star_border

Life Challenge 2021:
Europejska Fasada Baumit

Fasada jest wizytówką domu i odzwierciedla styl życia mieszkańców. Dopasowane do siebie produkty systemowe Baumit, przeznaczone na elewacje, pozwalają nadać każdemu budynkowi niepowtarzalny charakter, co jest możliwe dzięki odpowiednio dobranym materiałom, strukturom, kształtom i barwom. Celem Baumit Life Challenge jest regularna prezentacja niezliczonych możliwości, jakie daje kreatywne projektowanie powierzchni i struktur elewacji.

Life Challenge - Konkurs

W 2012 roku Baumit wprowadził „Life” - największy w Europie grupę kolorów dla fasad. Wyobraźnia, kunszt i kolory doprowadziły nas do pomysłu, którego celem jest podniesienie świadomości na temat architektury i dobrego designu fasad: tak narodziło się Baumit Life Challenge!

Po sukcesie pierwszej ceremonii wręczenia nagród w 2014 roku w Wiedniu, Baumit Life Challenge odbywa się co dwa lata, aby uczcić i nagrodzić najlepsze fasady Europy. To wydarzenie przyciąga około 500 gości ze wszystkich 25 krajów Baumit, w skład których wchodzą najlepsi architekci, inwestorzy i partnerzy Baumit. 

Jak wybierani są zwycięzcy

Przed finałem ponad 300 projektów ze wszystkich 25 krajów Baumit jest ocenianych przez panel wysokiej klasy 13 niezależnych ekspertów. 6 najwyżej ocenianych fasad w każdej kategorii zostanie zakwalifikowanych jako nominowani do ceremonii wręczenia ostatecznej ceny. Tuż przed wydarzeniem jury wybierze zwycięzców końcowych w każdej kategorii, a także zwycięzcę nagrody Life Challenge Award - najlepszej z najlepszych fasad.
 
Oprócz oceny eksperta każdy internauta do 15 kwietnia 2020 r. mogł zagłosować na swoją ulubioną fasadę online, aby wyłonić „Zwycięzcę głosowania internautów”.

Sześć kategorii

Poznaj kategorie Baumit Life Challenge.

Wpływ Covid-19 na wydarzenie w 2020r.

Wydarzenie miało odbyć się na żywo w maju 2020 r. Z powodu pandemii gala została przełożona na 2021 r. Ponieważ wirus nadal stanowi zagrożenie, ostateczną decyzją jury, wybór zwycięzców kategorii i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się tym razem online. Szczegóły dotyczące wręczania nagród zostaną podane w późniejszym czasie.