star_border

Najpiękniejsze fasady odkryte!

Zebrano prawie 200 000 głosów entuzjastów budownictwa i architektury z całej Europy, aby wyłonić najpiękniejsze fasady.
 

Top 10 Budynek jednorodzinny

Przegląd 10 najpiękniejszych domów jednorodzinnych, w których każdy chce mieszkać.

Miejsce 10

STR

Dom tworzy monochromatyczna bryła o asymetrycznym, dwuspadowym dachu z wejściem podkreślonym grafitową talią. Wycięcie z bryły strefy tarasowej wprowadziło światło do przestrzeni kuchni i salonu, a dodatki z desek modrzewiowych ocieplają całość. Konstrukcja dachu pozwoliła na wydzielenie stref o różnym przeznaczeniu: wysokiego reprezentacyjnego salonu i dwukondygnacyjnej strefy mieszkalnej.

Miejsce 9

Palm Garden Bielany

Dom, mimo sporego programu funkcjonalnego, udało się dostosować skalą do niewielkich domów w sąsiedztwie. Budynek wtapia się w otoczenie zwracając uwagę współczesną nienachalną formą. Elegancka drewniana elewacja uzupełniona ciemnym tynkiem w kolorze stolarki kontrastuje z jasną fasadą.

Miejsce 8

House T

Budynek został harmonijnie wkomponowany w krajobraz. Parter wtapia się w otaczającą ziemię tworząc czystą krawędź, podczas gdy uderzające górne piętro wystaje daleko, dając w ten sposób dużo miejsca na parterze. W celu podkreślenia lekkości projektu budynku, wybrano jasny tynk z efektem metalicznym.

Miejsce 7

5 Cubes Kawodrza

Dom jednorodzinny w Częstochowie, dzielnica Kawodrza. Zachwyca powściągliwym zastosowaniem materiałów dającym efekt czystej, oszczędnej formy. Doceniony również za zachowanie odpowiedniej skali obiektu, dzięki umiejętnemu rozplanowaniu i rozczłonkowaniu bryły.

Miejsce 6

Andrej Residence

Budynek jednorodzinny | North Macedonia

Nowoczesny dom w spokojnej części miasta. Dobre połączenie natury, współczesnych materiałów, kreatywności i dnia spędzonego w pięknym otoczeniu.

Miejsce 5

Hintaus

Patrząc na dom z perspektywy starej wiejskiej ulicy, budynek jest wąski dom, parterowy, dyskretny i kameralny, jednak jego charakter zmienia się, gdy spojrzymy na jego tylne podwórze - tutaj  otwiera się na rozległy ogród z widokiem na wspaniały krajobraz.

Miejsce 4

Inscribed Konopiska

Dom jednorodzinny w Konopiskach pod Częstochową. Wyróżnia się doskonałym wpisaniem budynku w otoczenie oraz ciekawą kompozycją koloru i struktur na elewacji. Połączenie dachu dwuspadowego z płaskim oraz dostosowanie obiektu do kształtu działki zostały docenione przez jury konkursu.

Miejsce 3

G 23rd district

Ciemna fasada tego nowoczesnego, kubistycznego domu jednorodzinnego, położonego obok cmentarza Inzersdorf, wyraźnie kontrastuje z innymi domami w okolicy. Projekt  odzwierciedla zarówno gust właścicieli, jak i chęć najlepszego wykorzystania działki.

Miejsce 2

Villa Sveti Lovreč

Luksusowa willa z otwartym widokiem na zatokę Kvarner z basenem i dużymi trawiastymi terenami. Obiekt łączy wszystkie możliwości produktów Baumit - produkty do układania płytek, materiały i systemy termoizolacyjne oraz produkty do tynkowania wewnętrznego.

Miejsce 1

Forest Kuznica

Dom znajduje się w miejscowości Kuźnica Kiedrzyńska. Szkieletem jest czytelna komunikacja łącząca strefę dzienną i nocną. Prostą bryłę urozmaicają spadziste dachy, a duże przeszklenia od ogrodu pozwalają na ideologiczne przenikanie lasu do środka domu. Inspiracją był sosnowy las, otaczający dom.

Top 10 Budynek wielorodzinny

Przegląd 10 najlepszych domów wielorodzinnych wg internautów.

Miejsce 10

Vega Street

Jeden mały i dwa duże bloki mieszkalne zostały niedawno wzniesione w eleganckiej dzielnicy Cottageviertel - z widokiem na cały Wiedeń. Prawie wszystkie mieszkania dysponują częścią zewnętrzną w postaci loggii, balkonu lub ogrodu.

