star_border

Przedstawiamy najpiękniejsze fasady w Europie wg internatów!

Po oddaniu blisko 100 000 głosów miłośnicy architektury z całej Europy wskazali fasady, które podbiły ich serca.

Top 5 Budynek jednorodzinny

Przegląd 5 najlepszych domów jednorodzinnych, w których każdy chciałby mieszkać.

Miejsce 5

Hado Lisicani

Budynek jednorodzinny | Północna Macedonia

Rodzinny dom energooszczędny o wyjątkowej architekturze. Szczególny nacisk położony jest na czystą przyrodę w regionie, w którym zlokalizowany jest obiekt.

Miejsce 4

BIN House

Dom zlokalizowany w Warszawie został zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie, dla której sztuka jest ważnym elementem, gdyż jest obecna w codziennym życiu zawodowym inwestorów. Głównymi wyznacznikami architektonicznymi są: poszanowanie istniejących dużych drzew, umieszczenie budynku w północnych granicach działki i wyraźne otwarcie funkcji na jej południową część.

Miejsce 3

Zeytinli Evi

Zainspirowany życiem śródziemnomorskim, Zeytinli House położony jest na wsi Seferihisar w Izmirze w zachodniej Turcji. Kraina ta daje życie bogatej roślinności, dużej różnorodności biologicznej i unikalnym gatunkom endemicznym.

Miejsce 2

Family House Lučenec

Dom rodzinny architekta został zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby rodziny i stworzyć środowisko pracy. Pomimo ograniczonych rozmiarów i dostępności, kompaktowa masa integruje również garaż, przejście do ogrodu i przeszkloną przestrzeń do pracy twórczej. Biała fasada jest wzmocniona przez industrialny wygląd odsłoniętego betonu.

Miejsce 1

“Plochata“ house

Fasada domu „Plochata“ wykonana jest z systemem Baumit Open, tynkami strukturalnymi NanoporTop i PuraTop K2. 0. Kolory NanoporColor w odcieniach 0019 i 0881.

Top 5 Budynek wielorodzinny

 Przegląd wybranych top 5 budynków wielorodzinnych.

Miejsce 5

Vile Smuk

Budynek wielorodzinny | Bośnia i Hercegowina

Vile Smuk to nowoczesny kompleks apartamentów w centrum Bjelasnicy z 6 obiektami i wspólnym garażem. Obiekty połączone są z centralnym placem w środku kompleksu. Objętości są prostymi formami z dynamicznymi zmianami w materiałach na elewacji.

Miejsce 4

Arbo Residence

Arbo Residence to miejsce, w którym komfort spotyka się z ekskluzywnym designem, aby stworzyć idealny styl życia. Zbudowane z najlepszych materiałów i przy użyciu najnowszych technologii w tej dziedzinie, liczne apartamenty przekraczają wszelkie oczekiwania elegancji, trwałości, niezawodności i ekskluzywnego wzornictwa. Zaprojektowany jako przestrzeń, w której można mieć wszystko pod ręką, kompleks mieszkalny ma restauracje, supermarket, przedszkole, bank, a przy głównej ulicy znajduje się mini centrum handlowe, ale także centrum handlowe.

Miejsce 3

Egremont

Usytuowane na Church Road w Killiney, County Dublin, domy w Egremont są klasy A2 i wszystkie elektryczne, ogrzewane przez zintegrowany system ogrzewania i wentylacji na bazie powietrza w mniejszych jednostkach, a pompy ciepła powietrze-woda w większych. Opracowany przez Durkan Residential i zaprojektowany przez Ruth O’Herlihy z McCullough Mulvin, projekt obejmował również konsultacje z irlandzkim pionierem domu pasywnego Tomasem O’Leary z MosArt.

Miejsce 2

LAX 151

Nowa dzielnica mieszkaniowa, która wpisuje się w istniejącą strukturę osadniczą, oferuje obecnie dodatkową infrastrukturę z powierzchnią handlową i przedszkolem. Wspólna zielona przestrzeń na placu budowy z drzewami, małymi placami, meblami do siedzenia i różnymi placami zabaw oferuje cenną przestrzeń rekreacyjną na świeżym powietrzu. Pojemność magazynowa solidnej konstrukcji jest optymalnie wykorzystywana poprzez aktywację komponentów. André Heller był odpowiedzialny za towarzyszące mu planowanie otwartej przestrzeni.

Miejsce 1

KAPITOL Drezdenska

Budynek wielorodzinny | Północna Macedonia

Dresdenska to nowy, luksusowy, czteropiętrowy budynek, położony w jednej z najbardziej atrakcyjnych części Skopje - Taftalidze. Każdy z apartamentów to połączenie funkcjonalności i wyrafinowania, a wygląd fasady pozostawia wrażenie nowego nowoczesnego Skopje.

Top 5 Budynek niemieszkalny

Przegląd top 5 budynków niemieszkalnych.

