ociepleniem ścian zewnętrznych stwarza ku temu doskonałą okazję. 

Możliwości dekoracyjne


Nie zapominajmy, że systemy ociepleń to nie tylko element ochrony ścian zewnętrznych przed warunkami atmosferycznymi i stratami ciepła, lecz także sposób na unikatowy design budynku. Narzędzie Color DesignerCienkowarstwowe tynki strukturalne, stosowane w nich jako warstwa wykończeniowa są dostępne w bardzo bogatej palecie barw – dla przykładu system Baumit Life to obecnie ponad tysiąc kolorów! Bogata kolorystyka w połączeniu z możliwością wyboru spośród wielu struktur stwarza ogromne pole do popisu w zakresie kreowania wyglądu budynku. 
Aplikacja AR DesignerZnalezienie idealnego koloru i struktury elewacji jeszcze nigdy nie było tak proste. Wypróbuj nasze narzędzia Color Designer i AR Designer, dzięki którym możliwe jest samodzielne nanoszenie wybranych odcieni i faktur na projekt, jak i ukończony budynek.   

Kreatywne efekty na elewacji


Baranek i kornik to dwie najczęściej spotykane faktury tynków cienkowarstwowych w systemach ociepleń, ale możliwości jest znacznie więcej. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na tynk modelowany, taki jak Baumit CreativTop, wysoce odporny na zanieczyszczenia. W zależności od wariantu jego uziarnienia oraz zastosowanej techniki nakładania pozwala tworzyć dowolne struktury na elewacji i uzyskać niesamowite efekty wzornicze, obok których trudno przejść obojętnie. Z jego pomocą bez trudu możemy na elewacji uzyskać m.in. efekt drewnianej deski, cegły klinkierowej, betonu architektonicznego czy nawet metalu.

Ciekawą propozycją dla osób poszukujących pięknego, stylowego wykończenia budynku są także tynki mozaikowe, które z powodzeniem mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla drogiego kamienia dekoracyjnego. I tak np. Baumit MosaikSuperfine na bazie drobnych piasków kwarcowych może imitować barwę i strukturę m.in. granitu, piaskowca, bazaltu, gnejsu czy trawertynu, a Baumit MosaikTop odwzorowywać wygląd rozmaitych bloków skalnych.

Piękna i czysta elewacja na lata


Nic nam jednak po pięknym efekcie dekoracyjnym, jeśli po jakimś czasie nie będzie po nim śladu. To, jak będzie wyglądała nasza elewacja za kilka lat, zależy w dużej mierze od tego, jakim tynkiem zdecydujemy się wykończyć ocieplenie naszego domu. 

Do wyboru w systemach ociepleń mamy tynki silikonowe, silikatowe, silikatowo-silikonowe, a także akrylowe i mineralne. Najbardziej uzasadnionym ekonomicznie w długoterminowej perspektywie wyborem są tynki z segmentu premium. Wykończona nimi elewacja zyskuje wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i zanieczyszczenia z powietrza, co oznacza, że nie brudzi się, nie blednie i nie porasta grzybami czy glonami. W efekcie nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych lub renowacyjnych wiążących się z dodatkowymi wydatkami.

Planując zatem białą elewację, warto zastosować tynk silikonowy premium Baumit StarTop, zapewniający zwiększoną ochronę przed zabrudzeniami oraz porostem grzybów czy glonów. Najnowszą propozycją od Baumit jest innowacyjny zestaw Baumit CrystalSet, będący połączeniem gotowego do użycia tynku mineralnego w paście i podkładu aktywującego. Elewacja wykonana z tynku CrystalTop jest odporna na szarzenie, doskonale sprawdzając się przy jasnych wariantach kolorystycznych. Produkt ten gwarantuje nie tylko długotrwałe piękno i czystość, ale dzięki składnikom pochodzącym z naturalnych źródeł stanowi także kolejny krok w stronę zrównoważonej przyszłości. Jeśli natomiast marzy nam się elewacja w ciemnej odsłonie, wysoce odporna na blaknięcie, te oczekiwania najlepiej spełni tynk akrylowy premium Baumit PuraTop.

Podsumowując, termomodernizacja może nam przynieść wartość dodaną w postaci nowego wyglądu budynku i wprowadzić nową jakość w jego najbliższe otoczenie. Wybierając tynk elewacyjny, którym będzie wykończony systemu ocieplenia, można z łatwością dopasować go do indywidualnych preferencji estetycznych, tworząc fasadę, która nie tylko chroni, ale również wyróżnia się stylem i elegancją, wywierając poprzez swoją estetykę przy tym pozytywny wpływ na samopoczucie mieszkańców i komfort użytkowania budynku.

Poznaj inne korzyści wynikające z ocieplenia




Przycisk powrotu na stronę główną Termomodernizacji