Miejsce 9

Lipska 4-6-8

Wielofunkcyjny zespół składający się z 3 brył zrealizowano wzdłuż jednej z głównych arterii komunikacyjnych Krakowa. Przeważającą funkcję stanowią mieszkania zorientowane na południe. Uzupełnieniem funkcji tworzącym miejski charakter budynku są zlokalizowane od strony północnej biura i usługi.

Miejsce 8

Urban Pavillons

Pawilony miejskie - otwarta konstrukcja zamiast hermetycznej  zabudowy. Takie podejście przyjęto celowo, aby uniknąć wrażenia, że ​​kompleks ma dużą skalę. Dzieląc projekt na kilka wyraźnie oddzielnych segmentów, powstaje intymne przeplatanie się budynków i zrewitalizowanych ogrodów - wszystko to jest spójne z otaczającą przestrzenią miejską.

Miejsce 7

Czyzewskiego 1

Projektowany zespół zabudowy wprowadza nową urbanistyczną definicję, dotychczas zdegradowanego, poprzemysłowego fragmentu miasta. Głównym motywem wizualnym projektu jest kontrast między monochromatycznymi elewacjami zewnętrznymi (w tym rytmicznie rozmieszczonymi ścianami szczytowymi od strony ulicy) a fasadami wewnątrz kwartałów rozwiązanymi jako wielokolorowe kompozycje balkonów o różnych gabarytach i wysięgach.

Miejsce 6

Mysliwska 66

Bryła budynku skomponowana została z „warstw o wysokości 2/3 kondygnacji ustawionych jedna na drugiej. Poszczególne „warstwy” zostały względem siebie poprzesuwane (faktycznie i optycznie), a ostatnia, górna wręcz odrywa się od pozostałych. Wyżej opisany podział budynku nawiązuje swoją skalą do niższej, istniejącej w okolicy zabudowy, natomiast cały budynek, antycypuje przyszłą, wysoką zabudowę wprowadzoną na przedmiotowym terenie planem miejscowym.

Miejsce 5

Mogilska Tower

Projektowany budynek poprzez swoją spoistą formę zbudowaną z ażurowej „skóry”, rozpiętej na prostej prostopadłościennej bryle, stanowi punkt „krystalizujący” dla obszaru o dotychczas chaotycznej i bardzo różnorodnej zabudowie.
Rytmiczna perforacja (otwory okienne wraz z loggiami i/lub balkonami) „skóry” powiększa się wraz z wysokością, a przesunięcia otworów między sobą pozwalają na stworzenie wrażenia jednolitości (spójności) , a uniknięcie wrażenia monumentalności.

Miejsce 4

GreenCity

Green City Living słynie z nowoczesnej i atrakcyjnej architektury. Balkony skierowane są w różnych kierunkach, aby stworzyć dynamiczny ogólny obraz, jednocześnie oferując duże, nadające się do sadzenia roślin przestrzenie - zgodnie z koncepcją zrównoważonego projektu.
 

Miejsce 3

Panorama Center

Budynek znajduje się w pobliżu rynku i od południa jest skierowany w stronę zieleni. Kompozycja objętości składa się z szarego rdzenia i wyłaniających się z niego białych tomów. Fasada jest inspirowana dominującymi budynkami w okolicy, które mają ściśle zrasteryzowane elewacje, dlatego zespół projektowy postanowił stworzyć „rytm” z pozycją okien tej samej wielkości i ich wlęsłym i wypukłym obrysom. Na piętrach od pierwszego do czwartego znajdują się dwa-trzy apartamenty, a na ostatnim piętrze zlokalizowane jest tylko jedno mieszkanie z widokiem na miasto.

Miejsce 2

Adriatic City Duplex

Niedaleko od centrum Rimini i tętniacej życiem nocnym nadmorskiej promenadzie, ten bliźniak ukazuje niezwykłe połączenie kolorów zmieszanych z dobrze zdefiniowanymi podstawowymi kształtami.

Miejsce 1

Residence Catalani Mestre

 Jak w marzeniach każdego mieszkańca miasta, Residence Catalani wznosi się na zielonym terenie, dając chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku. W energooszczędnej koncepcji budynku mieści się 10 mieszkań na 5 poziomach, które łączą jasne i neutralne kolory z nowoczesnym wystrojem i szerokimi tarasami.

Top 10 Budynek niemieszkalny

Przegląd 10 najlepszych budynków niemieszkalnych  wg internautów.