Miejsce 5

Plan G

Wszystko pochodzi z jednego źródła - od planowania po budowę. Ten niezwykły budynek firmowy został nie tylko zaplanowany przez twórczego właściciela budynku, ale także zbudowany własnymi rękami wraz ze swoimi pracownikami. Rezultat jest imponujący i łączy funkcjonalność z indywidualnym designem. Budynek biurowy, wzniesiony na filarach, został zaprojektowany z wykorzystaniem Baumit CreativTop w rdzy wygląd. Wyróżnia się bardzo wyraźnie na tle prostych, ale funkcjonalnych obszarów sprzedaży i magazynowania.

Miejsce 4

Buffalo and grey cattle shelter

Zbudowany dla szarych krów i bawołów, ten antropomorficzny i zoomorficzny kompleks wydaje się wyłonić się z ziemi. Główne wejście symbolizuje dwa bawoły, a układ stajni przypomina szary róg bydła. Kompleks w "Puszta" wygląda tak, jakby był tam od zawsze.

Miejsce 3

European House of Culture and National Minorities

Budynek niemieszkalny | Bośnia i Hercegowina

Europejski Dom Kultury i Mniejszości Narodowych będzie odgrywał ważną rolę w zachowaniu i promocji kultury, historii, sztuki, działalności społecznej, tradycji, ale także różnorodności w naszym społeczeństwie, zgodnie z zapowiedzią.

Miejsce 2

Tove Jansson School & Kindergarden

Ten imponujący budynek, w którym mieści się szkoła podstawowa i przedszkole, tworzy miejsce, w którym edukacja, wspólnota i radość idą w parze. Zachęca nie tylko do transferu know-how, ale także do odpowiedzialnego traktowania naszego środowiska. Obszary wielofunkcyjne, takie jak jadalnie, sale do pracy i ćwiczeń, biblioteki itp. są używane przez wszystkich.

Miejsce 1

Balçova Cemevi

Ta monolityczna struktura, zaprojektowana zgodnie z tradycyjnymi wewnętrznymi śladami, została zbudowana jako miejsce kultu dla Alewi, którzy do niedawna żyli w tajemnicy. Jest produkowany z naciskiem na podstawowe cechy nauk Alewiego.
 

Top 5 Budynek po termomodernizacji

Przegląd top 5 budynków po termomodernizacji.

Miejsce 5

Anthonys Way

Projekt wyróżnia się innowacyjnym zastosowaniem produktów Baumit. Pomimo wyzwań związanych z takimi projektami, nasz zespół pokonał przeszkody związane z planowaniem strategicznym i realizacją. Bezproblemowa integracja materiałów izolacyjnych i skrupulatne zastosowanie wykończeń Baumit zaowocowało spójnym i efektownym efektem wizualnym. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność cieplną obiektu, istniejąca 100-milimetrowa wnęka została wypełniona wełną mineralną.

Miejsce 4

Tideways

Ten dom rodzinny położony jest nad brzegiem rzeki Owenabue, która jest kilka mil w górę rzeki od Crosshaven, County Cork Dawny dom legendarnego żeglarza i biznesmena Denisa Doyle'a i jego żony Mary. Obudowa nabrzeża składa się z dużych ogrodów, dwupiętrowego domu o powierzchni 520m² i własnego prywatnego molo / lądowiska dla helikopterów. Celem projektu była poprawa jego słabej oceny F BER. Architekt wybrał Baumit jako dostawcę systemu, ze względu na jakość i renomę systemu generowane w Irlandii w ciągu ostatniej dekady.

Miejsce 3

The Holly

Nowe zastosowania i uderzająca stylistyka elewacji tworzą nowy punkt centralny w tym bardzo uczęszczanym obszarze. W trakcie remontu odnowiono fasady, nadając im współczesny wygląd. Obfite otwory zapewniają, że budynek jest dobrze oświetlony i tworzą silny związek między wnętrzem i zewnętrznymi przestrzeniami. Renowacja sprawi, że "The Holly" stanie się nowym obiektem przyciągającym wzrok na Heiligengeistplatz i punktem orientacyjnym w centrum miasta.

Miejsce 2

Vivienda unifamiliar Aravaca

Dwupiętrowy dom jednorodzinny położony w jednej z najlepszych dzielnic Madrytu, Aravaca. Budynek składa się z dwóch pięter i różnych objętości, które zostały podkreślone listwami na wszystkich połączeniach. Renowacja tego domu jednorodzinnego wynika z idei estetycznej renowacji oryginalnej odsłoniętej ceglanej elewacji z 1998 roku przy zachowaniu stylu klasycznego. Ponadto celem jest poprawa izolacji termicznej i akustycznej, poprawa efektywności energetycznej i uczynienie go bardziej zrównoważonym.

Miejsce 1

House Center

Budynek po termomodernizacji | Północna Macedonia

Dom został zbudowany w latach 30-tych ubiegłego wieku w pięknym stylu neoklasycystycznym z bardzo ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Hak został zbudowany i przez dziesięciolecia mieszkały w nim wybitne rodziny miejskie. Przez pewien czas był także konsulem brytyjskim w czasie SFRY. Podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło Skopje w 1963 roku, dom pozostał nietknięty. Od 2019 roku właściciel domu został całkowicie renowacji i adaptacji domu. Dom jest chroniony jako własność kulturowa i historyczna.

