star_border

Najpiękniejsze fasady odkryte!

Zebrano prawie 100 000 głosów entuzjastów budownictwa i architektury z całej Europy, aby wyłonić najpiękniejsze fasady.

Top 5 Budynek jednorodzinny

Przegląd 5 najlepszych domów rodzinnych, w których każdy chciałby mieszkać.

Miejsce 5

Villa by the Balaton

Ta nowoczesna willa jest doskonałym przykładem przestronnego budynku, funkcjonalnie dobrze podzielonego, ale jednocześnie nie wyróżniającego się dużymi rozmiarami. Sekretem jest zastosowanie różnorodnych materiałów elewacyjnych, wystających, akcentowanych drzwi wejściowych, pergoli i szklanej balustrady.

Miejsce 4

Casa Mirador

Budynek znajduje się na końcu działki, w najwyższej jej części i składa się z dwóch bliźniaczych brył. Poziom parteru znajduje się powyżej otaczających drzew, aby zapewnić najlepsze widoki. Dom został zaprojektowany na dwóch poziomach. W górnej części znajdują się dwie zróżnicowane bryły: część prywatna, zorientowana na południe i północ, której fasada jest chroniona drewnianymi listwami obliczonymi zgodnie z zimowymi i letnimi kątami nasłonecznienia, oraz część publiczna, zorientowana na zachód i wschód, aby wykorzystać spektakularne widoki oferowane przez działkę.

Miejsce 3

Sternenschiff

Dom jednorodzinny z połączonymi systemami fasadowymi firmy Baumit ze zintegrowaną izolacją termiczną Pro i wykończeniem Baumit SilikatTop, oddychającą fasadą Bond i okładziną z metalu Corten z efektem rdzy. 

Miejsce 2

Düşler Vadisi

Architektoniczny odpowiednik poszukiwania "miejsca/ręki" i "natury" jako sposobu na zrozumienie, rehabilitację i ponowne odkrycie, przykłady "architektury" Morza Czarnego o podobnej topografii, klimacie i kontekście były uważane za rodzaj archetypu.

Miejsce 1

Dragota

Zaproponowana architektura tej rodzinnej rezydencji uwzględniała rozwiązania konstrukcyjne, oszczędność energii oraz ciągłość przestrzenną pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem: proste, wyraźnie zdefiniowane białe bryły, bez wielu przerw od strony południowej, z przesuwnymi metalowymi panelami perforowanymi jako ochroną przeciwsłoneczną od strony zachodniej.

Top 5 Budynek wielorodzinny

Przegląd 5 najlepszych domów wielorodzinnych wg internautów.

Miejsce 5

View to Valley

Projekt został zaprojektowany zgodnie z warunkami zagospodarowania przestrzennego regionu, a jego celem było zaspokojenie potrzeb parkingowych i stworzenie maksymalnej powierzchni użytkowej. Projektując fasadę, staraliśmy się stworzyć harmonię z naturą doliny.

Miejsce 4

Atlantis Atmosphere

Atlantis Atmosphere to kompleks mieszkaniowy skoncentrowany na zdrowym środowisku życia, zrównoważonej architekturze i więzi z naturą. Układ składa się z dwóch budynków mieszkalnych, które zamykają między sobą obszar ogrodu z elementami dekoracyjnymi i zielenią, który przechodzi w alejkę prowadzącą do plaży Atlantis.

Miejsce 3

206 Dwellings

Budynek składający się z dwóch wież i 206 mieszkań, położony w dużej zielonej przestrzeni miejskiej, jest swego rodzaju spektaklem przyrodniczym, który udaje, że jest kolejnym elementem parku. Dlatego też plan piętra zawiera organiczne formy imitujące korzenie sztucznego drzewa, które budynek ma reprezentować.

Miejsce 2

Torre Australis

Elewacja, która tworzy pozorną kubaturę wieży, jest określona przez krawędzie płyt, brise-soleils i balustrady oraz cienie rzucane przez ten zestaw na zamkniętą konstrukcję. Zarys płaszczyzn płyt przełamuje sztywność pryzmatycznej bryły.