Miejsce 10

Office building Czestochowa

Biurowiec znajduje się w Częstochowie. Działka nie posiada ani jednego kąta prostego. Budynek idealnie wpasowuje się w działkę. Nowoczesna bryła koresponduje z industrialnym charakterem dzielnicy. Tarasy o ażurowej konstrukcji ścian oraz podcienia nadają lekkości - stwarzając wrażenie unoszenia się budynku nad ziemią.

Miejsce 9

Hilton Garden Inn

Ten hotel został zbudowany na terenie dawnego miejskiego ogrodu targowego w sąsiedztwie historycznych kazamat i nowej galerii handlowej. Fasady mają poziome pasy oprawione w tynk. Ważnym elementem projektu były widoki na park miejski i zabytkowe mury.

Miejsce 8

Hotel Puro

Hotel Puro usytuowany jest w Krakowie, w historycznej dzielnicy Kazimierz. Architektura budynku spełnia założenia konserwatorskie, hotel uzupełnia śródmiejski kwartał zabudowy. Elewację frontową tworzą dwie wielokondygnacyjne bryły z ażurowym pasażem zapraszającym do hotelu, restauracji i kawiarni z atrakcyjnym atrium i dziedzińcem w podwórzu.

Miejsce 7

School Gostyn

Charakterystyczne dla budynku jest zastosowanie zróżnicowanych struktur tynku na elewacji oraz dachów skośnych w układzie szczytowym. Zabiegi te w połączeniu akcentami kolorystycznymi nadają współczesny charakter historyzującej formie. Układ funkcjonalny jest: dostępny, czytelny, czysty i przyjazny.

Miejsce 6

Class A

Budynek biurowy zlokalizowany w Częstochowie. Ma pięć kondygnacji nadziemnych i podziemną o funkcji garażu. Zbudowany w technologii płyta-słup, biura typu „open space” z możliwością dowolnego kształtowania. Doceniony m.in. ze względu na umiejętne wpisanie obiektu w narożnik kwartału ulicznego oraz trafne zastosowanie gradacji ciemnego i jasnego koloru dla podkreślenia tektoniki bryły.

Miejsce 5

Seeparkcampus West

Seestadt to jeden z największych projektów rozwoju obszarów miejskich w Europie. Nowy budynek biurowy ma inteligentne wnętrza, elastyczną powierzchnię użytkową, zrównoważoną, mieszaną konstrukcję i zielone tereny rekreacyjne. Charakterystyczną cechą jest stosowanie markiz przeciwsłonecznych - kontrolowanych przez położenie słońca.

Miejsce 4

R&D Center Legprzem

Obiekt został zaprojektowany jako budynek biurowy – Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Łęgprzem w celu realizacji nowatorskich rozwiązań dla branży budowlanej. Prosta forma obiektu jest podporządkowana zasadniczej funkcji budynku. Zaprojektowano klasyczny podział elewacji z dużymi kwadratowymi otworami okiennymi. Elewacja jest uniwersalna oraz ponadczasowa. Zastosowano nowatorski samoczyszczący tynk elewacyjny zbieżny z ideą budynku.

Miejsce 3

Baltic Park Molo

Ideą kompleksu budynków „Baltic Park Molo”, było utworzenie jednego z najnowocześniejszych kurortów nadmorskich w Polsce. Powstała struktura to połączenie miękkiej, organicznej formy, odpowiednika strefy nadmorskiej ze zwartą strukturą budynków. W ten sposób krajobraz niczym spiętrzona fala przypływu drąży naturalne szlaki komunikacji i główne przestrzenie publiczne kompleksu, wpływa do najważniejszych wnętrz obiektu by rzeźbić je w fantazyjny sposób.

Miejsce 2

The History

Nowy przytulny hotel Istoriya, który w swojej fasadzie wykorzystuje produkty Baumit, znajduje się w tętniącej życiem dzielnicy Irkucka.

Miejsce 1

Leisure-center Atoll Achensee

W swoim pierwotnym znaczeniu słowo atol odnosi się do wyspy koralowej w kształcie pierścienia. To znaczenie zostało przejęte przez nowy kompleks rekreacyjny, którego architektoniczny projekt kropli lub nerki wydaje się mieć kształt pierścienia. Wszystkie pomieszczenia i obiekty są zdominowane przez linię kręcenia. Projekt był mocno skoncentrowany na zapewnieniu koncepcji zrównoważonej energii.