Top 5 Budynek zabytkowy po renowacji

Przegląd top 5 budynków zabytkowaych po renowacji.

Miejsce 5

The Pea

Zabytkowa, dawna fabryka łusek grochu zbudowana w 1896 roku – fascynujący budynek przemysłowy w kulturze architektonicznej – dziś mieści szkołę podstawową i centrum wydarzeń. Dzięki trwałej przebudowie historia budynku została przeniesiona na czytelną teraźniejszość w świeży i przyjazny sposób.

Miejsce 4

Bistrik railway station

Budynek zabytkowy po renowacji | Bośnia i Hercegowina

Stacja kolejowa Bistrik została zbudowana w 1906 roku, kiedy to zakończono budowę Kolei Wschodniej z Sarajewa do Uvac. W 1973 roku budynek dworca Bistrik całkowicie stracił swoje podstawowe znaczenie. W 2006 roku został ogłoszony Pomnikiem Narodowym BiH. Remont rozpoczął się w październiku 2020 roku.

Miejsce 3

JugendKunstSchule

Dawny budynek poczty, który stoi pusty od 2006 roku, jest własnością gminy Frankenberg/Saksonia od 2016 roku. Został on gruntownie i specjalnie odnowiony do wykorzystania w przyszłości jako szkoła artystyczna dla młodzieży.

Miejsce 2

Royal Palace Hotel

Położony na rogu ulicy Brezoianu z Constantin Mille, "Royal Palace" Hotel, jest eklektyczny budynek z elementami Art Deco i radykalnej międzywojennej interwencji architektonicznej na starszym budynku z 1880 -1885. W tym budynku po 1892 roku funkcjonowała Szkoła Rumuńskich Architektów Towarzystwa. Budynek został przeprojektowany przez francuskiego architekta Ernesta Dorneaux w 1927 roku.

Miejsce 1

Otto Wagner SCHLEUSENGEBÄUDE

Dawny budynek śluzy – klejnot wiedeńskiej secesji – stał się siedzibą MA45/Vienna Waters. Renowacja fasady z jej elementami ozdobnymi opierała się na historycznym stanie pierwotnym. Rezultatem jest udana równowaga między historycznym wyglądem a współczesnym użytkowaniem.

Top 5 Stunned by Texture

Przegląd top 5 budynków w kategorii Stunned by Texture.

Miejsce 5

VINO.TAKE

Położone w winnicach południowo-wschodniej Styrii »VINO. TAKE« przypomina rzeźbę w harmonii z kolorami otaczającego krajobrazu. Kolory ziemi są wszędzie – od gipsu, przez stal, aż po beton. Winnica oferuje eleganckie i nowoczesne krajobrazy wewnątrz, jak również na spektakularnym tarasie widokowym.

Miejsce 4

Rhouse2

Stunned by Texture | Słowacja

Kompaktowa monochromatyczna obudowa domu jednoczy trio bloków operacyjnych i ukrywa zróżnicowaną strukturę wewnętrzną. Ważną częścią koncepcji jest połączenie życia z otoczeniem zewnętrznym poprzez rozległe przeszklone powierzchnie i zadaszony taras. Materiałowe rozwiązanie podkreśla proste linie, rytm i gradację architektury.
 

Miejsce 3

Mill Chalets

Obok zabytkowego młyna Cselley – znanego centrum kulturalnego i eventowego – w samym środku panońskiej wsi zbudowano siedem „Młynów”. Te nowe budynki doskonale komponują się z historycznym zespołem młyna Cselley. Decydującym czynnikiem jest tutaj udany projekt elewacji przy użyciu klasycznej techniki gnojowicy. Konstrukcja przestrzeni zewnętrznych doskonale uzupełnia ogólną koncepcję. Wnętrza domków są również zaskakujące: każdy domek wnosi inny kolor do spokojnego (wakacyjnego) życia.

Miejsce 2

Villa Dr. Tomevski

Stunned by Texture | Północna Macedonia

Ta nowoczesna willa znajduje się w spokojnej części Skopje, w elitarnej dzielnicy Bardovci. Nieruchomość ma praktyczny układ, dużo otwartej przestrzeni na płaskiej działce i z pięknym widokiem na góry Vodno.
 

Miejsce 1

WAG 23

Budynek jest nową interpretacją kamienicy podobną do zabytkowego centrum miasta. Przestrzeń podzielono na dwie konstrukcje – zamknięte skrzydło mieszkalne wizualnie wytyczone nietypowymi powierzchniami tynkowymi/materiałami nawierzchniowymi oraz otwarte, przeszklone skrzydło dostępowe w szalunku drewnianym. Kolory budynku zostały celowo zredukowane do bieli i czerni. Systemy fotowoltaiczne zostały zainstalowane na południowych dachach dla samowystarczalności. Dach zjazdu z parkingu podziemnego był intensywnie zazieleniany.