Miejsce 1

Bukureska

Budynek wielorodzinny | Macedonia Północna

Atrakcyjny kompleks mieszkalny położony w spokojnej części miasta, w dzielnicy Taftalidze 2, o prostej i nowoczesnej architekturze. Doskonałe połączenie kreatywnej techniki, standardowej fasady i kamiennej okładziny.

Top 5 Budynek niemieszklany

Przegląd 5 najlepszych budynków niemieszkalnych wg internautów.

Miejsce 5

Umihana Cuvidina

Budynek niemieszkalny | Bośnia i Hercegowina

Nowocześnie zaprojektowany obiekt, w którym znajduje się hala sportowa o wymiarach olimpijskich, posiada również nowe pomieszczenia szkolne, przedszkole, pogotowie ratunkowe, centrum fitness, parking podziemny i inne obiekty.

Miejsce 4

Río Vena School

Skrzyżowanie dwóch złożonych brył, centralnej w formie odwróconej piramidy lub impluvium, krystalicznej i metalicznej, z drugą neutralną i poziomą, o kamiennej kondycji, wykonaną w całości z Baumit MineralSystem, pozwala na zorganizowanie tego żłobka. W rezultacie powstała bogata przestrzeń, wygodna i jednocześnie bliska, skoncentrowana na przyszłych mieszkańcach.

Miejsce 3

Generation Medical Center


Miejsce 2

Greenpark Symphony

Budynek niemieszkalny | Bośnia i Hercegowina

Greenpark to nowoczesny park IT zlokalizowany na górze Trebevic, który zaprojektowaliśmy dla Symphony. Jest to nowoczesna przestrzeń robocza otoczona naturą, oferująca zaawansowane technologicznie środowisko pracy, ale jednocześnie otwierająca się na góry poprzez zapewnienie wielu możliwości rekreacji na zewnątrz.

Miejsce 1

Gingerbread Nursery

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że żłobek w Szabadszállás pochodzi z bajki. Wesołe kolory, łuki, faliste linie i serca witają nas w Krainie Czarów. Na budynku można znaleźć ślady węgierskiej architektury ludowej, takie jak dwuspadowy dach, zakrzywiona fasada i małe okienka.

Top 5 Budynek po termomodernizacji

Przegląd 5 najlepszych obiektów po termomodernizacji wg internautów. 

Miejsce 5

Calatrava 4

Budynek mieszkalny Calatrava 4 ma na celu przekroczenie zwykłej renowacji budynku i przekształcenie go w nowoczesny kamień milowy w Dzielnicy Łacińskiej. Połączenie systemu ETICS firmy Baumit z rygorystycznym studium formy.

Miejsce 4

Straight and modern

Powstał prosty i nowoczesny dom z lat trzydziestych. Kontrasty ETICS z tynkiem szybowym: wyraźnie zarysowane, białe pola elewacji na przemian z antracytowym systemem blachy. Połączenia z konstrukcją fasady, okna, rolety zaadaptowane dzięki kombinacji detali ETICS.

Miejsce 3

Villa A84

Priorytetem było ukrycie i uproszczenie detali, które powodowały zmęczenie wzroku. Aby stworzyć wizualną i fizyczną więź między wnętrzem a zewnętrzem, priorytetem był wybór materiałów budowlanych nadających się do ukrycia niektórych niezbędnych elementów konstrukcyjnych oraz łatwość konserwacji.

Miejsce 2

Arela School

Aby odświeżyć wizerunek budynku, zastosowano różne kolory. Na elewacje wybrano kolor biały, który rozświetla całość, szary cokół chroni dolną część budynku, a na koniec wprowadzono gamę trzech ciepłych kolorów, które mają identyfikować poszczególne sale lekcyjne i pomieszczenia szkoły.

Miejsce 1

County Starost Office in Pila

Obiekt został wybudowany w latach 1927-29 według projektu architekta Ernsta Bohne. Główny budynek został wzniesiony w stylu charakterystycznym dla niemieckich budowli okresu międzywojennego, ma 90 m długości. Położony jest przy zachodniej odnodze rzeki Gwdy. Należy do nielicznych zabytkowych obiektów w Pile. Od 1999 r. budynek jest siedzibą Starostwa Powiatowego w Pile.

Top 5 Budynek zabytkowy po renowacji

Przegląd 5 najlepszych obiektów historycznych po renowacji wg internautów.