Top 10 Budynek po termomodernizacji

Przegląd 10 najlepszych obiektów po termomodernizacji wg internautów.

Miejsce 10

MZK depot

W wyniku przebudowy Zajezdni MZK powstał zamknięty układ komunikacyjny, m.in. z miejscami do szybkiego i wolnego ładowania autobusów elektrycznych oraz nowa hala obsługi. Częściowo zadaszony został też plac postojowy dla autobusów. Przebudowane zostały budynki administracyjne. Zastosowanie kontrastujących zestawień kolorystycznych na elewacji budynków całego kompleksu podkreśla jego przeznaczenie oraz ekologiczne podejście do transportu miejskiego.

Miejsce 9

Weihburg Street 17

Opuszczony dom mieszkalny został zrewitalizowany i przekształcony w kompleks mieszkalny z 18 mieszkaniami. Zachowano znaczną część pierwotnego planu budynku, a fasady przebudowano i poddano termomodernizacji zgodnie z dziedzictwem budynku.

Miejsce 8

Kindergarten no. 43

Przedszkole 43 to budynek, który pomógł dzieciom dostrzec inny świat. Świat widziany poprzez OKNO SZTUKI. Od strony wejściowej na białej jak śnieg elewacji pojawiło się duże, kolorowe, abstrakcyjne okno. Zestawienie kolorowych ram i wypełnień okiennych, zaświeciły pozytywną energią, tak mocno charakteryzującą temperament dzieci.

Miejsce 7

Honey Gallery

Kompleksowa modernizacja układu komunikacyjnego oraz elewacji budynków wraz z nowoprojektowanymi elementami, nawiązującymi do nazwy ulicy przywróciły temu miejscu rangę lokalnego centrum życia całej dzielnicy.

Miejsce 6

The Golden Lion

Kamienica powstała ok. 1850 roku jako obiekt trzykondygnacyjny z płaskim dachem. Budynek został podwyższony o dwie kondygnacje, odcięte od istniejącej części szerokim gzymsem. Projekt elewacji częściowo odtwarza historyczny wygląd i detal architektoniczny.

Miejsce 5

The Old Library UMCS

Obiekt o modernistycznej estetyce został zaprojektowany w 1963 r. przez T. Witkowskiego. Mieści się w centrum Kampusu Uniwersyteckiego, stanowiąc nieodłączny element jego krajobrazu. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej termomodernizacji budynku, obiekt zachował wszystkie detale charakterystyczne dla tej epoki.

Miejsce 4

Confucius

Projekt zmiany sylwetki istniejącego budynku z lat 60 na nowoczesną siedzibę Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Motywem przewodnim w projekcie elewacji było nawiązanie do kultury Bliskiego i Dalekiego Wschodu poprzez grę światła i cienia wachlarzy okiennych.

Miejsce 3

Ampliación Bioclimática

Bioklimatyczna rozbudowa istniejącego budynku (liczącego ponad 60 lat) i jego odnowienie, nastąpiły dzięki wykorzystaniu ETICS Prosystem BAUMIT. Architektonicznie budynek jest powiększony od frontu, przemyślany ze wszystkimi szczegółami.

Miejsce 2

With an eventful history

120-letnia historia: uzdrowisko, szkoła biznesu, dom dziecka i ogród. Były Käthe-Kollwitz-Heim popadł w ruinę z powodu pustostanów i szkód spowodowanych wilgocią. Został odnowiony w oparciu o oryginalny budynek, np. Odtworzono kontury sztukaterii i zastosowano je jako wariant mineralny.

Miejsce 1

M3 project

Dom z 1969 roku całkowicie odnowiony w jeden nowoczesny obiekt. Na elewacji frontowej znajduje się gra okien w kształcie rombów, które są pokryte żaluzjami wykonanymi z prawdziwego drewna - modrzewu syberyjskiego. 12 żaluzji na 6 otworach pozwala na stworzenie niesamowitej liczby kombinacji i różnych wyglądów elewacji.

Top 10 Budynek zabytkowy po renowacji

Przegląd 10 najlepszych obiektów historycznych po renowacji wg internautów.

Miejsce 10

Hotel Pitter

Ten tradycyjny hotel w sercu rodzinnego miasta Mozarta, Salzburga, został współcześnie zmodernizowany w ramach historycznych. Klient chciał wykorzystać projekt rewitalizacji, renowacji i rozbudowy, aby zmodernizować działalność hotelową, zwiększyć jej wydajność i poprawić ją logistycznie. Ponadto pomysł polegał na przywróceniu hotelu do świetności w latach 60. XX wieku, nadając mu ponownie styl „Grand Hotel".

