Find the perfect color for your facade
Get the appZebrano prawie 100 000 głosów entuzjastów budownictwa i architektury z całej Europy, aby wyłonić najpiękniejsze fasady.
Miejsce 5
Budynek jednorodzinny | Węgry
Ta nowoczesna willa jest doskonałym przykładem przestronnego budynku, funkcjonalnie dobrze podzielonego, ale jednocześnie nie wyróżniającego się dużymi rozmiarami. Sekretem jest zastosowanie różnorodnych materiałów elewacyjnych, wystających, akcentowanych drzwi wejściowych, pergoli i szklanej balustrady.
Miejsce 4
Budynek jednorodzinny | Hiszpania
Budynek znajduje się na końcu działki, w najwyższej jej części i składa się z dwóch bliźniaczych brył. Poziom parteru znajduje się powyżej otaczających drzew, aby zapewnić najlepsze widoki. Dom został zaprojektowany na dwóch poziomach. W górnej części znajdują się dwie zróżnicowane bryły: część prywatna, zorientowana na południe i północ, której fasada jest chroniona drewnianymi listwami obliczonymi zgodnie z zimowymi i letnimi kątami nasłonecznienia, oraz część publiczna, zorientowana na zachód i wschód, aby wykorzystać spektakularne widoki oferowane przez działkę.
Miejsce 3
Budynek jednorodzinny | Bułgaria
Dom jednorodzinny z połączonymi systemami fasadowymi firmy Baumit ze zintegrowaną izolacją termiczną Pro i wykończeniem Baumit SilikatTop, oddychającą fasadą Bond i okładziną z metalu Corten z efektem rdzy.
Miejsce 2
Budynek jednorodzinny | Turcja
Architektoniczny odpowiednik poszukiwania "miejsca/ręki" i "natury" jako sposobu na zrozumienie, rehabilitację i ponowne odkrycie, przykłady "architektury" Morza Czarnego o podobnej topografii, klimacie i kontekście były uważane za rodzaj archetypu.
Miejsce 1
Budynek jednorodzinny | Rumunia
Zaproponowana architektura tej rodzinnej rezydencji uwzględniała rozwiązania konstrukcyjne, oszczędność energii oraz ciągłość przestrzenną pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem: proste, wyraźnie zdefiniowane białe bryły, bez wielu przerw od strony południowej, z przesuwnymi metalowymi panelami perforowanymi jako ochroną przeciwsłoneczną od strony zachodniej.
Miejsce 5
Budynek wielorodzinny | Turcja
Projekt został zaprojektowany zgodnie z warunkami zagospodarowania przestrzennego regionu, a jego celem było zaspokojenie potrzeb parkingowych i stworzenie maksymalnej powierzchni użytkowej. Projektując fasadę, staraliśmy się stworzyć harmonię z naturą doliny.
Miejsce 4
Budynek wielorodzinny | Bułgaria
Atlantis Atmosphere to kompleks mieszkaniowy skoncentrowany na zdrowym środowisku życia, zrównoważonej architekturze i więzi z naturą. Układ składa się z dwóch budynków mieszkalnych, które zamykają między sobą obszar ogrodu z elementami dekoracyjnymi i zielenią, który przechodzi w alejkę prowadzącą do plaży Atlantis.
Miejsce 3
Budynek wielorodzinny | Hiszpania
Budynek składający się z dwóch wież i 206 mieszkań, położony w dużej zielonej przestrzeni miejskiej, jest swego rodzaju spektaklem przyrodniczym, który udaje, że jest kolejnym elementem parku. Dlatego też plan piętra zawiera organiczne formy imitujące korzenie sztucznego drzewa, które budynek ma reprezentować.
Miejsce 2
Budynek wielorodzinny | Hiszpania
Elewacja, która tworzy pozorną kubaturę wieży, jest określona przez krawędzie płyt, brise-soleils i balustrady oraz cienie rzucane przez ten zestaw na zamkniętą konstrukcję. Zarys płaszczyzn płyt przełamuje sztywność pryzmatycznej bryły.