Miejsce 5

Raimundtheater

Nazwana na cześć austriackiego dramaturga Ferdinanda Raimunda, ta historyczna sala muzyczna została zbudowana w 1893 r. przez mieszkańców Wiednia według projektu architekta Franza Rotha (1841-1909)[. Obecnie została zmodernizowana i znacznie rozbudowana, przy zachowaniu możliwie największej części oryginalnego charakteru, zgodnie z wymogami konserwatorskimi.

Miejsce 4

Villa J

Budynek zabytkowy po renowacji | Bośnia i Hercegowina

Willa J., zbudowana pod koniec XIX wieku, znajduje się w centralnej części Mostaru, który powstał w czasach panowania austro-węgierskiego, a dziś jest podzielony na szereg pięknych willi miejskich wzdłuż dawnej promenady Stephanie i ulic, które powstały wraz z nią.

Miejsce 3

Rudolf-house

Fasada kamienicy z 1870 r. została odnowiona: przebudowano jej stronę zwróconą w stronę placu, za zwieńczeniem fasady utworzono balkon, a stronę zwróconą w stronę dziedzińca podniesiono i uzupełniono nowoczesną fasadą. Wewnątrz znajdują się sklepy, hotel butikowy i bistro z ogrodem zimowym.

Miejsce 2

The Synagogue of Karcag

Synagoga w środkowowęgierskim miasteczku Karcag została zbudowana w 1899 r. w stylu romantycznym. Podczas renowacji dekoracje fasady zostały podkreślone kolorem, który harmonizuje z cokołem, ale jest na tyle odmienny, że uwydatnia niektóre narożniki budynku i obramowujący go gzyms.

Miejsce 1

Friedensburg Schlaining

Zamek, o którym pierwsze wzmianki pochodzą sprzed 750 lat, został gruntownie odrestaurowany. Wszystkie prace renowacyjne przeprowadzono w ścisłej współpracy z Federalnym Urzędem Zabytków. Pozwoliło to na przykład wyeksponować i odnowić fasady wewnętrznych dziedzińców, zgodnie z historyczną tożsamością. Jest to miejsce, które ożywia historię, kulturę i tożsamość i które poświęciło się centralnemu tematowi, jakim jest pokój.

Top 5 Stunned by Texture

Przegląd 5 najbardziej oszałamiających budynków z kategorii Stunned by Texture.

Miejsce 5

Verra Suites

Główną ideą Verra Suites jest to, że każdy dom jest unikalny dla stylu życia jego właściciela, z różnymi planami i cechami. Aby z każdej rezydencji roztaczała się szeroka panorama Bosforu i lasu, bloki są ustawiane na działce na osiach, które zapewnią najbardziej dominujące kąty.

Miejsce 4

Artistic House III

Stunned by Texture | Bułgaria

Budynek szczyci się kreatywnymi rozwiązaniami i pomysłami, a jego elewacja jest jego akcentem. Tynki firmy Baumit zapewniają trwałą wytrzymałość, a różnorodność kolorów, faktur i metod montażu nadaje poszczególnym detalom dodatkową głębię, sprawiając, że się wyróżniają. Panele HPL, w kolorze naturalnego drewna, dodają ciepła i stanowią kontrast.

Miejsce 3

Cistern House

Powstała opowieść o życiu, jakie chciała stworzyć rodzina użytkowników, blisko miasta, ale na wsi, z ogrodem i zwierzętami domowymi. To z kolei przerodziło się w projekt architektoniczny.

Miejsce 2

Yalı Bostancı

Budynek Yalı Bostancı jest położony na wybrzeżu Bostancı, jednej ze starych dzielnic po anatolijskiej stronie Stambułu. Historyczne i nowoczesne oblicze tej dzielnicy zostało odzwierciedlone za pomocą różnych materiałów i faktur na tej liniowej fasadzie o długości 140 m, która biegnie wzdłuż ulicy.

Miejsce 1

"FOTEVSKI"

Stunned by Texture | Macedonia Północna

Niewielki format budynku mieszkalnego położonego w centrum miasta z charakterystyczną fasadą składającą się z 4 elementów. W obiekcie znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak sala gier, centrum fitness i basen.