Miejsce 9

Hotel Sowa

Inwestycja obejmowała rozbudowę oraz przebudowę budynku na cele hotelowe. Prace były prowadzone pod czujnym okiem konserwatora zabytków i odtwarzane na podstawie starych zdjęć. W trakcie remontu z najwyższą pieczołowitością i dbałością o szczegóły odtworzone zostały brakujące detale architektoniczne. Elewację wykonano z zastosowaniem materiałów BAUMIT. Generalnym Wykonawcą tego budynku jest Przedsiębiorstwo wielobranżowe EBUD Przemysłówka Sp. z o.o. Prace renowacyjne budynku, w zakresie elewacji wykonał m.in. Zakład Remontowo Budowlany Robert Grylewicz.

Miejsce 8

Berggasse 35

Ten przykład architektury zbudowanej w stylu wilhelmińskim z końca XIX wieku został poddany starannej, współczesnej adaptacji, a historyczne otoczenie i jego nowoczesna aranżacja wnętrz generują estetyczny efekt.

Miejsce 7

Die Angewandte

The University of Applied Arts The modernisation, rozbudowa i ogólna renowacja stworzyły nowoczesny kampus z naciskiem na przestrzeń w jego centrum. Wyrazisty i odważny: nowy symbol na historycznej fasadzie - czerwone „A”.

Miejsce 6

Regional Museum Kozienice

Renowacja zabytkowej XIX-wiecznej oficyny, budynku wieży w Zespole Pałacowo-Parkowym w Kozienicach. Przywrócono świetność obiektom i nadano należny standard przy zastosowaniu współczesnych środków technicznych i metod konserwatorskich. Zachowano zasadniczy układ urbanistyczny w niezmienionej formie.

Miejsce 5

Radolinscy Palace

Ideą projektu renowacji Pałacu - rodowej siedziby Radolińskich w Jarocinie było zachowanie cennego, oryginalnego obiektu z połowy XIX wieku w stylu angielskiej architektury neogotyckiej. To pierwszy gruntowny remont elewacji obiektu od czasu jego wybudowania. Wielkim nakładem środków i z ogromną starannością odrestaurowano całość elewacji dużej budowli przy zachowaniu reguł stylistycznych i technologicznych dla tak cennego zabytku.

Miejsce 4

Jankowice Palace

Pałac w Jankowicach powstał w 1803r. Zakres renowacji polegał na dostosowaniu układu funkcjonalno-przestrzennego budynku do potrzeb obiektu oświatowego, przy jednoczesnym przywróceniu i eksponowaniu jego wysokich walorów architektonicznych. Dzięki projektowi Vowie Studio pałac powrócił w wielkim stylu.

Miejsce 3

Gajowicka 195

Modernizacja i remont budynku miały na celu przywrócenie świetności obiektu, który - po wielu wcześniejszych modyfikacjach i rozbudowach - utracił swoją formę i cechy. Pierwotna bryła i detale zostały przywrócone, ślady poprzednich przebudów w miarę możliwości usunięto, zaś niektóre elementy zmodyfikowano w odważny i nowoczesny sposób. Umyślne użycie wyłącznie białego koloru podkreśla spójność części z różnych epok i elegancję oryginalnego budynku. Brak innych kolorów uwydatnia linie i krawędzie brył oraz grę światłocienia.

Miejsce 2

Secession

„Każdemu wiekowi jego sztuka i każdej sztuce jej wolność”. W sercu Wiednia klasyczny przykład secesji obudził się z nową energią, by uczcić 120. rocznicę powstania. Wykonano kompleksowe prace konserwatorskie, z uwzględnieniem rygorystycznych wymagań dziedzictwa historycznego.

Miejsce 1

The Church in Thelma

Jest to wyjątkowy przykład kościoła rotundy we wschodniej Syberii, z wyrazistym, starannie zaprojektowanym oryginalnym, dekoracyjnym wzórem elewacji. Dekoracja fasady jest typowa dla klasycyzmu, z lakonicznym, ale subtelnym i drobiazgowym wystrojem.

Top 10 Stunned by Texture

Przegląd 10 najbardziej oszałamiających budynków z kategorii Stunned by Texture.

Miejsce 10

Winery Müller

Nad istniejącą winiarnią, która została wbudowana w zbocze wzgórza, powstał nowy zespół sklepu z winami i przestrzeni mieszkalnej. Odcienie czerwieni widoczne w ziemi, w której wydobywano kamień, stały się inspiracją dla zastosowanej kolorystyki.