Miejsce 1
Budynek wielorodzinny | Macedonia Północna
Atrakcyjny kompleks mieszkalny położony w spokojnej części miasta, w dzielnicy Taftalidze 2, o prostej i nowoczesnej architekturze. Doskonałe połączenie kreatywnej techniki, standardowej fasady i kamiennej okładziny.
Miejsce 5
Budynek niemieszkalny | Bośnia i Hercegowina
Nowocześnie zaprojektowany obiekt, w którym znajduje się hala sportowa o wymiarach olimpijskich, posiada również nowe pomieszczenia szkolne, przedszkole, pogotowie ratunkowe, centrum fitness, parking podziemny i inne obiekty.
Miejsce 4
Budynek niemieszklany | Hiszpania
Skrzyżowanie dwóch złożonych brył, centralnej w formie odwróconej piramidy lub impluvium, krystalicznej i metalicznej, z drugą neutralną i poziomą, o kamiennej kondycji, wykonaną w całości z Baumit MineralSystem, pozwala na zorganizowanie tego żłobka. W rezultacie powstała bogata przestrzeń, wygodna i jednocześnie bliska, skoncentrowana na przyszłych mieszkańcach.
Miejsce 2
Budynek niemieszkalny | Bośnia i Hercegowina
Greenpark to nowoczesny park IT zlokalizowany na górze Trebevic, który zaprojektowaliśmy dla Symphony. Jest to nowoczesna przestrzeń robocza otoczona naturą, oferująca zaawansowane technologicznie środowisko pracy, ale jednocześnie otwierająca się na góry poprzez zapewnienie wielu możliwości rekreacji na zewnątrz.
Miejsce 1
Budynek niemieszklany | Węgry
Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że żłobek w Szabadszállás pochodzi z bajki. Wesołe kolory, łuki, faliste linie i serca witają nas w Krainie Czarów. Na budynku można znaleźć ślady węgierskiej architektury ludowej, takie jak dwuspadowy dach, zakrzywiona fasada i małe okienka.
Miejsce 5
Budynek po termomodernizacji | Hiszpania
Budynek mieszkalny Calatrava 4 ma na celu przekroczenie zwykłej renowacji budynku i przekształcenie go w nowoczesny kamień milowy w Dzielnicy Łacińskiej. Połączenie systemu ETICS firmy Baumit z rygorystycznym studium formy.
Miejsce 4
Budynek po termomodernizacji | Niemcy
Powstał prosty i nowoczesny dom z lat trzydziestych. Kontrasty ETICS z tynkiem szybowym: wyraźnie zarysowane, białe pola elewacji na przemian z antracytowym systemem blachy. Połączenia z konstrukcją fasady, okna, rolety zaadaptowane dzięki kombinacji detali ETICS.
Miejsce 3
Budynek po termomodernizacji | Turcja
Priorytetem było ukrycie i uproszczenie detali, które powodowały zmęczenie wzroku. Aby stworzyć wizualną i fizyczną więź między wnętrzem a zewnętrzem, priorytetem był wybór materiałów budowlanych nadających się do ukrycia niektórych niezbędnych elementów konstrukcyjnych oraz łatwość konserwacji.
Miejsce 2
Budynek po termomodernizacji | Hiszpania
Aby odświeżyć wizerunek budynku, zastosowano różne kolory. Na elewacje wybrano kolor biały, który rozświetla całość, szary cokół chroni dolną część budynku, a na koniec wprowadzono gamę trzech ciepłych kolorów, które mają identyfikować poszczególne sale lekcyjne i pomieszczenia szkoły.
Miejsce 1
Budynek po termomodernizacji | Polska
Obiekt został wybudowany w latach 1927-29 według projektu architekta Ernsta Bohne. Główny budynek został wzniesiony w stylu charakterystycznym dla niemieckich budowli okresu międzywojennego, ma 90 m długości. Położony jest przy zachodniej odnodze rzeki Gwdy. Należy do nielicznych zabytkowych obiektów w Pile. Od 1999 r. budynek jest siedzibą Starostwa Powiatowego w Pile.
