star_border

 Europejska fasada Baumit

Baumit Life Challenge to konkurs, w którym co 2 lata nagradzane są najlepsze fasady Baumit w Europie. Oprócz udziału w głosowaniu internautów wszystkie projekty z 26 krajów są oceniane przez profesjonalne jury, które wybiera nominowane obiekty do gali finałowej.

Zobacz całe wydarzenie

Prelegenci podczas Gali Finałowej

Niezrównane grono przedstawicieli Państw Baumit i jurorów architektury zaprezentowało najwspanialsze projekty, podzieliło się swoimi spostrzeżeniami i nowatorskimi pomysłami, a także ogłosiło zwycięzców konkursu.Robert Schmid

Właściciel Baumit GroupGerald Prinzhorn

Prezes Baumit GroupGeorg Bursik

Prezes Baumit Austria i Gospodarz Life Challenge 2014Fernando Arrabe

Prezes Baumit Hiszpania i Gospodarz Life Challenge 2016Mauro Bravo

Przewodniczący JuryVerena Mörkl

Członek JuryStephanie Werf

Manager ds. projektów w Baumit NiemcyBianca Schwarzjirg

Prowadząca Galę

© Bernhard Eder

Wpływ Covid-19 na galę finałową Life Challenge

Wydarzenie miało odbyć się na żywo w maju 2020 r. w Walencji (Hiszpania). Z powodu pandemii Covid-19 gala została przełożona na 2021 r. Ponieważ wirus nadal stanowi zagrożenie, ostateczną decyzją jury, wybór zwycięzców kategorii i ceremonia wręczenia nagród odbyła się tym razem w trybie online 22.04.2021r.

Cieszymy się, że po raz pierwszy możemy udostępnić wydarzenie szerszej publiczności. Wspólnie dowiedzieliśmy się, które projekty są zwycięzkimi w każdej z 6 kategorii, którzy architekci zaprojektowali i które firmy stworzyły najlepsze z najlepszych elewacji. Wreszcie, którą firmę Baumit honoruje najpiękniejszą elewacją z całej Europy.