Miejsce 9

Kindergarten Paradisway

Nowe, dwugrupowe przedszkole z dużą ilością miejsca i przestrzeni - wewnątrz i na zewnątrz. Prostotę budynku podkreśla indywidualny wygląd drewna fasady Baumit HardTop. Trend „projektuj i izoluj” został z powodzeniem przetłumaczony w formie drewnianego wystroju - zgodnie z zalesionym lokalnym krajobrazem.

Miejsce 8

Smooth&Concrete

Smooth&Concrete to niezwykle gustowny i nowoczesny dom. Zachwyca na równi swoją bryłą, elewacją, rozkładem pomieszczeń jak i aranżacją wnętrza.
Zastosowanie tynków imitujących płyty betonowe oraz drewno w połączeniu z klasycznym białym tynkiem nadaje budynkowi indywidualnego charakteru.
Nie można też nie zauważyć dużego tarasu z belkowaniem tak charakterystycznym dla projektów pracowni HomeKoncept.

Miejsce 7

Kindergarten Lesna Kraina

Budynek zlokalizowany jest w Charzykowach przy ul. Sportowej 1. Obiekt jest siedzibą niepublicznego przedszkola integracyjnego z grupą żłobkową. Zajmuje powierzchnię 1015,00 m², jest przeznaczony dla ok. 100 dzieci. Zastosowana żywa kolorystyka glifów okiennych podkreśla przeznaczenie obiektu.

Miejsce 6

White frame Radomsko

Parterowy, rozłożysty dom jednorodzinny w miejscowości nieopodal Radomska. Wyróżnia się wielkimi przestrzeniami, rozproszony. Podzielony na strefy, z których każda jest osobną bryłą. Są one połączone komunikacyjnie wewnętrznym patio.

Miejsce 5

Huta Baildon

Budynek znajduje się na terenie kompleksu byłej Huty Baildon, przy ul. Brackiej 28 i jest usytuowany tuż przy rzece Rawie. Budynek jest oparty na rzucie litery L i ma wymiary 69x20,5m, wysokość ok. 11,5m. Pełnił funkcję laboratoryjno – biurową dla Fabryki „Wiertła Baildon” S.A. Po okresie wyłączenia z użytkowania obiekt został adaptowany na potrzeby funkcji biurowo – usługowej oraz poddany termomodernizacji. Po wymianie okien budynek został ocieplony styropianem i pokryty tynkiem Baumit. Ze względu na niewielką odległość od ruchliwej ulicy elewację zaprojektowano w kolorze czarnym z pionowymi i poziomymi podziałami w postaci pasów w kolorze szarym, które oprócz funkcji przerw technologicznych stanowią geometryczną kompozycję.

Miejsce 4

Gemeindeamt Höflein

Uderzający baldachim, który rozciąga się z przodu, współpracuje z polem golfowym, foyer wejściowym i przylegającą do niego wielofunkcyjną przestrzenią, aby podkreślić otwartą naturę tego budynku zgodnie z jego funkcją jako miejsca spotkań mieszkańców i przestrzeni dla różnych wydarzeń . Rezultatem jest zrównoważony, nowoczesny, jasno skonstruowany ratusz, który spełnia potrzeby tej szybko rozwijającej się społeczności.

Miejsce 3

Bronowicka B.O.A.T

Zwarta forma budynku inspirowana jest rozwiązaniami marynistycznymi. Budynek posiada 3 kondygnacje nadziemne i garaż podziemny. Biurowiec zaprojektowano jako żelbetowy monolityczny, w ustroju słupowo płytowym. Zastosowana tynk Baumit Creative Top – efekt betonu.

Miejsce 2

Dobrego III

Zespół 3 budynków ukształtowanych z obniżeniami w kierunku południowym posiada funkcję mieszkaniową, którą uzupełniają funkcje usługowe zlokalizowane na parterze od strony północnej. Całość zamierzenia tworzy jeden zwarty kwartał zabudowy ze spójnym wątkiem balkonów na elewacji wschodniej i zachodniej.

Miejsce 1

Vivienda F

Dom powstały w zgodzie z otaczającym go terenem jest zorientowany na prywatność. Otwarte ściany owinięte drewnianą kratą odgrywają rolę cieni i stopni ligthining i łączą wnętrze z ogrodem.  Z drugiej strony ustawione "ślepe ściany", aby zapewnić rodzinie całkowitą prywatność.