star_border

Life Challenge:

Europejska Fasada Baumit

Fasada domu jest jego twarzą, odzwierciedlającą unikalny styl i osobowość jego mieszkańców. Dzięki Baumit Life Challenge wyruszamy w podróż, aby odkryć bogaty potencjał tynku, dynamiczne wzajemne oddziaływanie różnorodnych materiałów, tekstur, form i kolorów. Dołącz do nas, aby na nowo wyobrazić sobie sposób, w jaki postrzegamy i wykorzystujemy to wszechstronne medium, i odkryj jego nieograniczoną kreatywność.

dni

godzin

minut

sekund

Life Challenge – Konkurs

W 2012 roku Baumit zaprezentował "Life" - przełomowy program kolorystyczny dla elewacji, największy tego typu w Europie. Ta inicjatywa, napędzana wyobraźnią, kunsztem i paletą żywych kolorów, zapoczątkowała powstanie Baumit Life Challenge.Od czasu inauguracyjnego sukcesu w Wiedniu (Austria) w 2014 r., Baumit Life Challenge stało się odbywającym się co dwa lata świętem, wyróżniającym najbardziej wyjątkowe fasady w całej Europie. Wydarzenie, w którym bierze udział około 500 uczestników ze wszystkich krajów Starego Kontynentu, gromadzi crème de la crème architektów, inwestorów i partnerów Baumit. Dołącz do nas w tym ekscytującym hołdzie dla doskonałości architektonicznej i innowacyjnego wzornictwa.

Jak wyłaniani są zwycięzcy

Panel składający się z 13 niezależnych ekspertów ocenia ponad 300 projektów ze wszystkich krajów stowarzyszonych z Baumit. Spośród nich wybieranych jest 6 najlepszych elewacji w każdej kategorii, które są "nominowane" do wielkiej ceremonii wręczenia nagród. Tuż przed wydarzeniem jury wskazuje ostatecznych zwycięzców w każdej kategorii, w tym laureta nagrody głównej Life Challenge Award, zarezerwowanej dla najwyższych osiągnięć w dziedzinie projektowania fasad.

Oprócz oceny ekspertów, zapraszamy wszystkich internautów do udziału w głosowaniu. Na około dwa miesiące przed ceremonią wręczenia nagród, publiczność ma możliwość oddania głosu na swoje ulubione fasady, wzmacniając demokratyczne świętowanie wybitnych osiągnięć architektonicznych.

Sześć kategorii

Oto kategorie Baumit Life Challenge.

Historia Life Challenge

Dzięki sukcesowi pierwszej odsłony konkursu w 2014 roku w Wiedniu, Baumit co dwa lata wybiera najlepsze fasady Europy.

2022

Baumit Life Challenge Award Winner 2022

Nagroda Life Challenge Award 2022 trafiła do galerii Cukrarna w Lublanie w Słowenii. Architekt: Scapelab d.o.o.

2020/21

Baumit Life Challenge Award Winner 2021

Nagroda Life Challenge Award 2021 trafiła do Muzeum MO w Wilnie (LT). Architekci: „Studio Libeskind” i „Do Architects”. Konstruktor: UAB „Naresta”.

2018

Spanish Baumit Life Challenge Winner 2018 in Bratislava.

Baumit Słowacja była gospodarzem trzeciego wydarzenia w Filharmonii w Bratysławie. W 2018 r. jury oceniło ponad 320 projektów, co wyłoniło zwycięzcę z Hiszpanii.

2016

Robert Schmid at the Baumit Life Challenge price giving ceremony in madrid.

W konkursie Life Challenge 2016 w Madrycie wzięło udział ponad 400 architektów, deweloperów i wykonawców z 21 krajów. Główną nagrodę zdobyła słowacka fasada.

2014

Baumit Life Challenge 2014 in Vienna

Pierwsza nagroda w Wiedniu, w Austrii, była wydarzeniem inauguracyjnym. Międzynarodowe jury złożone z 15 wybranych architektów przyznało hiszpańskiej fasadzie tytuł zwycięzcy Life Challenge 2014.