Miejsce 5
Budynek zabytkowy po renowacji | Austria
Nazwana na cześć austriackiego dramaturga Ferdinanda Raimunda, ta historyczna sala muzyczna została zbudowana w 1893 r. przez mieszkańców Wiednia według projektu architekta Franza Rotha (1841-1909)[. Obecnie została zmodernizowana i znacznie rozbudowana, przy zachowaniu możliwie największej części oryginalnego charakteru, zgodnie z wymogami konserwatorskimi.
Miejsce 4
Budynek zabytkowy po renowacji | Bośnia i Hercegowina
Willa J., zbudowana pod koniec XIX wieku, znajduje się w centralnej części Mostaru, który powstał w czasach panowania austro-węgierskiego, a dziś jest podzielony na szereg pięknych willi miejskich wzdłuż dawnej promenady Stephanie i ulic, które powstały wraz z nią.
Miejsce 3
Budynek zabytkowy po renowacji | Węgry
Fasada kamienicy z 1870 r. została odnowiona: przebudowano jej stronę zwróconą w stronę placu, za zwieńczeniem fasady utworzono balkon, a stronę zwróconą w stronę dziedzińca podniesiono i uzupełniono nowoczesną fasadą. Wewnątrz znajdują się sklepy, hotel butikowy i bistro z ogrodem zimowym.
Miejsce 2
Budynek zabytkowy po renowacji | Węgry
Synagoga w środkowowęgierskim miasteczku Karcag została zbudowana w 1899 r. w stylu romantycznym. Podczas renowacji dekoracje fasady zostały podkreślone kolorem, który harmonizuje z cokołem, ale jest na tyle odmienny, że uwydatnia niektóre narożniki budynku i obramowujący go gzyms.
Miejsce 1
Budynek zabytkowy po renowacji | Austria
Zamek, o którym pierwsze wzmianki pochodzą sprzed 750 lat, został gruntownie odrestaurowany. Wszystkie prace renowacyjne przeprowadzono w ścisłej współpracy z Federalnym Urzędem Zabytków. Pozwoliło to na przykład wyeksponować i odnowić fasady wewnętrznych dziedzińców, zgodnie z historyczną tożsamością. Jest to miejsce, które ożywia historię, kulturę i tożsamość i które poświęciło się centralnemu tematowi, jakim jest pokój.
Miejsce 5
Stunned by Texture | Turcja
Główną ideą Verra Suites jest to, że każdy dom jest unikalny dla stylu życia jego właściciela, z różnymi planami i cechami. Aby z każdej rezydencji roztaczała się szeroka panorama Bosforu i lasu, bloki są ustawiane na działce na osiach, które zapewnią najbardziej dominujące kąty.
Miejsce 4
Stunned by Texture | Bułgaria
Budynek szczyci się kreatywnymi rozwiązaniami i pomysłami, a jego elewacja jest jego akcentem. Tynki firmy Baumit zapewniają trwałą wytrzymałość, a różnorodność kolorów, faktur i metod montażu nadaje poszczególnym detalom dodatkową głębię, sprawiając, że się wyróżniają. Panele HPL, w kolorze naturalnego drewna, dodają ciepła i stanowią kontrast.
Miejsce 3
Stunned by Texture | Turcja
Powstała opowieść o życiu, jakie chciała stworzyć rodzina użytkowników, blisko miasta, ale na wsi, z ogrodem i zwierzętami domowymi. To z kolei przerodziło się w projekt architektoniczny.
Miejsce 2
Stunned by Texture | Turcja
Budynek Yalı Bostancı jest położony na wybrzeżu Bostancı, jednej ze starych dzielnic po anatolijskiej stronie Stambułu. Historyczne i nowoczesne oblicze tej dzielnicy zostało odzwierciedlone za pomocą różnych materiałów i faktur na tej liniowej fasadzie o długości 140 m, która biegnie wzdłuż ulicy.
Miejsce 1
Stunned by Texture | Macedonia Północna
Niewielki format budynku mieszkalnego położonego w centrum miasta z charakterystyczną fasadą składającą się z 4 elementów. W obiekcie znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak sala gier, centrum fitness i basen.